"די לחרושת השמועות" | צפו

דובר צה"ל עדכן בהצהרה מיוחדת על האסון הקשה אתמול בעזה

אחרי היממה הקשה ביותר והאבידות הקשות שישראל ספגה, דובר צה"ל דניאל הגרי נתן הבוקר עדכון חריג, בו הוא ביקש להפסיק עם חרושת השמועות ועדכן, כי אתמול - באסון הקשה נפלו 21 חיילים, עשרה הותרו לפרסום לפני שעה קלה ושאר השמות יפורסמו בהמשך היום (חדשות)

| כיכר השבת |
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

האסון הקשה אתמול (שני) ברצועת עזה: דובר צה"ל מסר הבוקר הצהרה מיוחדת, "כיכר השבת" העביר את ההצהרה בשידור חי.

תחילה עדכן דובר צה"ל על האסון הכבד; "אני מבקש הבוקר לעדכן אתכם באירוע קשה מאד שאירע אתמול: במהלך הלחימה במרכז רצועת עזה נפלו עשרים ואחד לוחמי מילואים. הכוחות פעלו במרחב החיץ שחוצץ בין היישובים הישראלים לעזה, בסמוך לכיסופים. הכוחות הסירו מבנים ותשתיות טרור במרחב, במרחק 600 מטר מהגבול. משימה ליצירת התנאים הביטחוניים לחזרתם של תושבי הדרום לבתיהם".

ההצהרה של דובר צה"ל הבוקר (צילום: דובר צה"ל)

הגרי המשיך לעדכן: "לפי הידוע לנו בשלב זה, סביב השעה 16:00, ככל הנראה נורה טיל RPG לעבר טנק שאבטח את הכוח, ובמקביל אירע פיצוץ של שני מבנים דו-קומתיים, שקרסו כתוצאה ממנו, בשעה שמרבית הכוח נמצא בתוכם ובסמוך אליהם. המבנים ככל הנראה התפוצצו כתוצאה מהמוקשים שכוחותינו הטמינו בהם. אנחנו עדיין מבררים ומתחקרים את פרטי האירוע".

"עד כה", הבהיר דובר צה"ל: "הותרנו לפרסום את שמותיהם של עשרה חללים, ובשעות הקרובות נתיר לפרסום את שמות הנופלים הנוספים. עדכנו את כל משפחותיהם של הנופלים בהודעה הקשה, ואנחנו מלווים אותן בשעות הקשות האלה".

על השמועות אמר: "אנו ערים לחרושת השמועות שהייתה אתמול בנוגע לאירוע, ואני רוצה לבהיר שאנחנו מפרסמים מידע מאומת רק לאחר שאנו מעדכנים את המשפחות, וכך נמשיך לעשות. מאחורי השמועות יש משפחות שחוות את השעה הקשה ביותר. אני קורא לכם לנהוג באחריות וברגישות נמנע מלהוסיף כאב על כאבן".

בסיום ההצהרה אמר דובר צה"ל: "למלחמה מחיר כאב וכבד. אנשי המילואים המסורים, אשר התייצבו לדגל, הקריבו את היקר מכל, למען ביטחון מדינת ישראל וכדי שנוכל לחיות כאן בביטחון".

שאלות ותשובות

ש: האם אנחנו צפויים לראות כוחות מילואים נוספים שישתחררו בשבועות הקרובים בהתאם למעבר לשלב ג'?

ת: אנשי המילואים, כפי שציינתי גם באירוע הקשה הזה, פועלים בגבורה ובמסירות במלחמה הזאת. הם חדורים במוטיבציה ואמונה על צדקת המלחמה ונחושים להמשיך לתרום. אנחנו בצה"ל מסתכלים על התוכנית הכללית להמשך הלחימה, עלינו לנהל אותה באחריות בתכנון קדימה. אנחנו מבינים שנדרש לעוד אנשי מילואים בכלל זירות הלחימה, ולכן אנחנו פועלים באופן שבו אנחנו פועלים - גם משחררים וגם ממקדים את הפעילות. אנחנו נידרש לגייס אנשי מילואים שוב ולפעול שוב בכל זירות המלחמה - בדרום ובצפון. ולצד הרצון הגדול של הרבה אנשי מילואים להמשיך להילחם, הם עוד ישבו להילחם כשיידרש, ובאותה נשימה, החובה שלנו היא גם לאפשר לאנשי המילואים לחזור חזרה לעבודה, למשפחה וללימודים על מנת לאפשר למדינת ישראל להתרנל ללחימה לאורך זמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר