כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הלוגו הקודם יוחזר

בעקבות הסערה: הספרייה הלאומית מוותרת על שינוי הלוגו

שר החינוך תקף בחריפות, אישים אחרים זעמו ואזרחים נדהמו - ועכשיו הספרייה הלאומית הודיעה כי היא מוותרת על הלוגו החדש, ובו שולבו צבעי דגלי ישראל. "הסמליל החדש של הספרייה הלאומית מנותק כל קשר וזהות לעם היהודי", תקף מוקדם יותר השר יואב קיש

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הלוגו הקודם יוחזר

הסערה והכניעה: הספרייה הלאומית נכנעה ללחץ הציבורי הכבד והודיעה בצהריים על חזרה ללוגו הקודם - וזאת לאחר שבימים האחרונים החליפה את הסמל הנוסטלגי, ובו נראה ספר פתוח בשילוב צבעי דגל ישראל הטלית.

לדברי גורמים בספרייה הלאומית, הדיון הציבורי שהתעורר מעיד על הקשר הרגשי והחזק שבין הציבור, על כל גווניו, לבין הספרייה הלאומית.

הלחץ הציבורי החל מיד עם פרסום הלוגו החדש - והשיא היה הבוקר, עם שיגור מכתבו החריף של שר החינוך יואב קיש, ליו"ר הדירקטריון, בו קרא לו לחזור בו מהחלטתו ולהחזיר את הלוגו הקודם.

"הסמליל החדש של הספרייה הלאומית", כתב קיש במכתבו, "מנותק כל קשר וזהות לעם היהודי, למדינת ישראל, לציונות ולשפה העברית. בסמליל החדש השפה העברית כבר איננה בולטת ומרכזית. פסי התכלת המזכירים את דגל המדינה נמחקו, ובסמליל שפורסם אף נדמה שצבעי התכלת של הדגל נמחקו".

שי רוזנגרן, סגן יו"ר תנועת אם תרצו, מסר: "אנו שמחים על כך שראשי הספרייה הלאומית הבינו כי רוב העם לא יסכים לקבל פוסט ציונות במוסדות לאומיים. לא ברור עדיין כיצד חודרת לכל חלקה טובה הגישה הפרוגרסיבית אבל לכן נמשיך להיות ביחד עם רוב עם ישראל על המשמר".

ברשתות החברתיות פורסמו תגובות רבות של גולשים שהביעו את תודתם להנהלת הספרייה הלאומית שבחרה לחזור בה מהלוגו המנותק ומהחזרה ללוגו הישן והמוכר.

הלוגו החדש. ייגנז

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר