ישראל במלחמהישראל במלחמה
היום ה-53 למלחמה | עדכונים שוטפים

10 החטופות ששוחררו בדרכן לבתי החולים | חמאס והג'יהאד שיתפו פעולה במהלך השחרור

תשע נשים ונערה בת 17 ישוחררו הערב משבי החמאס במסגרת הפעימה החמישית | ארגון הטרור החמאס מחזיק בגופות שלושה חיילים שנפלו בטבח בשמחת תורה - סמ"ר תומר יעקב אחימס, סמל קיריל ברודסקי וסמל שקד דהן | החמאס הפר את ההפוגה עם הפעלת מטענים וירי על חיילים בעזה | מספר לוחמים נפצעו קל | נתניהו ביקר באמ"ן: "עושים עבודת קודש" (אקטואליה)

כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ד בכסלו תשפ"ד | 27.11.23

עדכונים שוטפים - דקה אחר דקה:

23:30: בישראל מעריכים, בעקבות הדיונים בקטאר, כי יהיה קשה להביא לשחרורם של חטופים נוספים במסגרת ההפוגה בלחימה שנקבעה מראש לעד עשרה ימים.

גורמים מדיניים מעריכים כי שחרור חטופים חדשים יתאפשר כחלק ממשא ומתן על עסקה חדשה בהמשך. בישראל הבהירו לקטארים כי הם מתעקשים על שחרור כל הנשים והילדים לפני שידברו על הפוגה חדשה.

23:10: לאחר שזוהה חשד לאירוע סייבר במערכות המחשוב של בית החולים התברר שהאקרים טוענים כי יש בידיהם כ-300 אלף רשומות של חולים ופרטיהם והם מאיימים לפרסם את החומרים. ניתן צו איסור פרסום רחב וצו להסרה ביחס לתוכן ומידע אישי ורפואי שדלף כתוצאה מהאירוע. מחלקת הסייבר בפרקליטות פועלת להסיר את המידע האישי שדלף לרשת.

לכתבה המלאה - כנסו כאן

23:06: הערב הזה נותרו בשבי החמאס בעזה 145 ישראלים, מתוכם תשעה ילדים.

23:01: משרד הבריאות מעדכן כי 2 האזרחים הזרים ששוחררו הגיעו כעת לבית החולים אסף הרופא.

23:00: דובר צה"ל מעדכן כי בשעה זו עוזבים 12 החטופים ששבו ארצה, בהם 10 אזרחיות ישראליות ושני אזרחים תאילנדים, את נקודת המפגש בשטח ישראל. החטופים השבים עברו הערכה רפואית ראשונית ויוצאים כעת בדרכם לבתי החולים במסוקי חיל האוויר, שם יתאחדו עם בני משפחותיהם.

22:59: גבריאלה ומיאה ליימברג הערב עם ההגעה לנקודת המפגש בשטח ישראל, בשיחת טלפון ראשונה למשפחתן.

(צילום: לע״מ)

22:30: הפנטגון הודיע הערב כי ארצות הברית עצרה את טיסות המל"טים שלה מעל רצועת עזה, במסגרת ההפוגה שהושגה בין ישראל לחמאס.

22:25: מסוקי צה"ל ובהם 10 החטופות ששוחררו משבי החמאס יצאו ממעבר כרם שלום בדרכם לבתי החולים, שם יפגשו החטופות עם בני משפחותיהן.

22:20: מאות עזתים עמדו והריעו למחבלי החמאס השפלים בעת שאלו העבירו הערב (שלישי) בזה אחר זה את החטופים הישראלים והתאילנדים לידי הצלב האדום. "אַללָּהֻ אַכְּבַּר", קראו העזתים המשולהבים והמחבלים מהחמאס והג'יהאד האסלאמי, שהחזיק בחלק מהחטופים, התנשקו והתחבקו.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
שחרור החטופים, הערב (צילום: החמאס)

22:10: שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב לעורף,  שהתמקדה בהחזרת תושבי היישובים במרחק 4-7 ק״מ מרצועת עזה - החל מחודש ינואר, ואמר כי ״אנחנו מחויבים להישאר בתוך רצועת עד להשלמת המשימה, גם עבור השבת התושבים לישובים״.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
דברי שר הביטחון יואב גלנט (צילום: שחר יורמן)

22:05: דובר צה"ל מציג את התיעוד של רגע כניסת השבים ארצה לשטח מדינת ישראל:

רגע כניסת השבים ארצה לשטח מדינת ישראל (צילום: דובר צה"ל)

22:00: ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הודיע הערב כי חלק מהחטופים ששוחררו היום מרצועת עזה לישראל - הוחזקו בידיו.

21:58: הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס כעת בקריה בתל אביב.

נתניהו בישיבת הקבינט (צילום: עומר מירון / לע״מ)
ישיבת הקבינט המדיני ביטחוני (צילום: חיים צח / לע״מ)
נתניהו והרמטכ"ל הרצי הלוי (צילום: חיים צח / לע״מ)
נתניהו בישיבת הקבינט (צילום: חיים צח / לע״מ)

21:55: בקטאר מתכנסת לה פסגת מודיעין מרובעת בהשתתפות ראש המוסד דדי ברנע, ראש ה-CIA, שר המודיעין המצרי וראש הממשלה הקטארי. הארבעה דנים בשחרור קבוצות נוספות מהשבי, בהם קשישים, אבות לילדים ששוחררו, צעירים וצעירות וחיילות.

בנוסף, דנים הארבעה באפשרות להאריך את ההפוגה בין ישראל והחמאס.

21:50: דובר צה"ל מפרסם תיעוד מרגש של משפחת יהלומי - הבן איתן, שחזר משבי חמאס בעזה, ואמו בת שבע, בדרכם לבית החולים אמש, לאחר השחרור.

איתן יהלומי חוזר משבי החמאס (צילום: דו"צ)

21:44: עם ישראל מחבק הערב בהתרגשות את החטופות - ששבו לשטח ישראל. זהו סיפורן של עשר הישראליות שחזרו הערב מהשבי האכזרי.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
המשוחררות הערב - למעלה: דיצה הימן, אופליה רויטמן, קלרה מרמן, מירב טל, עדה שגיא | למטה: נורלין "נטלי" בבדילה, תמר מצגר, גבריאלה ליימברג, מיאה ליימברג, רימון קירשט (צילום: מטה המשפחות)

21:30: אביגיל עידן בת ה-4, ששוחררה שלשום משבי החמאס בעזה, ושני הוריה - רועי וסמדר עידן הי"ד נרצחו ב-7 באוקטובר בכפר עזה, שוחררה היום מבית החולים שניידר.

השעות הראשונות של אביגיל במחלקה, יחד עם בני משפחתה: דודה לירון, דוד זולי, סבתא שלומית וסבא איתן (צילום: דוברות מרכז שניידר)

21:25: דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, התייחס הערב בתדרוך לתקשורת להפרת הפסקת האש בצפון רצועת עזה, כאשר שלושה מטענים התפוצצו סמוך לכוחות צה"ל ואמר כי "אם מישהו מאויבינו עלול לחשוב שזוהי שעת כושר, הוא טועה. ביטחון כוחותינו קודם לכל".

"אנחנו ערוכים מאוד, וכל ניסיון לפגוע בכוחותינו ייענה באש חזקה מאוד", הבהיר דובר צה"ל.

21:22: תמונות ראשונות מרגעי השחרור של החטופות הערב, רגע לפני שהועברו לידי צה"ל:

21:21: מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי המרכז הרפואי שיבא ערוך לקבלת 8 חטופות ששבו לישראל מעזה. הצוותים הרפואיים ממתינים לבואן. אלו רגעים רגישים עבור המשפחות ועבור השבות לישראל. אנו מבקשים לשמור על פרטיותן ועל כבודן.

21:20: משרד הבריאות מעדכן כי המרכז הרפואי שיבא, המרכז הרפואי איכילוב ובית החולים שמיר אסף הרופא ערוכים ומוכנים לקליטתם של 12 נשים וגברים, לאחר 53 ימים בשבי בעזה.

בבתי החולים השבים ייפגשו עם בני משפחותיהם בפעם הראשונה לאחר השבי, ויקבלו טיפול רפואי ונפשי ככל ונדרש.

עד כה בארבע היממות הקודמות הגיעו לבתי החולים 69 שבים לישראל מתוכם 51 ישראלים ו-18 אזרחים זרים. בין הישראלים – 30 ילדים, 20 נשים וגבר אחד. משרד הבריאות מעדכן כי עד כה שוחררו מבתי החולים 23 שבים.

21:16: יחידה מובחרת של צה״ל וכוח של השב"כ מלווים כעת בשטח ישראל את 12 החטופות והחטופים השבים ארצה. לאחר שיעברו הערכה ראשונית של מצבם הרפואי, כוחותינו ילוו את השבים עד להגעתם לחיק משפחותיהם בבתי החולים.

מפקדי צה״ל וחייליו מצדיעים ומחבקים את החטופות והחטופים השבים עם חזרתם הביתה. נמשיך לפעול יחד עם גופי מערכת הביטחון להחזרתם של כל החטופות והחטופים. דובר צה"ל מבקש מהציבור לגלות סבלנות ורגישות ולכבד את פרטיותם של השבים ומשפחותיהם.

21:10: מתאם פעולות הממשלה לשטחים מעדכן כי ארבע מיכליות סולר וארבע מיכליות גז בישול הועברו היום (שלישי) ממצרים לארגוני סיוע הומניטאריים של האו"ם ברצועת עזה דרך מעבר רפיח, זאת באישור הדרג המדיני, במסגרת ההפוגה ומתווה שחרור החטופים שסוכמו עם ארה״ב בתיווך קטאר ומצרים. הדלקים וגז הבישול מיועדים להפעלת תשתיות הומניטאריות חיוניות ברצועת עזה.

במקביל, 200 משאיות סיוע הומניטארי מועברות לארגוני הסיוע הבינלאומיים הפועלים ברצועת עזה, דרך מעבר רפיח, לאחר בידוק ביטחוני במעבר ניצנה. משאיות הסיוע ההומניטארי מכילות מזון, מים, ציוד למחסות ואספקה רפואית בלבד.

משאיות המכילות סיוע הומניטארי שנשלחו ממעבר ניצנה למעבר רפיח (צילום: דוברות מתפ"ש)

20:48: משרד ראש הממשלה: "ממשלת ישראל מחבקת את שניים עשרה החטופים - עשרה אזרחינו ושני אזרחים תאילנדים - ששבו היום לשטח ישראל. משפחותיהם עודכנו על ידי הגורמים הממונים כי הם שבו ארצה. ממשלת ישראל מחויבת להשבת כל החטופים והנעדרים.

רשימת אזרחינו:

 • תמר מצגר (בת 78)
 • דיצה הימן (בת 84)
 • נורלין בבדילה (בת 60)
 • עדה שגיא (בת 75)
 • אופליה אדית רויטמן (בת 77)
 • רימון קירשט (בת 36)
 • מירב טל (בת 53)
 • גבריאלה ליימברג (בת 59)
 • מיאה ליימברג (בת 17)
 • קלרה מרמן (בת 63)

הממשלה יחד עם כל גורמי הביטחון תלווה אותם ואת משפחותיהם. "ושבו מארץ אויב" (ירמיהו)

20:42: דובר צה״ל מעדכן כי לפני זמן קצר העבירו נציגי הצלב האדום את 12 החטופות והחטופים למצרים. שיירת החטופים השבים ארצה עושה דרכה בשטח מצרים לנקודת המפגש עם כוחותינו בכרם שלום.

נציגי מערכת הביטחון יאמתו את זהות החטופים השבים בנקודת המפגש. נציגי צה״ל מעדכנים את משפחותיהם באופן שוטף.

20:40: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מצייץ: "עצירת המלחמה = פירוק הממשלה".

20:35: החטופות ששוחררו הערב הן - קלרה מרמן, גבריאלה ליימברג, מיאה ליימברג, מירב טל, תמי מצגר, דיצה הימן, רימון קירשט, אופליה רויטמן, עדה שגיא ונורלין (נטלי) בבדילה.

20:30: דובר צה"ל מעדכן כי על פי המידע שנמסר מהצלב האדום 12 חטופים בהם 10 חטופות ישראליות ו-2 חטופים בעלי אזרחות זרה בדרכם לשטח ישראל.

20:29: שתיים מהחטופות הישראליות ששוחררו הערב - מירב טל ב ה-53 ורימון קירשט בת ה-36 הועברו לידי הצלב האדום.

20:25: התאילנדים ששוחררו הערב הועברו לידי הצלב האדום.

20:20: אחת החטופות ששוחררה הערב היא הנערה מיאה ליימברג בת ה-17.

20:15: עשר החטופות הועברו כעת לידי הצלב האדום בעזה.

20:05: מאות עזתים מתקהלים מסביב לרכבי חמאס שמובילים את החטופות לקראת השחרור לישראל ומריעים למחבלים.

(צילום: לפי סעיף 27א)

19:58: פיקוד הדרום קיים פורום למידה מבצעי באוגדת עזה, במהלכו הוצגו לקחים מרכזיים מהלחימה עד כה ואת התכניות המבצעיות להמשך. המפקדים דנו בטכניקות קרביות, משמעת מבצעית, אופן פעולת כוחותינו ותובנות על פעילות האויב.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
פורום הלמידה המבצעית (צילום: דובר צה"ל)

19:52: שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב בפיקוד הדרום ועמד מקרוב על התוכניות המבצעיות להמשך הלחימה. בהמשך, שוחח עם מפקדי ולוחמי סיירת גבעתי שלחמו בצפון הרצועה ונערכים לחידוש הלחימה.

״תנצלו את הזמן היטב", אמר להם השר גלנט, "המשימות יגיעו למקום שונה, באופן שונה, בעוצמה גבוהה לא פחות, ותידרש לחימה. תפיקו את כל הלקחים, תעבירו ביניכם את כל הלקחים הרלוונטיים מגזרה לגזרה, מיחידה ליחידה, מפלוגה לפלוגה, מצוות לצוות. תהיו ערוכים - ציוד, חימוש, מלאי מחדש בכל הכלים, תקינות - כל הנושאים. מי שצריך להתאמן, לשפר משהו, לאפס משהו, לסדר משהו שיעשה את זה, אתה לא יודע מתי נצטרך את זה״.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
השר יואב גלנט בפיקוד הדרום (צילום: אלן מלכה)

19:45: הפלסטינים טוענים כי בתמורה לשחרור עשר החטופות הערב, ישראל תשחרר 15 אסירות ו-15 אסירים קטינים.

19:40: הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס בבסיס הקריה בתל אביב בשעה 20:30, הערב.

19:30: בתגובה לדיווחים כי בקרוב תובא הצעה לשחרור כל החטופים, כולל החיילים - תמורת הפסקת המלחמה, אומר השר בצלאל סמוטריץ': "לא על הפרק, גם לא כהצעה. אין בזה דיון בכלל. זו תכנית לחיסול מדינת ישראל. אנחנו ממשיכים עד לניצחון המוחלט בעזרת השם ולהשמדת הנאצים של חמאס".

19:23: החלה העברת החטופות משבי החמאס לצלב האדום במסגרת הפעימה החמישית. בישראל אישרו כי הערב יועברו תשע נשים מבוגרות ונערה בת 17.

19:13: שר הרווחה יעקב מרגי ביקר יחד עם בכירי משרדו במטה משפחות החטופים בתל אביב וקיים דיון מקצועי על הצרכים הסוציאליים והחברתיים עבורן. "תמכנו בעסקה לשחרור החטופים ונמשיך לפעול להחזרת כל החטופים הביתה", אמר למשפחות.

לכתבה המלאה - כנסו כאן

19:00: העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" מצטט "גורמים מצריים" שטוענים כי הושגו הבנות ראשוניות להארכת הפסקת האש ביומיים נוספים - באותם התנאים, בתיווך של מצרים, קטאר וארה"ב.

18:40: נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש עם שושן הרן, שנחטפה מביתה בזוועות ה-7 באוקטובר, יחד עם עוד שישה מבני משפחתה מקיבוץ בארי ושוחררה עם חמישה מהם. "אין לך מושג כמה אני מתרגש לראות אותך, ואת משפחתך", אמר לה הנשיא והביע תקווה שכל החטופים ישוחררו.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
פגישת הנשיא הרצוג ושושן הרן (צילום: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו)

18:10: בשל המצב הביטחוני, פיקוד העורף קבע את ההנחיות הבאות מיום שלישי, 28 בנובמבר 2023, בשעה 18:00, עד ליום רביעי, 29 בנובמבר 2023, בשעה 18:00:

17:57: החל תהליך החבירה של 10 החטופים הישראלים המשתחררים הערב בפעימה החמישית לצלב אדום ברצועת עזה.

17:50: שר האוצר בצלאל סמוטריץ על אפשרות שתובא בפני ישראל הצעה להפסיק את המלחמה בתמורה להשבת כל החטופים כולל החיילים - "לא על הפרק, גם לא כהצעה. אין בזה דיון בכלל. זו תכנית לחיסול מדינת ישראל. אנחנו ממשיכים עד לניצחון המוחלט בעזרת השם ולהשמדת הנאצים של חמאס".

17:32: לקראת שובם הצפוי של החטופים הערב: ראש הממשלה נתניהו, יחד עם ראש המל״ל צחי הנגבי והמזכיר הצבאי בשיחה עם ראש המוסד שנמצא כעת בקטר. תיעוד מהחדר:

(צילום: חיים צח/ לע״מ)

17:21: הותר לפרסום כי שלושה לוחמי צה"ל נרצחו בבוקר שמחת תורה בידי מחבלי חמאס וגופותיהם נלקחו לעזה.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
דהן, ברודסקי ואחימס (צילום: צה"ל)

16:53: השר בני גנץ בסיור בדרום: "אחרי הפסקת האש – תתחדש אש. כל קבינט המלחמה מאוחד בעמדה הזו. אין אופציה אחרת. אנחנו נערכים לשלבים הבאים במלחמה, ולהרחבת התמרון בכלל רצועת עזה. לא תהיה שום נקודה שתהיה עיר מקלט למחבלים ולראשי חמאס".

16:44: ראש הממשלה נתניהו ביחידת אמש״ט של אמ״ן בצל האשמות על הדיפת האזהרותש התקבלו: ״אני מבקר פה עכשיו ביחידה של אמ"ן, היא עושה עבודת קודש״.

נתניהו, היום (צילום: רועי אברהם / לע״מ)

16:38: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "חמאס ממשיך להתל בישראל, ולהתעלל במשפחות החטופים. למרות הצהרת ראש הממשלה על כך שביקורים של אנשי הצלב האדום אצל החטופים שלנו זה חלק אינטגרלי מההסכם, עדיין לא ראינו שום סימן שחמאס ממלא את התחייבויותיו.

"בנוסף, התבשרנו לפני זמן קצר על כך שחמאס הפעיל מטעני חבלה וירה על חיילי צה״ל בצפון הרצועה, דבר שמהווה הפרה בוטה של ההסכם להפסקת האש. חייבים להפסיק להתנהל לפי הקונספציה שכבר קרסה, להפסיק עם ההכלה והוויתורים, ולהתחיל לדאוג לאינטרס הישראלי".

16:30: איתמר בן גביר: "חמאס ניסה לפני זמן קצר לרצוח חיילי צה"ל בצפון רצועת עזה. אני קורא לראש הממשלה לא "להכיל" את פיצוץ מטעני החבלה שהופעלו נגד חיילינו, ולהורות לצה"ל לשוב ולכתוש את החמאס בעוצמה. אסור לחכות לכך שחלילה ייהרגו לנו לוחמים. יש לשוב לפעול בהתאם למטרת המלחמה: השמדה טוטאלית של חמאס".

16:10: הרמטכ"ל בדבריו מתייחס גם לדיווחים על אזהרות שניתנו לפני המתקפה: "אנחנו ניתן דין וחשבון. נקשיב רוב קשב לכל אחת ואחד מפקודינו ונלמד גם מה חשבו וגם מה אמרו. צה"ל ובתוכו גם אגף המודיעין, כשל באירועי השבעה באוקטובר. יהיו תחקירים נוקבים ועמוקים, אבל כעת עלינו להתמקד בלחימה".

לכתבה המלאה - כנסו כאן
הרמטכ"ל בהצהרתו, היום (צילום: דובר צה"ל)

16:00: הרמטכ"ל בהצהרה על המשך המלחמה אחרי הפוגת האש: "צה"ל מוכן היום להמשך לחימה. את ימי ההפוגה במסגרת המתווה אנחנו מנצלים ללמידה, לחיזוק המוכנות ולאישור התכניות המבצעיות להמשך".

15:40: ההערכות בישראל שהמטען שהופעל ליד חיילי צה"ל בעזה הופעל מרחוק. מדובר במטענים שהופעלו זה אחר זה.

15:24: דובר צה"ל: בשעה האחרונה הופעלו שלושה מטענים בשני מקרים שונים בצפון הרצועה בסמוך לכוחות צה"ל, בניגוד להסכמות ההפוגה. באחד המקרים בוצע גם ירי לעבר הכוח. כתוצאה מכך, מספר לוחמים נפצעו באורח קל. הלוחמים הגיבו בירי לעבר מקורות הירי. בשני המקרים, כוחות צה״ל שהו בקווי ההפוגה המוסכמים.

15:00: תומאס הנד, אביה של הילדה בת ה-9 אמילי הנד ששוחררה השבוע משבי חמאס, מספר על מה ששמע מבתו: הועברה ממקום למקום, למדה מלים בערבית, היה אסור להם לדבר בקול וחשבה שהייתה שנה בעזה.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
שוחררה משבי חמאס. אמילי הנד (צילום: באדיבות המשפחה)

14:50: הפרת הפסקת האש? מטען התפוצץ באזור מחנה שאטי בצפון עזה, במקום שבו היו חיילי צה"ל. בחמאס האשימו את ישראל בהפרה. במקביל דיווחים פלסטינים על מטוסי קרב מעל צפון הרצועה.

14:30: תיעוד מיוחד שמפרסם דובר צה"ל מלחימת חיל התותחנים ברצועת עזה עד הפוגת האש.

חיל התותחנים בעזה (צילום: דובר צה"ל)

14:10: בצל המגעים להארכת הפוגת האש במספר ימים נוספים, קבינט המלחמה המורחב יכונס הערב.

14:00: העדויות מתוך השבי נחשפות: מחבלי חמאס אמרו לאחיות דפנה ואלה אליקים ששוחררו ביום ראשון השבוע שאף אחד לא רוצה לראות אותן בארץ ואיימו שאם יספרו איפה היו יגיעו אליהן ויהרגו אותן.

לכתבה המלאה - לחצו כאן
האחיות אלה ודפנה אליקים (צילום: מטה המשפחות)

13:50: ארצות הברית תשלח 3 מטוסי סיוע לעזה. כך לפי דיווח של ה-CNN.

13:20: ראש המוסד ברנע נמצא שוב בקטאר, לפי דיווחים כדי לקדם עסקת חטופים נרחבת מול חמאס ולהאריך את ההפוגה.

13:01: כוחות הנדסה של צה"ל ומג"ב הרסו הלילה את דירת המחבל שביצע את פיגוע הדריסה סמוך למחסום מכבים בו נפל סמל מקסים מולצ׳נוב ז״ל. בנוסף הלוחמים עצרו הלילה 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.

לכתבה המלאה ותיעוד הפיצוץ - לחצו כאן
הריסת דירת המחבל (צילום: דובר צה"ל)
הריסת דירת המחבל (צילום: דובר צה"ל)

12:59: גופתו של רביד כץ, שנרצח בידי מחבלי חמאס, מוחזקת בעזה.

12:50: שב"ס מעדכנים כי במהלך שעות הבוקר קיבל לידיו הארגון רשימת משוחררים נוספת של אסירים ואסירות ביטחוניים שישוחררו מבתי הסוהר 'עופר', 'דמון' ו'מגידו' לצורך ביצוע המבצע להחזרת החטופים. מתקני הכליאה החלו בהליך השחרור. בסיום ביצוע הפעולות הנדרשות יעלו האסירים והאסירות לרכביפ שיעבירו אותם לנקודת הפיזור המרכזית. עם הגעתם, יזוהו ע"י נציגי ארגון הצלב האדום וימתינו עד להגעת החטופים הישראלים.

לאחר זאת, עם התקבל אישור הגורמים המדיניים, יועלו לאוטובוס של הצלב האדום וילוו ע"י משטרת ישראל ולוחמי מג"ב איו"ש עד לפיזורם במחסומים הרלוונטיים.

12:35: דובר משרד החוץ הקטארי אומר כי נעשים מאמצים על מנת להאריך את הפסקת האש, וכי העדיפות כעת היא שחרור ילדים ונשים ורק בהמשך גם חיילים.

12:15: משפחתו של רביד כץ, בן 51 מקיבוץ ניר עוז, שהוגדר כנעדר מאז בוקר שמחת תורה ונחשב לחטוף, עודכנה כי נרצח בידי המחבלים.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
רביד כץ (צילום: לפי סעיף 27א)

12:08: נשיא ארה"ב ביידן העביר מסר לישראל שבו ביקש להגביל עקירה שלעזתים מבתים בדרום רצועת עזה כאשר ימשך תמרון קרקעי. כך לפי בכיר אמריקני.

11:45: דובר צה״ל: הרמטכ״ל נפגש לשיחה עם ראשי הרשויות בצפון והתייחס לפינוי היישובים: ״קיבלנו החלטה קשה לפנות את התושבים בצפון, ואני מלא הערכה לאופן שבו אתם מפגינים חוסן ואורך רוח, ומאפשרים לנו להילחם".

הרמטכ"ל הרצי הלוי עם ראשי הרשויות בצפון (צילום: דובר צה"ל)

11:20: דובר צה"ל מפרסם תיעוד מרגעי חזרתם של החטופים אמש; בנקודת המפגש עם שובם, במסוק חיל האוויר ובביה"ח איכילוב. לתיעוד המלא >>>

רגעי האיחוד של משפחת יעקב (צילום: דובר צה"ל)

11:05: נשיא תאילנד פרנפרי בהידה-נוקרה, צפוי לנחות בישראל בשעה הקרובה. שר החוץ אלי כהן צפוי להיפגש עמו ויחד עם שר הבריאות אוריאל בוסו הם יבקרו את האזרחים התאילנדים ששוחררו לאחרונה ושוהים במרכז הרפואי שמיר.

10:53: משרד התקשורת: התקלה בחיוג למוקדי החירום תוקנה. על פי ממצאים שנבדקו עד כה התקלה נגרמה בשל תקלת חשמל; אין ממצאים למתקפת סייבר.

09:30: בכיר הרש"פ ג'יבריל רג'וב מצדיק את טבח שמחת תורה: "אירועי ה 7 באוקטובר היו תגובה טבעית לדיכוי. האחראי לאירוע הוא הכיבוש ופשעיו. הפעולה היתה חלק ממלחמת ההגנה הפלסטינית". הוא איים בטבח נוסף ביו"ש: "ההתפרצות הבאה תתרחש בגדה".

09:00: סערת התקציב: העיתונאי מיכאל שמש חושף ב'כאן 11' כי ראש הממשלה נתניהו ביקש מהשרים שלא להתנגד לתקצוב תכנית אופק חדש למגזר החרדי, תוך שהוא מציין לטובה את פעילות זק"א: "דווקא בעת הזאת שהציבור החרדי מתגייס לאלפיו אני מבקש ממכם לגלות מנהיגות. לא מגיע לחרדים היחס הזה".

08:16: דובר רש"ת - נתב"ג פועל ופתוח להמראות ונחיתות. היום, יום שלישי ה-28/11, יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-12,200 נוסעים ב- 79 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום 5,200 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל 7,000 נוסעים. ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לעקוב אחר לוח הטיסות העדכני באתר האינטרנט של רשות שדות התעופה ואצל חברות התעופה.

08:10: דורון קדוש: "לא רק יחיא סינוואר פגש חטופים ישראלים בשבי. לדברי דורון בגל"צ, לפי עדותה של אחת החטופות מקיבוץ ניר עוז שחזרה מהשבי - גם אחיו ויד ימינו, מוחמד סינוואר, פגש בשבועות האחרונים חטופים ישראלים במנהרות מתחת לקרקע.

08:02: דובר צה"ל - היום (שלישי) יתקיים תרגיל במרחב חטיבת בנימין על מנת לשמור על כוננות וכשירות הכוחות. התרגיל יסתיים בשעות הצהריים ובמסגרתו תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון במרחב.

07:58: מתנדבי זק״א ת״א הוזעקו לפנות בוקר לרחוב השופטים בעיר חולון בעקבות דיווח שהתקבל במוקד זק״א ת״א על גבר כבן 40 שנהרג מקריסת מעלית משא; הלל חמאוי ראש צוות חולון בזק״א ת״א מוסיף; "לאחר פעולות החילוץ של לוחמי האש, צוותי הרפואה קבעו את מותו במקום, בסיוע מתנדבי זק״א ת״א נוספים טיפלנו בכבוד המת וסייענו לכוחות המז״פ שפעלו במקום. הגופה הועברה להמשך טיפול במכון הלאומי לרפואה משפטית".

זירת הנפילה (צילום: זק"א תל אביב)

07:44: חוזר להסית ולדבר פוליטיקה בעת מלחמה - ראש האופוזיציה יאיר לפיד כותב הבוקר: "בזמן שישנתם - הממשלה העבירה את התקציב עם הכספים הקואליציוניים, השאירו את המשרדים המיותרים, עשו את הפוליטיקה הכי קטנה ועלובה במקום להזיז את כל הכסף ללוחמים, למפונים ולעסקים שקורסים. אין בושה".

07:30: שר הכלכלה ניר ברקת: ״הצבעתי הערב נגד חלוקת תקציב הממשלה לחודש הקרוב. ממשלה שמקצצת דווקא במגזר הייצרני, במנועי הצמיחה, בפריפריה, בעסקים הקטנים והבינוניים ובהשקעות הון - מעבירה מסר של אנטי צמיחה כלכלית. אני מקווה שעד להצבעה בכנסת יחשבו מסלול מחדש. אסור להפסיד את המערכה הכלכלית״.

07:06: המשפחות של 10 החטופים שאמורים להשתחרר היום משבי חמאס - עודכנו.

07:00: דובר צה"ל מפרסם תיעוד של חיילי צה"ל אתמול בתוך רצועת עזה. צפו

גבול עזה, אתמול ( צילום: יונתן זינדל/Flash90)
הלוחמים בעזה, אתמול (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

06:50: הצלה יו"ש ללא גבולות : ערבי ישראלי שנהג ברכב גנוב וניסה לפרוץ את מחסום רנטיס נפצע מירי כוחותנו נמלט רגלית והסתתר בשיחים אותר בסריקות ופונה ע"י טנ"צ צבאי לבלינסון

04:50: דיווחים בעזה - מספר ההרוגים ברצועה עלה ל-15,000.

03:32: נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, התייחס ללחימה בעזה: "פתרון שתי המדינות הוא הדרך היחידה להבטיח את הביטחון לטווח הארוך של הישראלים והפלסטינים".

03:09: דוברות המשטרה: בהמשך להודעה, נבקש לעדכן כי מבדיקה שנעשתה עולה כי במהלך ביצוע עבודות תשתית נוצרה תקלה בכלל קווי הבזק (ולא רק בקווי החירום). כאמור, התקלה בטיפול על ידי הגורמים הרלבנטיים.

03:04: משרד התקשורת: בעקבות תקלה הנדסית ברשת הקווית, מוקדי החירום לא פעילים בחלקם. התקלה מטופלת. לא מדובר בתקלת סייבר.

מוקדי החירום פרסמו מספרים חלופיים לשימוש עד לטיפול בתקלה:

 • ליצירת קשר עם מד"א במקרה חירום: דרך הודעת SMS בטלפון שמספרו 052-7000-101.
 • במד"א מעדכנים כי במקרי חירום אפשר להתקשר לטלפון שמספרו: 073-2630400
 • ליצירת קשר עם משטרת ישראל במקרה חירום: דרך הודעת SMS בטלפון שמספרו 052-2020100
 • ליצירת קשר עם כבאות והצלה במקרה חירום דרך הודעת SMS בטלפון שמספרו 050-596-0735
 • איחוד הצלה - עקב תקלה בתקשורת, מוקד 1221 לא מקבל שיחות. ליצירת קשר עם מוקד איחוד הצלה ניתן כרגע לחייג למס' 052-702-6730.

03:00: דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז צפון - נפילת קווי החירום-102: בשעה זו מתמודד מחוז צפון עם תרחיש ארצי חריג - נפילת קווי החירום (100,101,102) בכל מדינת ישראל.

ראשית, מצורף מספר הטלפון הסלולרי בו ניתן ליצור קשר עם מוקד 102 של מחוז צפון: 050-9292080

שנית, מכל תחנות המחוז יצאו רכבי כיבוי לסיור בגזרותיהם על מנת לצמצם זמני הגעה בעת חירום ולהנגיש את הזמינות לאזרחים בשטח. עד כה לא ידועה סיבת נפילת הקווים ועובדי התקשוב פועלים על מנת לסדר את התקלה.

מזכיר, טלפון חירום לקו 102 של מחוז צפון- 050-9292080

02:45: כבאות והצלה לישראל | מחוז דן - נפילת קווי החירום: בשעה זו מתמודד מחוז דן עם תרחיש שלא פגשנו מראשית הכבאות - נפילת קווי החירום (100,101,102) בכל מדינת ישראל.

ראשית, מצורף מספר הטלפון הסלולרי בו ניתן ליצור קשר עם מוקד 102 של מחוז דן: 050-643-4011.

שנית, מכל תחנות המחוז יצאו רכבי כיבוי לסיור בגזרותיהם על מנת לצמצם זמני הגעה בעת חירום ולהנגיש את הזמינות לאזרחים בשטח. עד כה לא ידועה סיבת נפילת הקווים ועובדי התקשוב עומלים לסדר את התקלה.

מזכיר, טלפון חירום לקו 102 של מחוז דן - 050-643-4011.

02:39: לשכת ראש הממשלה: התקבלה רשימת החטופים שעתידים להשתחרר מחר. הרשימה נבדקת בשעה זו. הודעות נמסרות בשעה זו למשפחות.

02:17: דובר מד"א, זכי הלר: בשל תקלה בקוי החרום, הזקוקים לעזרה ממגן דוד אדום יכולים לפנות בהודעת sms או בהודעת וואטסאפ לטלפון שמספרו: 052-7000101.

02:10: דוברות המשטרה: בעקבות תקלה זמנית המטופלת כעת, מוקד החרום 100 של המשטרה אינו פעיל. לדיווח על אירוע חירום , ניתן לדווח לטלפון באמצעות הודעת SMS לטלפון 052-2020100. בנוסף ניתן להעזר בקישור לשירות הדיגיטאלי של משטרת ישראל : מערכת צ'אט-בוט, ניהול שיחה ממוחשב עם מוקד המידע של מ"י 110https://did.li/moked11.

02:06: ברשתות החברתיות מופצים מספרי החירום הזמינים להודעות סמס והודעות וטסאפ.

המודעה שפורסמה במהלך הלילה

01:59: איחוד הצלה: עקב תקלה בתקשורת של בזק - מוקד 1221 לא מקבל שיחות. ליצירת קשר עם מוקד איחוד הצלה ניתן כרגע לחייג למס' 052-702-6730

01:34: מוקד החירום של הסהר האדום קרס גם הוא.

01:30: תרחיש בלהות! מוקדי החירום של מדינת ישראל קרסו ואינם זמינים לקבלת שיחות.

01:26: דיווח: מוקד 100 של משטרת ישראל אינו זמין לקבלת שיחות.

01:25: דיווח ראשוני ולא מאומת: מוקד 101 של מד"א קרס והושבת.

01:08: דוברות שב״ס: שירות בתי הסוהר מסכם את הפעימה הרביעית של שחרור האסירים, במסגרת מבצע ״דלתות שמיים״ להחזרת החטופים הביתה. במהלך הלילה שוחררו 33 אסירים בטחוניים ואסירות ביטחוניות ממספר מתקני כליאה (קציעות, נפחא, רמון, דמון, מגידו ועופר), בליווי של לוחמי יחידת ׳נחשון׳ של שב"ס ובסיוע משטרת ישראל. כלל האסירים שוחררו מבית סוהר 'עופר' ובית מעצר ירושלים.

00:58: צה"ל ניסה למנוע חגיגות על שיחרור מחבלים בכפר ביתוניא.

ההתפרעויות והחגיגות בביתוניא (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

00:54: תקציב המלחמה - סוף שנת 2023 אושר ברוב גדול למרות התנגדות השר אופיר אקוניס מהליכוד ושרי המחנה הממלכתי. לעוד פרטים >>>

00:53: דובר צה"ל: השבים ארצה יצאו ממתחם הקליטה בכרם שלום בדרכם לבית החולים שם יפגשו עם משפחותיהם. בשעה זו עוזבים השבות והשבים ארצה את מתחם הקליטה בסמוך למעבר כרם שלום לאחר שעברו הערכה רפואית ראשונית, בדרכם במסוקי חיל האוויר לבית החולים, שם יתאחדו עם בני משפחותיהם.

00:48: דובר צה"ל מפרסם תיעוד מרגע המפגש של איתן יהלומי עם אימו, עם שובו הלילה, בנקודת במפגש בכרם שלום.

איתן יהלומי בכרם שלום (צילום: דובר צה"ל)

00:41: עהד תמימי, שהפכה לסמל פלסטיני לאחר שתועדה סותרת לחייל ונעצרה לפני 3 שבועות - ברשימת האסירות העשויות להשתחרר. לעוד פרטים >>>

00:00: משרד המשפטים פרסם באתר הממשלתי את שמותיהן של 50 אסירות העשויות להשתחרר במסגרת העסקה עם חמאס. השמות פורסמו על מנת שאזרחים המתנגדים לשחרור אסירה כלשהי יוכל לערער בבית המשפט.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר