"לא מתקפת סייבר"

במהלך הלילה: הקווים של מוקדי החירום בישראל - קרסו

כלל מוקדי החירום הפסיקו לעבוד הלילה, מה שגרם בשעות הקטנות של הלילה להיסטריה בקרב אזרחים, כלל מוקדי החירום פרסמו מספרים אלטרנטיביים, והבוקר, התקלה טופלה על ידי בזק (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
מוקד חירום של המשטרה | ארכיון (צילום: פלאש 90)

לאחר השעה אחת בלילה (שלישי), כפי שדווח בזמן אמת ב'כיכר השבת', התקבלו דיווחים מאזרחים רבים, כי כל מוקדי החירום קרסו ולא ניתן להתקשר אליהם, כעבור שעות התקלה טופלה.

הדיווחים על תקלה היו במוקדי החירום של המשטרה, מגן דוד אדום, איחוד הצלה שירותי הכבאות ועוד.

התקלה נבעה ככל הנראה משיבושים בחוות שרתים של בזק ובזק בין לאומי. לאחר כמה שעות מבזק נמסר כי "מרבית שירותי בזק שחוו קושי חזרו לפעול".

עוד נמסר מבזק: "מהנדסי החברה פועלים להשיב לפעילות מלאה את כלל השירותים בשעות הקרובות".

במשרד התקשורת הסבירו על התקלה, כי לא מדובר על מתקפת סייבר, אלא על תקלה בקו המרכזי. שר התקשורת שלמה קרעי: "‏בעקבות תקלה הנדסתית ברשת הקווית, מוקדי החירום לא פעילים בחלקם. התקלה מטופלת. לא מדובר בתקלת סייבר".

המודעה שפורסמה במהלך הלילה

מדוברות המשטרה נמסר: "משטרת ישראל מודיעה לציבור כי ניתן בשלב זה לחייג 100 למוקד החירום של משטרת ישראל באמצעות הקווים של כלל חברות הסלולר. במהלך השעות האחרונות מומחים מאגף הטכנולוגיה של משטרת ישראל עמלו למציאת פתרון אשר יתגבר על התקלה ויתן מענה לשירות הציבור. מוקדם יותר, במהלך ביצוע עבודות תשתית על ידי חברת בזק נוצרה תקלה בכלל קווי הבזק שפגעה בקויי החירום ומטופלת עדיין בשעה זו על ידי חברת בזק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר