כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לא להקפיא - לבטל"

תהיה בשורה? ח"כ גפני לנגיד בנק ישראל: "תוריד את הריבית"

כבר אמש פורסם ב'כיכר השבת', כי ייתכן ובנק ישראל יוריד בקרוב את הריבית, היום, ח"כ משה גפני המשמש כיו"ר ועדת כספים, קורא לנגיד בנק ישראל לעשות זאת (חדשות כלכלה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נגיד בנק ישראל בועדת הכספים בכנסת | ארכיון (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, אמר לפני דקות ספורות (שני) בדיון בוועדת הכספים: "אני קורא לנגיד בנק ישראל להוריד את הריבית במשק."

עוד אמר גפני: "ואני קורא גם לבנקים בישראל - לא להקפיא את התשלומים של תושבי העוטף, אלא לבטל אותם. תקפיאו למשרתי המילואים ולכוחות ההצלה. תיכנסו כבר מתחת לאלונקה, כי אם זה לא יילך בטוב זה יגיע בחקיקה".

אמש דיווחנו, כי נגיד בנק ישראל שוקל להכריז על ירידה משמעותית בשיעור הריבית במשק. לפי הדיווח ב'גלובס', שיעור ההפחתה עשוי לעמוד על שיעור של 0.5% בשיעור הריבית כבר בחודש הקרוב.

המשמעות: הפחתה מיידית בהחזרי המשכנתא החודשיים בשיעור שעשוי להגיע לסך של מאות שקלים לחודש לבית אב במקרים מסויימים - תלוי כמובן בגובה ההלוואה וההחזר החודשי.

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי בבנק לאומי, מצטרף להערכות האופטימיות: "לנוכח ההשפעה הכלכלית השלילית הניכרת של מלחמת 'חרבות ברזל' על המשק הישראלי, ותוך התייחסות לירידת המדד בחודש ספטמבר, צפוי שבנק ישראל יפחית את הריבית בקרוב ב-50 נקודות בסיס (חצי אחוז)".

לדבריו שצוטטו ב'גלובס', "הפחתת הריבית בשיעור זה עדיין תותיר את הריבית הריאלית (בניכוי האינפלציה) ברמה חיובית".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר