גל החום הקיצוני

אתמול בצהרים: זה הרגע שבו הגיע שיא צריכת החשמל בארץ לשיא של כל הזמנים

עומס החום הכבד שפוקד את הארץ הביא לשימוש אדיר במזגנים המהווים כחצי מצריכת החשמל הכללית של משקיי הבית במדינה (חדשות בארץ) 

בני סולומון | כיכר השבת |
חשמל (צילום: Yaniv Nadav/FLASH90)

גל החום הפוקד את ישראל, גרם לשיא חסר תקדים של צריכת חשמל בשיעור של 15,690 מגה וואט. מדובר בעליה של 3 אחוזים מהשיא הקודם, שנקבע לפני בקושי פחות מחודש.

שיא הצריכה היה אתמול (ראשון) בצהריים , בשעה 14:53, קצת לפני השעה 15:00. ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות הגיע גם הוא לשיא תקדימי.

השיא הקודם, לפי נתוני חברת נגה לניהול מערכת החשמל, היה לפני כשלושה שבועות ועמד על 15,384 מגה וואט, כ-300 מגה וואט פחות מהשיא האחרון שנקבע אתמול.

כצפוי, השימוש במזגנים בבתים פרטיים ובמרכזי תעסוקה ותעשיה גובר מאוד בתקופות אלו ולפי בדיקת חברת נגה, כחצי מהביקוש לחשמל מבוסס על צריכת המזגנים.

רוב החשמל שנצרך, יוצר על ידי גז טבעי, כ 9,200 מגה וואט - כשני שליש מהצריכה הכללית. כשליש יוצר ע"י פחם כ 3,500 מגה וואט, ועוד שיעור קטן יוצר באמצעים סולריים.

שר האנרגיה והתשתיות, חה"כ ישראל כ"ץ, אמר כי "השיא הנוכחי בצריכת חשמל שנקבע בימים החמים ביותר של השנה, מעיד פעם נוספת שמשק האנרגיה שלנו חזק, עומד בביקושים הגבוהים הנובעים מצמיחה של המשק ומגמת החשמול, ושומר על אספקה תקינה. ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות, ששבר גם הוא שיא, מעיד שאנחנו בדרך הנכונה וכמו שאמרתי כבר לא אחת, אנרגיה זה כוח, ובהתאם למדיניות שקבעתי, המשרד בראשותי ימשיך לקדם ייצור מאסיבי באנרגיות מתחדשות. אני מברך את חברת נגה וכלל משק החשמל על ההישג וקורא לכלל הגורמים, מהמגזר הציבורי והפרטי, לשלב ידיים ולטפס לשיאים חדשים בקידום יעדי האנרגיה המתחדשת של מדינת ישראל".

לפי הפרסום באתר וואלה, שאול גולדשטיין מנכ"ל נגה אמר: "שיאי הביקוש שנשברו בקיץ הנוכחי הם תוצאה ישירה של גלי החום הכבדים, וכן בגלל הגידול הכלכלי בשנים האחרונות בישראל"

הוא הוסיף: "ייצור החשמל, בוזר מאוד בשנים האחרונות, והתלות ביצרן מסוים נמוכה"

בנגה מזכירים כי אזרחים פרטיים יכולים לתרום לייצור החשמל באמצעות התקנת פאנלים סולריים על גגות הבתים, ולהביא להפחתה נוספת בעלויות החשמל ע"י צריכה נבונה ושימוש מושכל במכשירי החשמל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר