מניח מפתחות

ראש השב"כ רונן בר אמר לעובדיו שיתפטר אחרי המלחמה

בשיחה עם עובדיו, אמר ראש השב"כ רונן בר, שכבר נטל על עצמו אחריות ימים אחדים אחרי שמחת תורה, שבכוונתו להניח את המתפתחות ולהתפטר מתפקידו בסיום המלחמה (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
רונן בר (צילום: חים גולדברג, פלאש 90)

אחרי שקיבל אחריות לחלק מהמחדלים שהובילו לטבח שמחת תורה, ראש השב"כ רונן בר צפוי לסיים את תפקידו בתום המלחמה ולהתפטר מיוזמתו מראשות השב"כ.

את הדברים אמר הבוקר (ראשון) ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, בריאיון לספי עובדיה ויובל שגב ברדיו גל"צ. לדבריו, רונן בר אמר לעובדיו שבכוונתו להתפטר מראשות הארגון אחרי המלחמה.

"אין לי ספק שהוא יהיה מהראשונים שיניח את המפתחות", אמר יעקב פרי על בר. "הוא לא אמר לי, הוא אמר במשרד ואני שמעתי על כך. הוא התבטא ש'כישלון צריך לשלם בשבילו'. והכוונה לשלם - זה לעזוב את התפקיד".

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', כבר ימים אחדים אחרי מתקפת הפתע של חמאס על אזרחי ישראל בשמחת תורה, נטל על עצמו ראש השב"כ בר אחריות. בר שיגר איגרת, לעובדות, עובדי השב״כ ובני משפחותיהם, אשר נשלחה ונכתבה ביום השמיני ללחימה.

לדברי ראש השב"כ: "למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התראה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עלי. יהיה זמן לתחקירים. עכשיו נלחמים.

״אנשינו גילו גבורה, עוז ורוח לחימה. הכוחות התפרסו בזירה ועברו מקרב לקרב, אל מול עשרות מחבלים. איבדנו עשרה מאנשינו הטובים ביותר, נפצעו רבים מאיתנו, אנשי השירות איבדו את קרוביהם. אינספור סיפורי גבורה, חתירה למגע ללא היסוס״, הדגיש בר.

לדבריו: "כלל עובדי הארגון הגיעו ליחידות, חפ״קים נפתחו, צוותים ייעודים הוקמו. כל מי שנשא נשק ירד להילחם. הלוחמים יוצאים לטקילה בסיום הלוויה, החוקרים מביאים מודיעין ממחבלים שנתפסו, הרכזים בשטח עברו מלחימה לאיסוף.* המשולש המודיעיני חדור מטרה ומייצר מודיעין״.

בר הוסיף כי: ״כבר ביום הראשון ללחימה הקמנו מערך מיוחד, בשיתוף עם צה״ל, לאיתור, זיהוי וריכוז מאמץ להשבת חטופים ונעדרים,* כמו גם צוותים ייעודיים שונים, על פי תכליות הלחימה״.

בר הצהיר: ״אנחנו מצויים במלחמה, לא בסבב. סבב מנצחים בתמונת ניצחון ובשקט, מלחמה מסיימים בהכרעה ובשינוי המצב. אין מגבלת גבול, אין מגבלת זמן. עד הסוף".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר