ישראל במלחמהישראל במלחמה
ההחלטה התקבלה פה אחד

17 שנות מאסר נגזרו על הערבי שניסה לרצוח יהודי בעיר עכו במבצע שומר החומות

בית המשפט קבע הבוקר את גזר דינו של המעורב המרכזי בניסיון הלינץ' בבחור יהודי בעיר עכו בעת מבצע שומר החומות, וגזר עליו 17 שנות מאסר בפועל | ההחלטה התקבלה פה אחד (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
מור ג'אנאשווילי, בבית המשפט בשנה שעברה (צילום: חוננו)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) את עונשו של קוסאי עבאס, הנאשם בניסיון הלינץ' וניסיון הרצח של יהודי מעכו - מור ג'אנאשווילי, בזמן מבצע שומר החומות - בו נפצע מור באורח קשה.

בניסיון הלינץ' היו מעורבים מספר ערבים מהאיזור, אך הבכיר והנאשם המרכזי היה קוסאי עבאס, שהיום נגזר עליו 17 שנים, הכרעת דינו התקבלה פה אחד. כמו כן, טענות ההגנה שג'אנאשווילי ניסה לדרוס את המעורבים - נדחו.  

מוקדם יותר השנה כזכור, בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 10 שנות מאסר על המחבל אדהם בשיר שהורשע במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה בשל מעורבותו בלינץ'. על בשיר נגזר גם שנת מאסר על תנאי ונקבע כי ישלם לקורבן פיצויים בסכום של 150 אלף שקלים.

כפי שדווח בעבר ב'כיכר השבת', בני משפחה של החשודים בביצוע לינץ' במהלך מבצע שומר החומות איימו על מור ואחיו בפתח דיון בהארכת מעצרם של החשודים. בין האיומים היו קריאות כגון "מחבל", "אני אדאג שנרצח אותך" ועוד, והכל בתוך אולם בית המשפט המחוזי בחיפה. אחד המאיימים אף התפרץ לסרטון של הפצוע ועורך דינו.

מור ג'אנאשווילי, בבית המשפט בשנה שעברה (צילום: חוננו)

מור הפצוע, שמאז הלינץ' שעבר נזקק לכיסא גלגלים, תיאר בזמנו את המקרה: "הגענו להארכת מעצר כדי שלא ישחררו את התוקף שמואשם בהתפרעות. לפני תחילת הדיון באו מספר ערבים והפנו אלי אצבע מאשימה שאני מחבל, שאני דרסתי. הם כמעט התקיפו את אחי, אמרו לו נרצח אותך, בזמן שאותם חשודים מחייכים לעיני כל".

מור הוסיף בכאב, "אני לא מבין מה קורה פה, מישהו אומר לי שאני מחבל, אני על כיסא גלגלים, איך זה הגיוני?".

אחיו של מור שליווה אותו לדיון הוסיף, "הייתי איתו, ברגע שכל העניינים התלהטו אחד המחבלים סינן לעברי ואמר במילים מפורשות 'אני מעכו, אני אדאג שנרצח אותך', אפשר להגיד במילים מפורשות איומים לרצח. מקווים שימוצה איתם הדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר