בלי עורכי דין

נעצרו חשודים בהתפרעות בכפר הפלסטיני; "כלים דרקוניים"

המשטרה והשב"כ עצרו 3 חשודים בהתפרעויות בכפרים הפלסטיניים אחרי הפיגוע הקטלני בעלי • עו"ד נתי רום: "צר לנו מאוד שהשב"כ וימ"ר ש"י משתמשים בכלים דרקונים כלפי יהודים וכלפי מתישבים – במקום למגר את הטרור" (חדשות)

(צילום: חוננו)

בימ"ש השלום בירושלים, דחה לפני זמן קצר (שישי) את בקשת השב"כ וימ"ר ש"י להאריך את מעצרם של שלושת חברי הנרצחים אשר נחקרים בשב"כ ב-10 ימים והאריך את מעצרם עד ליום שני. בתחילת הדיון ביקשו נציגי השב"כ צו איסור פרסום על הפרשייה, לאחר התנגדות עורכי הדין עדי קידר ונתי רום מארגון חוננו הוצא איסור פרסום על פרטי החקירה בלבד.

כנגד המתיישבים הוצא צו חריג אשר אוסר עליהם לפגוש בעורכי דינם. טרם ברור מצבם.

בדיון סרב נציג המשטרה והשב"כ לענות האם הם חוקרים בימים אלו גם את ארועי האלימות והפרות הסדר של ערבים כלפי יהודים. לאחר שעורכי דינם של העצורים לחצו מסר הנציג כי הערבים בתיקים אלו לא נחקרו באזהרה.

עו"ד נתי רום מסר "לצערנו שוב התבשרנו על מעצר שערוריתי של שב"כ וימ"ר ש"י של שלושה חשודים, חלקם ללא עבר פלילי כלל וכלל, עם צו דרקוני של איסור מפגש עם עו"ד. מדובר בפגיעה קשה מאוד של זכויות אדם, יש לציין שבמשך שעות לא איפשרו לנו לתת יעוץ למרות שלא היה צו. צר לנו מאוד שהשב"כ וימ"ר ש"י משתמש בכלים כאלו דרקונים כלפי יהודים וכלפי מתישבים, במקום למגר את הטרור. אנחנו גם רואים את הדברים הרעים במגזרים אחרים שימוש בנשק בלתי חוקי ולא משתמשים לא בצפון ולא בדרום לא בצווים הדרקונים האלו של איסורי מפגש, כאן יש איסור מפגש".

"אנחנו מערכים שמדובר בהכנה לצווים מנהלים ומעצרי שווא רק סימבולים תקשורתיים כהכנה למעצר המנהלי. צר לנו שהכוחות מופנים לעבר המתיישבים במקום להיות מופנים למבצעי הפיגועים וכנגד פיגועי טרור. ראינו תמונות גם בצפון גם בדרום של אנשים שיורים בנשק חם חלקם גם שוטרים ולא בוצעו שם מעצרים עם כלים דרקוניים שכאלה. אנחנו שמחים שכבוד השופטת ג'ויה קיבלה את טענותינו כי לא אפשרו לעצורים לתת איזה שהיא טענה ראשונית משום שלא חקרו אותם בכלל עד הרגע הזה, אנחנו מבקשים ומקווים שיאפשרו לנו לפגוש אותם בהקדם", הוסיף רום.

נזכיר כי השלושה, בשנות העשרים לחייהם, חברים של הנרצחים בפיגוע הקשה בעלי, אחד מהם נשוי, נעצרו אתמול בשעות הערב בשומרון בידי בלשים מימ"ר ש"י והועברו לחקירה במתקן שב"כ. עד כה השלושה לא פגשו בעו"ד, ומצבם לא ידוע. את השלושה מייצגים עו"ד נתי רום ועו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

מהמשטרה נמסר כי שירות הביטחון הכללי יחד עם משטרת ישראל פתחו בחקירת האירועים שארעו בימים האחרונים בשומרון. הלילה, לאחר שהוצאו צווי מעצר מבימ"ש פעלו שוטרי ימ"ר ש"י למעצרם של 3 חשודים המעורבים באירועים. השלושה נחקרו והובאו הבוקר לדיון בעיניינם בבימ"ש ומעצרם הוארך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר