בצל המשבר הבטחוני

מתווה מיוחד ימנע קריסת מעונות היום

משרד האוצר נחלץ להצלת המעונות בסכום של כמאה מיליון שקל עבור המטפלות, איחוד מעונות א.מ.א: מברכים את השר על הקשב והיעילות

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נציגי רשת מעונות א.מ.א בכניסה למשרד האוצר

בשעות הצהריים (חמישי) הושגה הסכמה בין משרד האוצר בראשות השר סמוטריץ' ובין נציגי רשתות המעונות, על מתווה חילוץ מיוחד שימנע את קריסתם ויאפשר את המשך תפקוד מעונות היום למרות המשבר הביטחוני.

בימים האחרונים ניהל משרד האוצר מו"מ קדחתני מול רשתות המעונות כדי למצוא פתרון לשיפוי המעונות עקב המצב הביטחוני הרעוע, כאשר כתוצאה מהמלחמה מעונות היום סגורים בצו פיקוד העורף, מה שהוביל כמעט לקריסתם המוחלטת.

משרד האוצר הציג מתווה הנותן מענה למעונות היום בהיקף של כמאה מיליון שקלים, והציל את המעונות מקריסה. הסכום יאפשר את תשלום שכר המטפלות וימנע את הצורך להוציאן לחל"ת.

ראשי איחוד מעונות ארצי (א.מ.א) המאגדים מאות מעונות ברחבי הארץ, בירכו את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ואת נציגי האוצר והצוות המקצועי במשרד שהיו קשובים לכל אורך הדרך. לדבריהם, "המתווה והמענה המהיר יתנו אפשרות קיום למעונות היום בהמשך וימנעו את קריסתם".

מפורום מעונות היום נמסר כי "אינו מקבל את מתווה הפיצוי למעונות היום שהוצע על ידי משרד האוצר ולא הושגה הסכמה. הפתרון לא נותן מענה להורים ולמפעילי מעונות היום לאור הנתונים שהוצגו.

"בנוסף, המתווה אינו כולל את הילדים שלא קלוטים במערכת הסבסוד של משרד העבודה וכן אינו סופר פעוטות ששיכים למשפחות המטופלות על ידי משרד הרווחה.

"פורום מעונות היום, הכולל את הארגונים הגדולים המפעילים את מרבית מעונות היום בישראל - ויצו, נעמת, נאות מרגלית, אמונה, נשי חירות, הציע מתווה שעונה על כל הצרכים הללו ונותן שיפוי מלא על ההכנסות שאבדו ויאבדו עד תום מצב הלחימה. אנו דורשים מהאוצר לפתוח עימנו דיון דחוף ובהקדם כדי לאפשר למעונות היום להמשיך ולפעול ולמנוע את קריסת הענף".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר