לתקופה של 3 חודשים

זה הפתרון של שר האוצר סמוטריץ' למחסור החמור בחלב 

בימים האחרונים ישנו מחסור ברשתות השיווק השונות בחלב, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שמבין את המצוקה, פרסם צו המבטל את המכס על ייבוא חלב לשלושה חודשים (חדשות, כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
חלב ברשתות השיווק | ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

חוסר בחלב על המדפים: שר האוצר בצלאל סמוטריץ', פרסם הערב (ראשון) להערות הציבור צו בדבר ביטול המכס על ייבוא חלב בהוראת שעה.

אם לא ידעתם, כיום אין כדאיות כלכלית בייבוא חלב לארץ, שכן ישנו מכס בשיעור של 40%, מה שמונע יבוא לחלוטין.

כדי להתמודד עם המחסור, מציע שר האוצר לבטל את המכס לתקופה של כשלושה חודשים, עד 7 באוקטובר 2023. ביטול המכס לא צפוי לגרום להפסד בהכנסות המדינה ממסים, כיוון שאין יבוא לישראל של חלב כזה, וגם לא לגרום נזק לחקלאים בעלי הרפתות, מאחר והמחלבות ימשיכו לקנות את מכסות החלב הקיימות במחיר המטרה הקיים.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ מסר: ״לא ניתן לקבל מצב שבו אין חלב על המדפים. בשל החוסר בחלב ולאחר שהובהר ע״י הקמעונאים הגדולים במדינת ישראל כי יש ביכולתם לייבא חלב באופן מיידי, החלטתי על ביטול המכס של החלב בהוראת שעה".

"המהלך הזה", הסביר סמוטריץ', "יחזיר את החלב למדפים בתוך ימים ספורים ויגרום להורדה מיידית של המחירים. לאחר בחינת מספר חלופות החלטתי על הצעד הזה מכיוון שהוא המהיר והמיידי ביותר, הוא פשוט רגולטורית ויאפשר לגשר על הפער במוצרי החלב במדפים בתוך ימים ספורים. בשלושת החודשים הבאים נבחן יחד עם משרד החקלאות את כלל החלופות לפתרון יסודי, הן לבעיית הכמות והן לבעיית המחיר של חלב ומוצריו".

עוד אמר סמוטריץ': "המאבק ביוקר המחיה נמצא בראש סדר היום ואני נחוש, יחד אתכם אזרחי ישראל, לנצח במאבק הזה. נמשיך להקל את הנטל הכלכלי מעל אזרחי ישראל לצד השמירה על החקלאות כערך לאומי וציוני ראשון במעלה״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר