ההסלמה בדרום • עדכונים שוטפים

בתגובה לשיגור עשרות רקטות: צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה | הירי לעבר ישראל - נמשך

בשעה 23:00 צה"ל החל לתקוף יעדי טרור ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות - שנמשך במקביל | מערכת הביטחון נערכת לתגובה משמעותית בעקבות ירי הרקטות | משעות הבוקר שוגרו למעלה מ-30 רקטות לעבר ישראל | שרי הממשלה דרשו מנתניהו להחזיר את ההרתעה ולהפסיק עם מדיניות ההכלה (חדשות)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"א באייר תשפ"ג | 02.05.23
בכיוון השעון - הירי מעזה והיירוט בשדרות (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

חיל האוויר החל הלילה (שלישי) לתקוף ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות במהלך היום לעבר ישראל, כך עדכן דובר צה"ל בשעה 23:00. במקביל, ירי הרקטות לעבר עוטף עזה, נמשך גם הערב.

עדכונים שוטפים >>

01:08 - אזעקת צבע אדום ביישובים נתיב העשרה וכרמיה.

01:06 - דובר צה"ל מעדכן כי מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מתחם ששימש כמחנה אימונים בארגון הטרור חמאס ומוצב צבאי של הארגון ובו מחסן אמצעי לחימה, אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם אימונים של הארגון.

במקביל, נתקפו שני אתרים לייצור אמצעי לחימה המשמשים את מטה הייצור של ארגון הטרור חמאס, מפעל בטון המשמש לבניית תשתיות של הארגון, מוצב צבאי של המערך הימי של חמאס ומנהרה תת-קרקעית שמשמשת את הארגון בדרום הרצועה.

דובר צה"ל מציין גי "התקיפה הנרחבת בוצעה בתגובה לשיגורים היום (ג') משטח רצועת עזה לשטח ישראל והיא מהווה פגיעה ביכולת ההתעצמות וההתחמשות של חמאס. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה והוא זה שישלם את מחיר ההפרות הבטחוניות נגד מדינת ישראל".

00:36 - אזעקת צבע אדום ביישובים ניר עוז ונירים.

00:20 - בשעה זו תקיפה נוספת של צה"ל ברצועה. במקביל, ירי של טילי נ״מ לעבר מטוסי חיל האוויר.

00:15 - מספר יירוטים של כיפת ברזל בעוטף עזה.

00:13 - אזעקת צבע אדום בנתיב העשרה, בכרמיה וביד מרדכי.

00:11 - כוחות מד"א העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 46 שנחבל בזמן ריצה למרחב המוגן - במצב קל עם חבלות בגפיים, ואשה כבת 63 שנפלה ונחבלה קל ביד. שניהם פונו לבית החולים 'ברזילי' באשקלון.

00:08 - הג'יהאד האסלאמי משגר איום: "עוד לא התחלנו".

"עוד לא התחלנו": האיום של הג'יהאד האסלאמי

23:32 - אזעקה במושב תלמי ביל"ו שבנגב.

23:30 - בשדרות מדווחים על יירוטים בשמי העיר.

23:29 - צבע אדום בשדרות, באיבים ובניר עם.

23:26 - תושבים בשדרות מדווחים על שיגורים שנצפו בשמי העיר - ללא צבע אדום.

הירי מעזה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
הירי מעזה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
היירוט בשדרות (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
היירוט בשדרות (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
התקיפה בעזה, במבט משדרות (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
יירוטים בשמי שדרות, הערב (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

מערכת הביטחון נערכת לתגובה משמעותית בעקבות ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל. הערב, ירי הרקטות נמשך, ומשעות הבוקר שוגרו למעלה מ-30 רקטות ומרגמות, שמרביתן נפלו בשטחים פתוחים. ההערכה היא כי התגובה לרקטות תהיה רחבה לעומת מה שראינו עד כה. ישראל אמנם לא מעוניינת במבצע נרחב אך התרחישים נעים בין יום אחד של לחימה לבין מספר ימים.

בחסדי שמים, עד כה נפגעו רק 12 בני אדם, שהועברו לטיפול בבית החולים 'ברזילי' באשקלון - 11 מהם במצב קל ועובד זר במצב בינוני, וזאת בעקבות שתי פגיעות של רקטות בשדרות.

בסביבות השעה 21:20 שוגר מטח רקטות נוסף לעבר העיר שדרות ועוטף עזה, חלק מהרקטות יורטו על-ידי מערכת כיפת ברזל. דובר צה"ל עדכן כי זוהו ארבעה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד ושלושה נפלו בשטח פתוח.

(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בשעה 20:10 נשמעה אזעקת 'צבע אדום' ביישוב כיסופים בעוטף עזה, לאחר מספר שעות שלא שוגרו רקטות. דובר צה"ל עדכן כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שנפל בשטח פתוח. לא שוגרו מיירטים על פי מדיניות.

דובר צה"ל עדכן כי "שישה שיגורי מרגמות זוהו בשעה האחרונה משטח רצועת עזה לשטח ישראל, חלקם שיגורים כושלים שנפלו בשטח רצועת עזה וחלקם נפלו בסמוך לגדר המערכת בשטח ישראל. הופעלה התרעה ביישומון פיקוד העורף בשטחים פתוחים בלבד".

בהערכת מצב שכינס אחר-הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס גלילות עם שר הביטחון יואב גלנט, הרמטכ"ל הרצי הלוי וסגן ראש השב"כ, הוחלט על גביית מחיר מהחמאס, שמעורב בירי.

ירון אברהם דיווח הערב ב'חדשות 12' כי שרי הממשלה דרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו להגיב בצורה משמעותית ולהחזיר את ההרתעה הישראלית. השרים טענו כי מדיניות ההכלה מוצתה וצריך לשקם את ההרתעה.

בעזה, נערכים לתגובה הישראלית, ולצד המשך שיגורי הרקטות, מנהיגי החמאס והג'יהאד האסלאמי ירדו לבונקרים, כך לפי הדיווח של אוהד חמו ב'חדשות 12'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות