"מאה ימים של פחד"

הנשיא הרצוג הבטיח: "השבת החטופים מעל הכל", הקהל החל לצעוק - "עכשיו"

הנשיא הרצוג נאם הערב בכיכר החטופים והבטיח כי השבת החטופים היא המטרה החשובה ביותר, חלק מהקהל החל לצעוק ולהפריע לנאום הנשיא - "עסקה עכשיו" | הנאום המלא (חדשות בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הנשיא הרצוג, הערב (צילומסך )

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נעם הערב (ראשון) בעצרת המרכזית לציון 100 ימים לשבי החטופים בעזה, בכיכר החטופים בתל אביב. במהלך נאומו החלו חלקים בקהל לצעוק ולהפריע לנאום - "רוצים עסקה עכשיו".

"משפחות אהובות", פתח הנשיא ואמר: "אחיותיי ואחיי אזרחי ישראל היקרים. מאה ימים. מאה ימים ארוכים של שבי. מאה ימים נוראים של בדידות. מאה ימים בהם חטופים - תינוקות, ילדים, קשישים, נשים וגברים, פצועים וחולים, נמאים בידי מחבלי נתעבים של חמאס. הם מוחזקים באכזריות שטנית. בחשכה. במנהרות. בלי טיפול רפואי. בסבל נורא. מאה ימים של דאגה ושל פחד. מאה ימים של אי-וודאות, בלי לדעת מה עולה בגורלם. מאה ימים בהם ליבו של עם שלם פועם יחד איתכן – משפחות אהובות".

הנשיא המשיך ואמר: "מאה ימים בהם כל אחד מאיתנו מרגיש שהעולם חסר; שהזוועה נוכחת בחיינו במובן הכי מוחשי ואיום שלה. מאה ימים בהם אנחנו זוכרים היטב כי האחריות לכל פגיעה בחטופינו מוטלת על מרצחי חמאס - הם שחטפו. הם שעינו. הם שטבחו. מאה ימים של תפילה, של תקווה, של ציפייה. מאה ימים בהם הלב נשרף - מכאב ומתסכול. מאה ימים בהם כולנו סופרים את השניות והדקות. מאה ימים בהם אנו שומעים את קול אחיותינו ואחינו צועק אלינו מתחת לאדמה. מאה ימים בהם אנו קורעים שערי שמים בזעקה: "שלח את עמי"!".

"משפחות יקרות", הוסיף ואמר הנשיא הרצוג: "באתי לכאן הערב כנשיא מדינת ישראל כדי לומר לכן בשם האומה כולה, ובשם המונים בכל רחבי תבל: אתן לא לבד, ולא ניתן לכן להיות לבד. לא עכשיו, ולא אף פעם. הגבורה שלכן וזקיפות הקומה נותנות לכולנו כוח במאבק האיתנים להשיב את בנותינו ובנינו מידיו של אויב אכזרי וחסר אנושיות. אתן החוסן הלאומי שלנו. עם שלם מאוחד ומלוכד יחד אתכן, סביב החובה: להשיב את כל החטופות והחטופים הביתה. ולהשיב את הביטחון לכלל אזרחי ישראל. השבת החטופים היא מעל לכל ויכוח. מעבר לכל מחלוקת. זהו צו מוסרי עמוק – צו של עם, וצו של מדינה".

הרצוג עבר לדבר ל"עולם" ואמר: "אני פונה מכאן אל משפחת העמים בדרישה: תעשו הכל! תפעלו בכל דרך! כדי להשיב הביתה את החטופים שלנו. אומר כמה מילים באנגלית לעולם כולו: From Hostage Square in Tel Aviv, a shining symbol of solidarity and humanity, I call upon the entire family of nations to DO YOUR PART. This isn’t just our battle. It is a battle for the entire world. Stand with life and liberty. Stand with freedom and democracy, against barbarism and hate. Stand with our hostages. And help bring them home! There is no later. The time for you to act is NOW".

לאחר מכן הוסיף ואמר: "אסור שנושא החטופות והחטופים יירד מסדר היום הציבורי והעולמי עד שחרורו של אחרון החטופים. אני מתחייב להמשיך ולפעול לכך בכל דרך וכלי שעומדים לרשותי. למענם, ולמעננו. אני מבקש מכאן – מכיכר החטופים, לחזק את לוחמי ומפקדי צה"ל וכוחות הביטחון, שמחרפים את נפשם כדי להכריע את האויב ולהביא את החטופים האהובים הביתה; ולחבק את המשפחות השכולות ואת הפצועים הרבים בגוף ובנפש".

בסיום דבריו אמר: "משפחות יקרות, הקול שלכן - קול האימהות והאבות הקוראים לילדיהם לשוב הביתה, קול הילדים הקוראים להוריהם - מלווה אותנו כבר מאה ימים יום-יום ולילה-לילה. אנו עומדים יחד אתכם עכשיו – בשעת נעילה של ממש, עם תומו של יום הערבות ההדדית המקודש הזה, וזועקים: את אחינו ואחיותינו אנחנו מבקשים. את אחינו ואחיותינו אנחנו דורשים. מי ייתן והם ישובו אלינו הביתה בקרוב, ויתקיימו במהרה דברי הנביא: "וּפְדוּיֵי ה' יְשֻׁבוּן וּבָאוּ צִיּוֹן בְּרִנָּה וְשִׂמְחַת עוֹלָם עַל רֹאשָׁם, שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יַשִּׂיגוּ, וְנָסוּ יָגוֹן וַאֲנָחָה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר