כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
דקה אחר דקה

לפחות 300 נרצחים, עשרות חטופים בעזה ואלפי פצועים | 'כיכר' עם כל עדכוני המלחמה

המלחמה שפרצה הבוקר בשעה שש, גבתה את חייהם של לפחות 300 נרצחים, עשרות חטופים שנלקחו לשבי בעזה ועודאלפי פצועים, המקבלים טיפול בבתי החולים השונים | "כיכר השבת" עם עדכונים שוטפים, מכל הזירות, דקה אחר דקה - בזמן אמת | הצטרפו (חדשות)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ב בתשרי תשפ"ד | 07.10.23
זירת הנפילות בתל אביב (צילום: כב"ה והמשטרה)

מלחמת חרבות ברזל: חמאס פתח הבוקר (שבת) במלחמה נגד ישראל. עד כה יש לפחות 300 הרוגים ישראליים, יותר מ-1,100 פצועים ומאות חטופים, כאשר במקביל, המטחים מרצועת עזה לא פוסקים, ובשעה האחרונה, הייתה מתקפה לעבר מרכז הארץ. "כיכר השבת", עם עדכונים שוטפים, דקה אחר דקה מכל הזירות.

01:18: דובר צה"ל מוסר כי בקריות השליטה של חיל הים זיהו בשעות האחרונות שבעה מחבלים במרחב חוף זיקים שבשטח בישראל. לוחמי חיל הים וכלי טיס של צה"ל סיכלו את כל המחבלים ומנעו חדירה ליישובים.

כמו כן, מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר שלוש מפקדות מבצעיות בהן השתמש ארגון הטרור חמאס להכוונת טרור ברצועת עזה נגד מדינת ישראל.

01:14: בני הערובה שהוחזקו בחדר האוכל בקיבוץ בארי - שוחררו כעת על-ידי כוחות הביטחון כשהם בריאים ושלמים.

00:48: בהוראת הגר"ד לנדו: זמן חורף יוקדם, ובחורי הישיבות יחזרו להיכלי הישיבות מחר או ביום שני, בכפוף להחלטת הרשויות. חנני ברייטקופף עם כל הפרטים>>> בכתבה כאן

00:35: בעקבות ביטולי הטיסות של חברות תעופה זרות לישראל, הנחתה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא״ל (במיל׳) מירי רגב את מנכ״ל המשרד, רת"א ורשות שדות התעופה להפעיל תוכנית חירום שתסייע לנוסעים ישראלים שטיסתם בוטלה להגיע לישראל. עקב המצב הבטחוני וביטולי הטיסות והיכולת המוגבלת של חברות התעופה הישראליות לתת מענה למצב שנוצר. הטיפול באירוע יקח זמן.

יש לציין שעדיין מתקיימות טיסות לנתב״ג ממגוון רחב של יעדים בעולם. אנו ממליצים לציבור הנוסעים להתעדכן באתרים של חברות התעופה ושל רשות שדות התעופה באשר לטיסות הפועלות לנתב״ג.

00:30: דובר צה"ל - צה״ל תקף שני חדרי ניהול לחימה אשר שימשו את ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום שתי תשתיות מבצעיות אשר מוקמו במסגדים ושימשו את ארגון הטרור חמאס להכוונת טרור נגד מדינת ישראל. חמאס ממשיך בפעולות הטרור לאורך רצועת עזה, תוך ניצול אתרים קדושים וניצול האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה.

00:24: אחרי שעות רבות של חרדה: בחסדי שמיים, המחבל מתחנת המשטרה בשדרות, נתפס.

00:20: דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עובידה ממשיך להתגרות: "האויב מתמודד עם משבר עמוק. מספר השבויים גדול פי כמה - ממה שנתניהו חושב".

00:18: הגאון רבי שמעון גלאי במענה לשאלה במה להתחזק על רקע המלחמה בישראל, "להתחזק בשמירת הלשון".

00:15: הערכה: כאלף מחבלים הצליחו לחדור לשטח מדינת ישראל.

00:10: צוות השגרירות הישראלית בירדן, הגיע בשלום לפני זמן קצר לישראל. מטה משרד החוץ הורה על פינוי השגרירות עקב המלחמה.

00:02: הנשיא ביידן בתמיכה בלתי מסויגת בישראל. בציוץ שהעלה בטוויטר כתב: "העולם רואה תמונות מחרידות. אלפי רקטות יורדות על ערי ישראל. מחבלי חמאס הורגים לא רק חיילים ישראלים, אלא אזרחים ברחובות ובבתיהם. זה לא מתקבל על הדעת. לישראל יש זכות להגן על עצמה - נקודה".

23:58: מספר הנרצחים הרשמי עלה ל-300, השם ישום דמם.

23:52: צה"ל חיסל מחבלים שניסו לחדור לעבר ישראל מחוף זיקים.

23:51: דוברות סורוקה - לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, פונו מתחילת הלחימה למעלה מ-620 נפגעים. משעות הבוקר וגם בדקות אלו עדיין מפונים פצועים לבית החולים. בשלב זה מאושפזים 208 פצועים, שסובלים מפציעות בדרגות חומרה שונות ומאושפזים במחלקות השונות.

מתוך המאושפזים והמטופלים: 131 מצב קשה וקשה מאוד, 110 במצב בינוני, 378 במצב קל, כ-70 נפצעי חרדה.

שמיר אסף הרופא: עדכון מצב מאת ד"ר אסנת לב ציון קורח, מנהלת המרכז הרפואי שמיר. צפו

העדכון של מנהלת בית החולים (צילום: אסף הרופא)

משרד הבריאות מעדכן על 1590 פצועים שפונו לבתי החולים נכון לשעה 23.30, מהם: 19 אנוש, 293 קשה, 315 בינוני, 715 קל, 20 חרדה ו-181 בהערכה רפואית. משה בר סימן טוב, מנכ״ל משרד הבריאות הגיע הלילה לבתי החולים סורוקה וברזילי.

בר סימן טוב הודה לצוותים הרפואיים שעובדים משעות הבוקר המוקדמות על מנת לתת מענה רפואי ולהלחם על חייהם של מאות הפצועים. ״הצוותים הרפואיים בשני בתי החולים עובדים במסירות שעות ארוכות בטיפול בפצועים. אנחנו מווסתים את הפצועים שניתן לנייד לבתי חולים אחרים ככל שנדרש על פי שיקול דעת בנוגע למצבם הרפואי. מערכת הבריאות תמשיך לפעול על מנת להציל חיים ולסייע לישראל לעמוד בתקופה קשה זו. בנוסף, אנו קוראים לכל מי שזקוק לכך לפנות ולקבל סיוע נפשי באחד המוקדים של המשרד שנפתחו היום וקוראים לציבור לתרום דם במוקדי מדא שייפתחו לשם כך מחר.״ אמר בר סימן טוב בסיום הביקור.

23:50: דובר צה"ל: צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה; נתקפו עמדת שיגור רקטות ומפקדות מבצעיות, סוכלו מספר מחבלים

התקיפה כעת (צילום: דו"צ)

כלי טיס של צה"ל תקפו במהלך השעות האחרונות עמדת שיגור מוטמנת ושני מחבלים שהיו בסמוך אליה. בנוסף, זוהתה חוליית מחבלים שניסתה לחדור לשטח ישראל דרך חוף זיקים וסוכלה על ידי כלי טיס של צה"ל.

מחבלים ורכבים נוספים זוהו כשהם מנסים לחצות את גדר המערכת מרצועת עזה לישראל וסוכלו על ידי כלי טיס של צה"ל.

בנוסף, מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מפקדה מבצעית של פעילי המערך הרקטי של ארגון הטרור חמאס ומפקדה מבצעית ששימשה את ארגון הג’יהאד האיסלמי פלסטיני.

התקיפה בעזה, צפו (צילום: דו"צ)

23:38: הותר לפרסום - אלו השמות של 15 תושבי נתיב העשרה, שנרצחו במהלך השבת האחרונה, יהי זכרם ברוך.

שמותיהם של 15 תושבי נתיב העשרה שנרצחו

23:37: למרכז הרפואי שיבא הגיעו 111 פצועים, מתוכם 40 במצב קשה, 28 במצב בינוני, 24 במצב קל והיתר שוחררו.

23:34: בכירים אמריקנים ל-NBC: התזמון של מתקפת הפתע של חמאס, קשור בהבנה של הארגון כי הסכם נורמליזציה בין ישראל לסעודיה קרב. גם בקהילת המודיעין האמריקנית לא ראו את חמאס פותח במתקפה. 

23:22: שלושה מחבלים בעיר נתיבות הועברו מהמקום ברכב משטרתי, לאחר שהוחזקו על ידי כוחות המשטרה.

23:20: כיצד לשמור על חוסן נפשי בימי מלחמה? - צפו בעצות מעשיות מיוחדות ל'כיכר השבת' של ד"ר חיים דיין

23:16: הותר לפרסום מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה יהונתן שטיינברג ז"ל נהרג היום בהיתקלות עם מחבל סמוך לכרם שלום.

מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה יהונתן שטיינברג הי"ד

23:15: עובדי חברת חשמל מתקנים תוך כדי אזעקות, רשת חשמל בבני עייש שנפגעה מפגיעת טיל | צפו

תיעוד מהערב (צילום: חברת החשמל)

23:10: חשש שהמחבל הצליח לצאת מתחנת המשטרה בשדרות. התושבים הונחו להסתגר בבתים ולא לצאת.

23:00: מסתמן, כי בין הזמנים של אחרי חג הסוכות, יבוטל השנה, על פי החלטתו של ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי >>> חנני ברייטקופף על כל הפרטים בכתבה כאן

22:54: כוחות המשטרה, מג"ב וצה"ל ממשיכים גם בשעה זו בלחימה במספר מוקדים בתחומי המחוז הדרומי. לפני זמן קצר הסתיימה הערכת מצב נוספת בגזרת המחוז. לפני זמן קצר קיים מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן הערכת מצב בשטח במסגרתה הנחה על חלוקה ופריסה רחבה של כוחות משטרה ומג"ב יחד עם כוחות צה"ל בערים אופקים, שדרות ויישובי עוטף עזה ונוכחות כוחות בצירי התנועה.

ההערכות המשטרה כעת (צילום: דוברות המשטרה)

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה, מג"ב וצה"ל יפעלו עפ"י הנחיית מפקד המחוז במשימות ביטחון שוטף, מתן מענה ותגובה לאירועי מוקד ולפניות אזרחים. המשטרה ממשיכה ומבקשת מהציבור להשמע להנחיות ולא לצאת מהבתים באזורים שנקבעו".

22:47: הודעה משותפת של פיקוד העורף ומשטרת ישראל - החל מהשעה 22:45 יחל לפעול מרכז משפחות של פיקוד העורף בשיתוף משטרת ישראל בכתובת הנגב 4, קריית שדה התעופה (בניין להב 433). משפחות המחפשות את יקיריהם מתבקשות להגיע עם פרטים מזהים, פריט ממנו ניתן להפיק DNA ותמונה של הנעדר.בני משפחה שמבקשים לדווח על העדרות קרוביהם ונמצאים באזורי הלחימה מתבקשים בשלב זה לדווח טלפונית למוקד 105 של משטרת ישראל.

22:46: הודעת דוברות עיריית ראשון לציון - בסיום הערכת מצב עם ראש העירייה - רז קינסטליך, והנהלת העירייה, להלן מספר עדכונים: בשעה האחרונה נורו מטחי רקטות רבים אל עבר העיר. נכון לעכשיו, נרשמו 3 מוקדי נפילות בעיר - שבאחד מהם נפצעו 2 תושבים ובשאר נגרם נזק לרכוש. כל אתרי הבנייה בעיר יישארו סגורים ולא יפעלו או ישהו בהם פועלים עד להודעה חדשה. בהתאם להנחיות פיקוד העורף, כלל מסגרות החינוך העירוניות לא יפעלו מחר (ראשון, 8.10). ההנחיה כוללת את הגנים, בתי הספר, הצהרונים, מסגרות החינוך המיוחד וכלל הפעילות הבלתי פורמלית.

עוד נמסר: מתחילת המתקפה, כלל המקלטים העירונים פתוחים, וכן המקלטים בבתי הספר. לאיתור המקלט הקרוב אליכם, אנו מבקשים מכל ועדי הבניינים המשותפים להשאיר את דלת הבניין למטה פתוחה, כדי שעוברי אורח יוכלו להיכנס ולהתמגן. אנא התעדכנו רק באמצעות הודעות רשמיות של עיריית ראשון לציון, המוקד העירוני, כוחות הביטחון ופיקוד העורף, והימנעו מהפצת מידע שאינו ממקור מהימן.

ראש העירייה, רז קינסטליך: ״אנחנו בערב לא פשוט, עם מטחי רקטות רבים אל עבר ראשון לציון. אם יש משהו מובהק שאנו רואים מהזירות - זה עד כמה חשוב להקשיב להוראות פיקוד העורף ולהיכנס למרחב מוגן. אני מבקש מכולם להמשיך ולהישמע להוראות כוחות הביטחון, וברגע של אזעקה להיכנס מיידית לתוך מרחב מוגן ולא להתקהל גם לאחר נפילות באתרים השונים. זו העת להיות זהירים, לשמור על סולידריות ועירנות. אני מחזק את ידיהם של מפקדי וחיילי צה״ל וכוחות הביטחון - ואנחנו ננצח!".

22:42: שיגורים לעבר מערב הנגב, יישובי העוטף ויישובים נוספים.

22:40: משרד הבריאות מעדכן כי מטופלים שידרשו לחידוש מרשם לתרופות כרוניות ולא יהיה בידם מרשם בשל המצב, יוכלו לגשת לבתי מרקחת פרטיים ולבקש את התרופה ללא מרשם מהרוקח בהתאם לנהלי משרד הבריאות. לפי הנוהל, הרוקח יהיה רשאי בעת הצורך, בכפוף לנוהל ובהתאם לשיקול דעתו המקצועי, לנפק תכשיר מרשם למטופל ללא צורך במרשם חתום מראש.

22:38: המחבלים שהשתלטו על תחנת המשטרה בשדרות - תיעוד מהשעה האחרונה, דחפור הורס את בניין המשטרה, שם על פי החשש הסתתרו מחבלים.

הורדת התחנה בשדרות (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

22:30: "זָכְרֵנִי נָא וְחַזְּקֵנִי נָא אַךְ הַפַּעַם הַזֶּה הָאֱלֹהִים וְאִנָּקְמָה נְקַם אַחַת מִשְּׁתֵי עֵינַי מִפְּלִשְׁתִּים" • חיילי צה"ל בהקפות שניות בגדוד 13 בסמוך לגבול עזה • צפו

הריקוד של החיילים (צילום: פוש)

22:25: דוברות זק"א - משעות הבוקר מתנדבי זק"א דרום פועלים בהצלת חיים ומתן כבוד המת בזירות הקשות בהם ישנם הרוגים. מיד בצאת השבת הצטרפו לפעילות מתנדבים ממחוז ירושלים והמרכז עם משאיות ציוד ואמבולנסים נוספים.

חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדות בזק"א אמר: "מתנדבי זק"א בשטח עושים עבודת הקודש הקשה מכל תוך כדי נפילות טילים. כרגע המתנדבים פועלים בזירות שהמשטרה מאפשרת לנו לפעול. ככל שהזמן עובר הזוועות ומראות הקשים מתגברים, המתנדבים מתארים טבח אכזרי ביישובי העוטף אנשים נשים וטף אזרחים ואנשי כוחות הביטחון אשר נרצחו בדם קר ובאכזריות. אנו ממשיכים לפעול בשטח בשיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף וכל כוחות ההצלה והביטחון".

מדווח מהשטח (צילום: זק"א)

22:17: החלה הצהרת ראש הממשלה נתניהו מהקריה בתל אביב - "בבוקרו של יום חג החמאס פתח במלחמה אכזרית ומרושעת. אנחנו ננצח בה אך המחיר כבד מנשוא", פתח נתניהו.

הנאום של נתניהו, כעת (צילום: דוברות)

"מה שקרה היום", אמר נתניהו, "לא נראה בישראל ואני אדאג שלא יקרה יותר. צה״ל יפעיל מיד את מלוא עצמתו כדי להשמיד את יכולות חמאס. ננקום על היום השחור הזה. את כל המקומות בעיר הרשע הזו שחמאס מסתתר נהפוך לעיי חורבות. תושבי עזה, צאו משם עכשיו".

22:15: עדכון - הרכבת מירושלים של השעה 23:30 תגיע לתחנת מודיעין מרכז ומשם יעמדו קווי שירות למסוף מודיעין עלית ובכיוון ההפוך 23:20 מסבידור תל אביב תגיע לתחנת מודיעין מרכז.

22:11: דובר צה"ל - "ראשוני: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, פרטים נוספים בהמשך".

22:07: יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן: ״על ממשלת ישראל לקבל 4 החלטות מיידיות: 1. להכריז על מצב מלחמה. 2. לקדם גיוס כללי מלא. 3. להודיע שעד להודעה חדשה מעבר כרם שלום וארז יהיו סגורים, ולסגור את מרחב הדיג לחלוטין. 4. חיילי צה״ל חייבים להיכנס לתוך רצועת עזה, כולל כיבוש העיר עזה וכניסה לבית החולים שיפא והמנהרות מתחת, כולל האוניברסיטה האיסלאמית והתארגנויות הטרור מתחתיה. חייבים לנקות את הרצועה ושאף אחד מראשי החמאס לא ישאר בחיים. המהלך הזה כרוך בלא מעט סיכונים אך בלעדיו המחיר שנשלם יהיה גבוה בהרבה אף ממה ששילמנו היום.״

22:05: דוברות עיריית אשקלון: "לפני זמן קצר הסתיימה הערכת מצב בחמ״ל עיריית אשקלון בהשתתפות כלל המכלולים, נציגי מד״א, כב״א, פקע״ר ומשטרה. מתחילת מבצע ׳חרבות ברזל׳ נורו לעבר העיר אשקלון כ-200 רקטות, 100 מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ו-100 מהן נפלו בשטחים פתוחים או במבנים ובניינים".

22:01: פגישת לפיד-גנץ בביתו של לפיד בתל אביב הסתיימה, על פי הדיווחים, עדיין הם לא קיבלו החלטה האם להצטרף לממשלת החירום.

22:01: ראש עיריית יבנה, רועי גבאי, מעדכן על הנפילות ועל מצב הפצועים • צפו

21:58: דוברות רשות שדות התעופה - כל הטיסות הבינלאומיות המתוכננות לצאת מטרמינל 1, החל מהשעה 02:00 לפנות בוקר ואילך, יועברו לטרמינל 3. טיסות פנים ימשיכו לצאת מטרמינל 1. "מומלץ לנוסעים להתעדכן לגבי זמני טיסות באתר רש"ת ואצל חברות התעופה", נמסר מרש"ת.

21:55: עדכון מהמשטרה על דיווח אודות נעדרים: בני משפחה שמבקשים לדווח על העדרות קרוביהם ונמצאים באזור בו הנחיות פיקוד העורף מאפשרות יציאה מהבתים, מתבקשים להגיע לתחנת המשטרה הקרובה אליהם ביחד עם מירב אמצעי זיהוי של הנעדר, תמונה ופריטים אישיים מהם ניתן להפיק דגימת דנ"א.

בני משפחה שמבקשים לדווח על העדרות קרוביהם ונמצאים באזורי הלחימה מתבקשים בשלב זה לדווח טלפונית למוקד 105 ובהמשך להגיע פיזית לתחנה באזורם לצורך מסירת פרטים מזהים ואמצעי זיהוי.

21:51: כחלק מהערכות מערכת הביטחון ללחימה ממושכת ובהתאם להערכת המצב העדכנית, החליט שר הביטחון יואב גלנט, להרחיב את המצב המיוחד בעורף לכל רחבי מדינת ישראל. הרחבת מצב החירום תאפשר לצה״ל לקבוע לאוכלוסייה הנחיות מיוחדות, להגביל התקהלויות ולסגור אתרים במקומות הרלוונטיים.

21:50: איגוד מוסדות הפטור - "בהוראת הגר"ד לנדו, מחר איסרו חג סוכות, לא יתקיימו לימודים בת"תים מחשש פיקוח נפש במקומות הלימוד ובדרכים אליהם. לגבי הימים הבאים תצא הוראה נפרדת".

21:45: נשיא ארצות הברית ביידן בנאום מיוחד על המצב בישראל: "משפחות שלמות נלקחו בשבי בידי חמאס, אנחנו מוודאים שיש לישראל את כל מה שהיא צריכה". בהמשך הזהיר את חיזבאללה שלא להיכנס לעימות עם ישראל.

21:38: נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי הקדיש היום פוסט מצולם בו דיבר על המראות המחרידים מישראל ועל הסולידריות והתמיכה של מדינתו נגד הטרור | עוד האשים את רוסיה כי היא זו שעומדת מאחורי המימון למתקפה | צפו בדברים שאמר - מתומלל לאנגלית ועברית

זלנסקי בסרטון, הערב (צילום: נשיא אוקראינה)

21:38: חובש בכיר ונהג אמבולנס במד״א אהרון חיימוב ז"ל נרצח כשנורה הבוקר באמבולנס מד"א בדרכו לטפל בפצועים בעירו אופקים, בעת מתקפת הפתע על מדינת ישראל.

ממד"א נמסר: "מגן דוד אדום מרכין ראש וכואב את מותו של חובש בכיר ונהג אמבולנס במד״א אהרון חיימוב ז"ל, תושב אופקים בן 25 שנרצח הבוקר (ש׳) בעת מילוי תפקידו כשיצא להציל חיים ולטפל בפצועים מהמתקפה המשולבת שהחלה הבוקר על מדינת ישראל. אהרון, תושב אופקים, נפגע מירי מחבלים בעת שיצא לטפל בנפגעים, ונהרג. אהרון הותיר אחריו 2 ילדים ואשה, הורים אחים ובני משפחה".

החובש בכיר אהרון חיימוב הי"ד (צילום: מד"א)

21:36: עיריית שדרות: "תושבים יקרים, לידיעתכם, בדקות הקרובות יישמע בעיר פיצוץ פגזים בעקבות פעילות של כוחותינו. אנו מזכירים ומדגישים כי יש להישאר במרחבים מוגנים ולהסתגר בבתים".

21:32: משרד הבריאות מעדכן על 1452 פצועים שפונו לבתי החולים, נכון לשעה 21.30. מהם: 18 אנוש, 267 קשה, 279 בינוני,636 קל, 16 פצועי חרדה ו-169 בהערכה רפואית. החל ממחר (א', 8.10) קופות החולים יתנו מענה טיפולי נוסף לתמיכה רגשית של 3 שיחות טיפוליות על ידי אנשי המקצוע. מענה זה הוא בנוסף למוקדי החירום של קופות החולים שפורסמו.

מוקדי חירום בבתי החולים:

המרכז הרפואי סורוקה – 12-55-177

המרכז הרפואי ברזילי – 1255171

ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד – 1255182

המרכז הרפואי קפלן – 1255181

המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא - 1255188

המרכז הרפואי וולפסון - 1255135

המרכז הרפואי שיבא - 1255131

בית החולים איכילוב- 1255-133

המרכז הרפואי הדסה עין כרם - 1255122

המרכז הרפואי שערי צדק - 1255125

בית החולים בילינסון – 1255134

מרכז שניידר לרפואת ילדים - 1255136

המרכז הרפואי רמב"ם – 1255144

המרכז הרפואי בני ציון – 1255145

המרכז הרפואי הלל יפה - 1255166

המרכז הרפואי זיו-1255161

המרכז הרפואי מאיר-1255199

בית החולים לניאדו - 1255191

ניתן להתקשר לכל אחד מבתי החולים על מנת לקבל מידע על פצועים שפונו לאחד מבתי החולים.

21:28: ירי חי באשקלון באיזור התעשייה בתוך מפעל קרלסברג, ככל הנראה יש מחבלים. במקביל מדווח על דקירה בגבעת התחמושת - ככל הנראה ללא נפגעים.

21:20: בהמשך לנפילות בדקות האחרונות, בשלב זה, דווח כך -

בגזרת ראשון לציון - צוותי מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שמיר אסף הרופא, פצוע במצב קל.

בגזרת תל אביב - צוותי מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח איכילוב, אישה כבת 34 במצב קשה.

בגזרת בת ים - צוותי מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים, גבר כבן 70 במצב בינוני וגבר כבן 40 במצב קל.

21:19: הירי לעבר גוש דן לא פוסק, אזעקות כעת בערי המרכז ובשפלה.

21:16: האלוף ישראל זיו לשעבר ראש אגף מבצעים ב׳ערוץ 12׳ - ״לא נתקלתי בתכנון כזה והיקף כזה מעולם, הם הפתיעו את כולנו גם בתכנון וגם בתוצאה. הם עבדו ממש מדויק. יום עצוב וקשה ביותר. זה לא חדירה של חולייה - זה מאות מחבלים שחצו את הגבול בכלי רכב. אירוע חסר תקדים בישראל, מזכיר את הצילומים מאוקראינה. אני אישית הרגתי היום כמה מחבלים ממרחק של 10 מטר״.

21:15: צה״ל תקף שני מבנים רבי קומות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום שני מבנים רבי קומות אשר שימשו את בכירי ארגון הטרור חמאס לביצוע פעולות טרור.

על פי דובר צה"ל, אחד מהבניינים מכונה בניין ״פלסטין״, ובו נמצאים משרדים של מספר יחידות ומערכים בארגון הטרור חמאס המשמשים להכוונת טרור, בינהם תשתיות של מטה המודיעין, מטה הייצור ומשרדים של בכירים בהנהגת חמאס. כמו כן, הותקף בניין ובו משרדים אשר שימשו את הביטחון הכללי של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. התשתיות הצבאיות ממוקמות בבניינים רבי קומות, דבר המוכיח פעם נוספת כיצד ארגון הטרור חמאס ממקם במכוון את נכסיו בלב האוכלוסייה האזרחית. תקיפות אלה מצטרפות לשני מבנים רבי קומות שהותקפו מוקדם יותר היום (ש׳), כאשר בסך הכל הותקפו ארבע מטרות בעלות ערך רב לארגון הטרור.

התקיפות של צה"ל, כעת (צילום: דובר צה"ל)
התקיפות של צה"ל, כעת (צילום: דובר צה"ל)
התקיפות של צה"ל, כעת (צילום: דובר צה"ל)

21:12: משרד החוץ ונציגויות ישראל בעולם עברו החל משעות הבוקר לנוהל עבודה בחירום, בעקבות מתקפת הטרור. עד כה, 68 מדינות פרסמו הודעות גינוי למתקפת הטרור על ישראל. שר החוץ אלי כהן שוחח עם שורה של שרי חוץ מהעולם בהם מזכיר המדינה האמריקאי, שרי החוץ של האיחוד האירופי, בריטניה, צרפת ועוד. שיחות נוספות צפויות להתקיים בזמן הקרוב. אנשי משרד החוץ בארץ ובעולם קיימו למעלה מ-100 ראיונות לתקשורת הבינלאומית.

21:10: עדכונים מבתי החולים:

דוברות רמב"ם: עוד 2 פצועים קל הגיעו כעת, למיון - בשנות ה 20 לחייהם, עם חבלות. מוגדרים קל. גם הם פונו מבתי חולים בדרום.

שמיר אסף הרופא - עדכון: עד כה הגיעו למלרד שמיר -80 פצועים, 4 במצב אנוש, 7 קשה, 12 בינוני וכל השאר קל. "פצועים נוספים מפונים אלינו כל העת, מהשטח ומבתי החולים בדרום".

המרכז הרפואי וולפסון - בהמשך למצב הביטחוני, הוכרז אר״ן במרכז הרפואי וולפסון. עד כה נקלטו 3 פצועים בינוני ו2 פצועים קל כתוצאה ממטח הרקטות האחרון לגוש דן, אשר מקבלים טיפול רפואי ברגעים אלו. סה״כ נקלטו 33 פצועים בדרגות פציעה קל-בינוני, ביניהם 4 מאושפזים. אנו ממשיכים להתעדכן במתרחש ולהיות בקשר רציף מול הרשויות וגורמי הביטחון.

21:10: שר הביטחון יואב גלנט: ״מה שהיה הוא לא מה שיהיה. נשנה את פני המציאות בעזה שנים קדימה״ • צפו

גלנט, הערב | צפו (צילום: אלעד מלכה)

21:09: משטרת ישראל מטפלת במספר זירות נפילת רקטות באזור ת"א בהן נפצעו 4 אזרחים. מהזירות פונו על ידי מד"א 4 פצועים בדרגות פציעה שונות(על פי גורמי הרפואה ) לבית החולים איכילוב, לאחר פעולות חילוץ לכודים. חבלני משטרת ישראל מטפלים בשעה זו בזירה במטרה להסיר חשש ולנטרל את פריטי הרקטות במקום.

מהמשטרה נמסר: "אנו קוראים לציבור להישאר קרוב למרחבים המוגנים, להימנע מהגעה לזירות השונות ולהישמע להנחיות השוטרים ופיקוד העורף".

מהזירה בתל אביב (צילום: כב"ה מרכז)
מהזירה בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)

21:01: אזעקות נשמעו כעת בשפלה ובמרכז הארץ - ירי כבד מאוד לאזור השפלה; לפחות 2 רקטות יורטו.

21:00: בזמן שהטילים שורקים מעל לראשם - החלה פגישת לפיד וגנץ, בדיון על כניסה לממשלת חירום לאומית.

20:54: עדכון מרכבת ישראל - רכבת ישראל פועלת בהתאם להנחיות משרד התחבורה וכוחות הביטחון. הערב (מוצ"ש) ומחר (ראשון) שירות הרכבות בכל הארץ יופעל כסדרו, למעט החריגים הבאים: הערב (מוצ"ש) תנועת הרכבות בקו הרצליה-ת"א-ראשל"צ משה דיין-אשקלון תסתיים בתחנת ראשל״צ משה דיין ולא תגיע לתחנות יבנה מערב, אשדוד עד הלום ואשקלון. (בשל נזק לתשתית). השירות בין אשקלון ובנימינה ממשיך לפעול כסדרו. מחר (ראשון) הקו צפוי לפעול כרגיל. על פי הנחיית כוחות הביטחון, תחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות זמנית לשירות ולא מופעלת בהן תנועת רכבות.

עוד נמסר מטעם הרכבת: בעקבות אילוצי המצב, לא ייפתחו עד הודעה חדשה תחנות קריית חיים, מרכזית המפרץ, צומת חולון ובת ים קוממיות. בתחנות ת"א סבידור מרכז (גשר מודעי), בנימינה, ראשל"צ משה דיין, רמלה (כניסה צפונית) ורחובות ייסגרו הכניסות המשניות ויפעלו רק הכניסות הראשיות.

20:52: על פי דיווחים המגיעים מהתקשורת העזתית, צה"ל תקף בית במחנה הפליטים של-שאבורה, ליד רפיח בדרום הרצועה.

בחברת החשמל בעזה הודיעו כי כל החשמל שמגיעים מישראל לא פועל מהבוקר, והם מספקים כשני שליש מאספקת החשמל - את השאר מספקת תחנת הכוח בעזה.

20:48: דיווחים בעזה: כוחות גדולים של הצבא תוקפים מערבית לחאן יונס.

20:39: יו"ר המחנה הממלכתי', בני גנץ, הצהיר הערב כי הוא שוקל בחיוב להיכנס לממשלת חירום לתקופת המלחמה | בהמשך הערב הוא ייפגש עם יאיר לפיד | גנץ : "לממשלה יהיה גיבוי מלא לכל פעולה ביטחונית אחראית ונחושה" >> לכתבה המלאה

20:37: מהבוקר בעיר שדרות, מחבל מתבצר בתחנת המשטרה. באופקים - 4 מחבלים נצורים עם 4 בני ערובה. משעות הבוקר היו 25 מחבלים באופקים.

20:26: מטח כבד לגוש דן וערי המרכז והשרון - שני פצועים קשה מנפילה בראשון לציון, פגיעות ישירות גם בתל אביב, יבנה, גבעתיים ובת ים.

הנפילה בתל אביב, הערב (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר