"אין הצדקה לכך בשידור ציבורי"

עיתונאי מ'דה מרקר' קיבל תוכנית ב'התאגיד' בסכום ענק; השר קרעי דרש לערוך ביקורת

הסערה שפרצה בעקבות תוכנית של העיתונאי גיא רולניק, כאשר נחשף הסכום שמשולם עליה, גרמה לשר התקשורת קרעי להוציא מכתב לחברת רואי החשבון של תאגיד השידור הציבורי, בדרישה לערוך ביקורת מיוחדת (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
העיתונאי גיא רולניק (צילום: מרים אלסטר/פלאש 90)

מוקדם יותר היום (ראשון) פורסם ב'גלובס', כי עיתונאי דה מרקר גיא רולניק, יגיש תוכנית בתאגיד השידור, ועלות פרק בתוכנית היא 600 אלף שקלים, שר התקשורת שלמה קרעי שיגר מכתב לרואי החשבון המבקרים של התאגיד בדרישה לעריכת ביקורת מיוחדת ולמסירת מידע בעניין תאגיד השידור הישראלי

שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי פנה לרואי החשבון המבקרים של התאגיד בדרישה לערוך בדחיפות ביקורת מיוחדת בספרי התאגיד ולמסור לו את ממצאיה, לאור ההשקעה בסכום חריג ביחס למקובל בענף, העולה אף על עלויות ההפקה של תכניות דומות בשידור המסחרי.

עוד הוסיף השר: ״מצויים אנו בתקופה משקית קשה, הנגרמת בשל המלחמה שהתרגשה עלינו. כמעט כל גופי הממשלה נדרשו לקיצוצים משמעותיים בתקציביהם, אולם גזרות אלו פסחו על התאגיד. חרף זאת, אין זה סביר שהתאגיד – אף בשגרה, לא כל שכן בתקופת קיצוצים – ינהג בפזרנות בכספי הציבור שהופקדו בידיו.״

המכתב של קרעי

העיתונאי עמית סגל כתב: "600 אלף שקל לפרק על חשבוננו בתאגיד בשביל תכנית לגיא רולניק מדה מרקר. אני מבין שהקריאות של עיתונו לקיצוץ בתקציבי הממשלה בזמן מלחמה ולעצירת הבזבזנות נעצרו כשזה נוגע לעצמו".

לאחר מכן כתב סגל, כאשר הוא מצרף צילומסך מכתבה לפני מספר שנים מדה מרקר: "תגידו, הצדיקים מהמרקר שכתבו לפני שבע שנים על כך שעלות של 400,000 לפרק בתאגיד מעוררת ״תדהמה מהולה בכעס״ ו״שומטת לסתות״ ושאין הצדקה לכך בשידור ציבורי - יכתבו דברים דומים גם כשמנהיג הכת שלהם עולה פי אחד וחצי ובזמן מלחמה וקיצוצים?".

מהתאגיד נמסר בתגובה לגלובס: "מתוקף חוק ועל בסיס קריטריונים מקצועיים בלבד, התאגיד משקיע מיליוני שקלים בשנה ביצירה ישראלית והפקות מקומיות - שכוללות תוכנית תחקירים, תעודה, דרמה, תרבות ובידור. התוכנית תוכננה לעלות לשידור לפני טבח ה־7 באוקטובר. בעקבות המלחמה, היא צולמה בחלקים נרחבים שלה מחדש, נערכה שוב ועברה את ההתאמות התקציביות והתוכניות הנדרשות נוכח האירועים". משמע, השינויים המהותיים שנעשו בתוכנית יכולים להסביר את התמחור הגבוה של התוכנית במבט כולל.

עוד נמסר: "מקום שידורה הטבעי של הסדרה, שספק אם יכולה הייתה למצוא מקום בערוצים המסחריים, הוא בשידור הציבורי. התוכנית אינה דוקומנטרית או עוסקת בראיונות, אלא  היא תוכנית תחקירים בה פועלים כמה מהתחקירנים המובילים בישראל. היא מתבססת על תחקיר חובק־עולם וכוללת צילומים בשורה ארוכה של מוקדים על פני הגלובוס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר