בפעם ה-40

היערכות משטרת ישראל להילולת הבבא סאלי | כל הפרטים

במשטרת ישראל נערכים עם כוחות גדולים לאבטח את הילולת הבבא סאלי, החל מיום שישי ועד לסיום ההילולא | ההנחיות לציבור, דרכי ההגעה וההדרכות המיוחדת בצל המלחמה | כל הפרטים (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
היערכות המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)

במוצאי שבת הקרוב פרשת וארא יציינו רבים את הילולת הבבא סאלי זיע"א בעיר נתיבות. במשטרת ישראל נערכים לאבטחת האירוע ההומני בצל הלחימה בדרום ומפרסמים הנחיות ודרכי הגעה לציבור.

החל מיום שישי ועד סיום ההילולא, בלילה שבין ראשון ליום שני, יערכו כוחות משטרה גדולים, לוחמי מג"ב, מתנדבים וסדרנים בצירי התנועה, בעיר ובמתחם ההילולא, ויפעלו לשמירה על הסדר והביטחון ויכווינו את התנועה באזור על מנת להבטיח את שלומם של כל המשתתפים בהילולא.

השנה יתקיים האירוע בסימן גבורת שוטרי משטרת ישראל, כוחות הביטחון והחירום, שלחמו בגבורה עם פרוץ המלחמה נגד ארגון הטרור חמאס, ובחירוף נפש הצילו חיי אדם רבים.

הנחיות למשתתפים:

1| בכניסה למתחם ולציון יערך וויסות קהל לשרוולי המתנה שיחולקו לקבוצות שיכנסו פנימה במטרה לשמור על בטחונו של הציבור ולמנוע דוחק

2| ההילולא תתקיים השנה בצל הלחימה בדרום ועל כן יש להישמע להנחיות פיקוד העורף בנוגע להגבלת התקהלות בתוך ומחוץ למתחם ההילולא, ובפרט להנחיות התנהגות עם קבלת התרעה לגבי מצב של אזעקה או אירוע חירום.

3| על פי הנחיות פיקוד העורף, זמן ההתגוננות במקום הינו 30 שניות ובמידה ומתקבלת התרעה במהלך האירוע יש להישאר במקום, להתיישב על הקרקע ולהגן על הראש עם הידיים. חשוב להישאר במקום 10 דקות כדי להימנע מפגיעה ולהישמע להנחיות הסדרנים והשוטרים במקום.

הסדרי התנועה:

1| נוכח השינויים בהסדרי התנועה, נדרשת תשומת לב הנהגים לשלטי ההכוונה בצידי הדרך וכן, האזנה לכלי התקשורת ושימוש באפליקציות ניווט.

2| לטובת הציבור יעמוד מערך הסעות מסודר ויש להימנע מהגעה עם רכבים פרטיים למתחם ההילולא.

3| תחבורה הציבורית תפעל כסדרה וציבור הנהגים מתבקש להחנות את רכבו בחניון נ.ע.מ (מפעל טרה בסמוך לצומת בית הגדי) ומשם יופעל מערך היסעים (שאטלים) מיוחד למתחם ההילולא.

לבאים ברכבת ישראל יופעל מערך היסעים (שאטלים) מתחנת הרכבת בעיר.

במהלך האירוע יסגרו לתנועה מקטעי הכבישים הבאים:

מתאריך 13.1.24 משעה 19:00 ועד 14.1.24 בשעה 5:00 בבוקר, ומתאריך 14.1.24 משעה 16:00 ועד 15.1.24 בשעה 3:00 בבוקר, יסגרו לתנועה:

כביש 25 מצומת המזלג ועד כיכר תקומה בשני הכיוונים.

רח' 11 הנקודות בעיר נתיבות מכביש 25 (כניסה מערבית לנתיבות) עד לכיכר וייצמן בשני הכיוונים. ברחוב זה לא תותר חנייה וכל כלי רכב חונה יגרר .

מתאריך 12.1.24 משעה 14:00 ועד תאריך 15.1.24 בשעה 8:00 בבוקר יסגרו הרחובות הרב מזוז (חלקית) ורחוב דרכי רפאל.

בתאריך 14.1.24 משעה 5:00 בבוקר ועד 16:00 בצהריים יותר המעבר לתושבי העיר נתיבות בהצגת תעודת זהות.

על פי הנחיות פיקוד העורף, זמן ההתגוננות בעיר נתיבות הינו 30 שניות ובמידה ומתקבלת התרעה במהלך הנסיעה, יש לעצור בצד הדרך בזהירות, לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן עם הידיים על הראש.

(צילום: דוברות המשטרה)

הדגשים נוספים:

כלי רכב שיחנה את רכבו בניגוד לחוק ולהסדרי התנועה במקום, ייגרר לחניון נ.ע.מ (מפעל טרה בסמוך לצומת בית הגדי).

ניתן להסתייע באפליקציות הניווט השונות, ולהתעדכן גם באמצעות מוקד המידע 110 של המשטרה או באמצעי התקשורת.

חל איסור הפעלת רחפנים.

במשטרה פונים לציבור משתמשי הדרך לנהוג במשנה זהירות ולשמור על כללי נהיגה בטוחה.

ציבור החוגגים מתבקש להישמע להנחיות השוטרים והסדרנים במקום ולהיות קשובים לעידכונים שיפורסמו ברשת ובאמצעי המדיה השונים על כל שינוי בהיערכות ובהנחיות לפני ובמהלך האירוע ככל שידרש.

בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לשוטרי וחבלני משטרת ישראל.

(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר