כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"בולט וצורם"

השר ארבל התלונן על השופט שדרש להסיר את דגל ישראל

לאחר הפרסום המרתיח על השופט עם האמירות השנויות במחלוקת, שהורה להסיר את דגל ישרא, שר הפנים ארבל שיגר מכתב לנציב תלונות הציבור, בו הוא כתב: ״רבים מאנשי גופי אכיפת החוק איבדו את חייהם במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר. זו העת להודות לאנשי כוחות הביטחון, לחזק אותם ולסמוך על שיקול דעתם בתחומים המצויים במומחיותם ולא להתעקש על עניינים שאין זה ראוי להתעקש עליהם, וודאי כשעסקינן בהצגת דגל המדינה״ (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השר משה ארבל בריאיון ל'כיכר השבת'

מקומם ומרתיח: כפי שדווח מוקדם יותר הערב (ראשון), שופט בבית המשפט הורה לנציגי שב"ס בדיון הארכת מעצר של מחבלים, להסיר כיתוב "צה"ל ינצח" וכיתוב "עם ישראל חי" ממסך הדיונים. שר הפנים ארבל שלח מכתב לנציב תלונות הציבור על השופטים השופט (בדימוס) אורי שהם.

במכתב שישגר הערב לנציב תלונות הציבור כתב ארבל: "תלונה נגד כב' השופט איתי הרמלין בגין התנהלותו בדיוני מעצר בהיוועדות חזותית. הערב פורסם בחדשות 12 שבמספר מקרים בשבועות האחרונים שופט בית המשפט השלום בתל-אביב איתי הרמלין התעמת עם סוהרי יחידת נחשון של יחידת בתי הסוהר במהלך דיוני מעצר, על רקע סירובו לכיתובים או רקעים שונים בשעת ההיוועדות החזותית".

ארבל הוסיף וכתב: "בולט וצורם מכל הוא סירובו של כב' השופט הרמלין להצבתו של דגל ישראל מאחורי חשוד בשעת הדיון בהיוועדות חזותית. לפי המובא הערב בחדשות 12, אלו היו חילופי הדברים בין השופט לאנשי יחידת נחשון:

השופט: מדוע מאחורי העצור דגל ישראל?

אנשי היחידה: כך זה אצלנו בימים אלה.

השופט: לא מקובל עליי.

אנשי היחידה: גם מאחוריך, כבודו, סמל המדינה".

"למותר לציין", כותב שר הפנים, "כי האמת עם אנשי יחידת נחשון, אכן לו היה מובא החשוד לאולם בית המשפט כנהוג בעיתות שגרה, היה ניצב החשוד לצד דגל המדינה וסמלה. לא ברור מדוע יש פגם בהצבת דגל ישראל לצד חשוד בשעה שהוא נמצא בבית מעצר של שירותי בתי הסוהר ומשתתף בדיון מעצר בהיוועדות חזותית. נהפוך הוא, טוב עשו אנשי שירות בתי הסוהר אשר פעלו כדי להשוות ככל שניתן את תנאי הדיון בהיוועדות חזותית לתנאי הדיון באולם בית המשפט".

עוד מוסיף וכותב ארבל: "מעבר להסבר "טכני" זה, לא ניתן להתעלם מהנסיבות המיוחדות שאופפות את דיוני המעצר בתקופה זו. מדינת ישראל מצויה במלחמה קשה בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית בתולדותיה. במקביל למאמץ המלחמתי, פועלים כלל גופי האכיפה נגד ההסתה הקיימת ברשתות החברתיות נגד אזרחי המדינה וקריאות בעד פעולות הטרור שבוצעו. לשירות בתי הסוהר חלק חשוב במאבק זה שהוא מהותי וחלק אינטגרלי מהמאבק בטרור. רבים מאנשי גופי אכיפת החוק אבדו את חייהם במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר. זו העת להודות לאנשי כוחות הביטחון, לחזק אותם ולסמוך על שיקול דעתם בתחומים המצויים במומחיותם ולא להתעקש על עניינים שאין זה ראוי להתעקש עליהם, וודאי כשעסקינן בהצגת דגל המדינה שהוא לעולם ראוי ומתאים בהליכים רשמיים של מדינת ישראל".

לסיום כתב ארבל: "אבקש את טיפולך במקרה זה ועדכוני בדבר ממצאי בדיקתך. בברכת עם ישראל חי".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר