נחשף בכנסת

החטופים ששוחררו קיבלו מחמאס כדורי הרגעה וויטמינים "כדי שייראו מאושרים"

נציגי משרד הבריאות, שסקרו את הליווי לשבים מהשבי, חשפו את הניצול הציני של ארגון הטרור בוועדת הבריאות של הכנסת שהתכנסה היום | יו"ר הועדה: לפרסם דו"ח מפורט לארגוני בריאות בעולם (כנסת)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
שחרור חטופות. אילוסטרציה (צילום: Flash90)

בדיון שנערך היום (שלישי) בועדת הבריאות של הכנסת, נחשף כי מחבלי החמאס הרצחניים העניקו למשוחררים שהושבו לישראל בשבוע שעבר כדורי הרגעה וויטמינים לפני החזרתם.

מטרת הענקת הויטמינים נועדו כדי שייראו החטופים "מאושרים". בכך חמאס מנסה לנצל באופן ציני את מצב החטופים ולחולל טרור פסיכלוגי אכזרי.

את המידע חשפו בדיון נציגי משרד הבריאות, שסקרו בפני הנוכחים בוועדה את הליווי שקיבלו המשוחררים מהשבי, שחזרו במסגרת הפוגת האש בפעימות.

יו"ר ועדת הבריאות יוני משריקי הגיב: "על משרד הבריאות לפרסם דו"ח מפורט לארגוני בריאות בעולם אודות הממצאים הרפואיים שהתגלו בעקבות חזרת השבים".

זה לא הכלי הראשון בטרור הפסיכולוגי של חמאס. באחד מפעימות שחרור החטופים בשבוע שעבר, תועד מחבל חמאס כשהוא מורה לחטופים לנופף בידם, כמחווה לשלום למחבלים האכזריים שחטפו אותם והחזיקו אותם בשבי.

אתמול דווח ביומן הבוקר בגלי צה"ל, שהחטופות הישראליות ששוחררו העידו שמחבלי חמאס חקרו אותם במהלך שהותן בשבי מה עשו במהלך שירותן הצבאי. לדבריהן זה היה עיקר ההתעניינות של המחבלים.

החטופות, לפי הדיווח, נחקרו בסוגיה הזו באריכות, וחלקן אף העידו כי החקירות בוצעו תוך הפעלת כוח פיזי במטרה להוציא מהן מידע.

חמאס גם ניסה להפעיל על חלק מהחטופות שיטת חקירה נוספת, וחקר בנפרד שכנות שגרו זו ליד זו, ושאל כל אחת על השירות הצבאי של שכנתה - ובאופן הזה ניסה להצליב בין הגרסאות ולבדוק את אמינותן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות