סערת הקריקטורה

הקריקטוריסט מ'הארץ' בביקורת על הנהלת בתי המשפט: "הימין צודק לגמרי"

עמוס בידרמן, שידוע בקריקטורות השנויות במחלוקת שהוא מצייר, התייחס לסערת הקריקטורה שהורדה מאתר 'שביעי' לאחר שעוררה סערה ואומר: "אין שום הצדקה לעשות צנזורה לקריקטורה הזו" (תקשורת)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
אסתר חיות (צילום: דוד כהן/פלאש 90)

הגנה ממקור בלתי צפוי: הקריקטוריסט של עיתון 'הארץ', עמוס בידרמן, שעמד בשבוע שעבר במרכז הסערה התקשורתית סביב "קריקטורת ההסתה" באתר שביעי, תוקף את ההחלטה של הנהלת בתי המשפט להורות לאתר להסיר את הקריקטורה וטוען: "אין שום הצדקה לצנזורה".

כזכור, בשבוע שעבר פורסמה קריקטורה באתר 'שביעי', בה נראתה נשיאת בית המשפט העליון היוצאת אסתר חיות, תוקעת מקל בגופת חייל צה"ל שנהרג.

במספר כלי תקשורת דיווחו בזעזוע על "ההסתה" הנוראית של הימין כנגד מערכת המשפט, בעוד שעיתונאים המזוהים עם הימין ציינו את הצביעות שבדברים לאור העובדה כי בעיתון הארץ פורסמה זמן קצר קודם לכן קריקטורה של הקריקטוריסט עמוס בידרמן בו נראתה השרה אורית סטרוק "מפציצה" את מטוסי חיל האוויר - קריקטורה שלא זכתה אפילו לגינוי רפה מן השפה ולחוץ.

בהנהלת בתי המשפט פנו למערכת 'שביעי' בדרישה להסיר את הקריקטורה שאייר הקריקטוריסט אור רייכרט. שר התקשורת שלמה קרעי זעם על הדרישה ופנה להנהלת בתי המשפט במכתב תקיף בו הוא דורש מהם שלא לחרוג מסמכותם ולאפשר את חופש הביטוי.

מי שנחלץ להגנתו של השר קרעי, הוא לא אחר מהקריקטוריסט בידרמן, שבראיון לרדיו 103 הוא תוקף את דרישת הנהלת בתי המשפט וטוען כאמור כי לר הייתה הצדקה לצנזורה על הקריקטורה באתר שביעי.

"שלמה קרעי בנושא הזה צודק במאת אחוזים. בפעם הזו הימין צודק לגמרי, אין שום הצדקה לעשות צנזורה לקריקטורה הזו" אמר בידרמן והסיף: "אני לא אוהב, לא מחבב צנזורות והגבלות מהסוג הזה".

"אם הוא עבר את הגבול וזה נכנס מבחינה משפטית לתחום של הסתה" טען בידרמן, "אז יואילו כבודם וילכו להגן על הדבר הזה. הרי הקריקטורה פורסמה על השער של עיתון בית כנסת, זה לגיטימי לחלוטין. דבר שני, הרי הקריקטורה הזו היא מעין פוסטר פוליטי, ואז יש פה טענה שבשום פנים ואופן אסור לצנזר אותה".

בידרמן הוסיף בנחרצות כי הוא "ממש מתנגד" לבקשה, ו"לא מבין מאיפה לקח את החוצפה, את הסמכות החוקית להיות צנזור. למאייר יש את הזכות המלאה להביע את דעתו בקריקטורה הזו, וצנזורה היא דבר מאוד שלילי מבחינתי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר