פעם שניה ברציפות

כפי הצפי, המגמה ממשיכה: בנק ישראל לא העלה את הריבית

אנחת רווחה בקרב נוטלי ההלוואות והמשכנתאות: בנק ישראל הודיע כי גם בחודש הקרוב הריבית לא תעלה | מדובר בפעם השנייה ברציפות שהריבית נותרת על כנה והתקווה היא שהריבית תתחיל לרדת (חדשות כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
בנק ישראל | ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

הוועדה המוניטארית של בנק ישראל, בראשות הנגיד פרופ' אמיר ירון, החליטה היום (שני) להותיר את הריבית הבסיסית במשק על שיעור של 4.75%, בעקבות ההחלטה ריבית הפריים נותרה על 6.25%. מדובר בחודש השני ברציפות שהבנק לא מעלה את הריבית, לאחר רצף של העלאות ריבית.

בנק ישראל החליט לא לעלות את הריבית, וזאת בשל הנתונים של מדד חודש יולי, שהפתיעו לטובה והביאו את האינפלציה לקצב שנתי של 3.3%.

אך למרות האופטימיות, יש עדיין ההערכות כי מדד אוגוסט צפוי להיות גבוה ובנק ישראל צפוי לשוב ולהעלות את הריבית בהמשך.

בהודעה שפורסמה הוועדה המוניטרית של הבנק הבהירה שהעלאות הריבית עדיין אינן מאחורינו וייתכן שבחודשים הבאים הריבית כן תעלה.

לדברי הבנק: "האינפלציה עודנה רוחבית ומצויה ברמה גבוהה. עם זאת, בחודשים האחרונים מסתמנת האטה באינפלציה. הוועדה החליטה להותיר את הריבית על כנה, אך רואה היתכנות לא מבוטלת להמשך העלאה של הריבית בהחלטותיה הבאות, ככל שסביבת האינפלציה לא תמשיך להתמתן בהתאם למצופה". 

נשיא ההתאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו מסר: "ההחלטה של בנק ישראל היא ההחלטה נכונה ובעת הזו על הוועדה המוניטרית לקבוע מסלול שיחל את הורדת הריבית לרמות שיאפשרו את הפסקת הקפאון בענף הבנייה והתשתיות ויחזיר את התעשיה הכי משפיעה על מדד המחירים לצרכן לעבודה מלאה". 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר