"נושא כאוב, קרוב לליבי"

הרה"ר ביקר במעשיהו: "למעלה מ-10 גיטין ניתנו השנה בבתי הסוהר בישראל"

במהלך הביקור המרגש, נשא הגר"ד לאו דברי חיזוק לאסירים | בסיום הביקור - נערכה עצרת תפילה בהשתתפות האסירים, לרגל המצב הביטחוני (בארץ)

הרה"ר הגר"ד לאו במעשיהו (צילום: דוברות שב"ס)

הרה"ר לישראל, הגאון רבי דוד לאו, הגיע בשבוע שעבר לביקור מיוחד בבית סוהר מעשיהו כשהוא מלווה ברב הראשי לשב"ס הרב אייל סלמן ורב מחוז מרכז הרב מאיר מגנזי אשר חולש על מרבית האגפים התורניים בשירות בתי הסוהר, שנמצאים תחת מחוז מרכז.

בפתח ביקורו נכנס הרב הראשי לפגישה אצל מפקד היחידה גונדר משנה עודד עג'מי, אשר אירחו בלבביות ואף נתן לו סקירה על בית הסוהר מעשיהו וההיסטוריה של מתקן הכליאה המפורסם.

הגר"ד לאו הביע בפניו את הערכתו הרבה לפועלם הרבה והמסורה של רבני שב"ס בנושא הכאוב אשר קרוב לליבו ואשר הוא משקיע בו ימים ולילות, למען התרת העגונות מכבלי עגינותם.

הוא ציין בפני מפקד היחידה את העובדה כי למעלה מעשרה גיטין ניתנו השנה בעזרת רבני היחידות השונות בשירות בתי הסוהר, כאשר ארבעה מתוכם ניתנו בבית סוהר מעשיהו לבדו, בעקבות עבודה מאומצת של רבני היחידה הרב רואי והרב מנחם יעקבזון.

הרב הראשי אף התעניין כיצד סגל בית הסוהר מתמודד במצב המורכב השורר במדינה בכלל ובשירות בתי הסוהר בפרט, וקיבל סקירה על הדרכים והפעולות שננקטו בבית סוהר בהתמודדות המורכבת. 

לאחר מכן נכנס הגר"ד לאו לאגף התורני כשהוא מלווה בסגל הפיקוד הבכיר של בית הסוהר בראשות מפקד היחידה וסגניתו סג"ד מאיה אנג'ל עם רבני שב"ס, לעצרת תפילה והתעוררות לרגל המצב הקשה השורר בארצנו.

בפתח העצרת נשא דברים הרב הראשי לשב"ס שעמד על הנקודה שרואים בפרשת השבוע על גודל אהבת יעקב לרחל בדבריו עם יוסף, וסיים בדברי חיזוק ועידוד לכלל האסירים.

לאחר מכן נשא הרה"ר את משא החיזוק המרכזי במהלכה עמד על הנקודה המרכזית כיצד יכולים כולם להשפיע על המאמץ המלחמתי מרחוק על ידי הגברת חיילים לתורה ולתפילה. 

תחת השפעת הדברים נאספו כולם לעצרת תפילה והתעוררות בהובלת הרב הראשי לשב"ס הרב אייל סלמן שעבר לפני העמוד באמירת פרקי תהילים ותפילת מנחה ברוב עם בהשתתפות כלל אסירי האגף.

בסיום הרב נפרד מכלל האסירים בברכם במילים חמות שיזכו כולם לגאולה וישועה ובשורות טובות לכלל עם ישראל הצלחת החיילים ואנשי כוחות הביטחון ולהשבת כלל הנעדרים לביתם.

(צילום: דוברות שב"ס)
(צילום: דוברות שב"ס)
(צילום: דוברות שב"ס)
(צילום: דוברות שב"ס)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר