כל התגובות

המערכת הפוליטית כואבת: "בוקר קשה וכואב, חייבים להתאחד"

היממה החולפת הייתה היממה הקשה ביותר מתחילת התמרון הקרקעי בעזה, לאחר שהותרו לפרסום חלק משמות החיילים שנפלו אתמול, במערכת הפוליטית החלו להגיב | כל התגובות (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
נפרדים מהחברים | ארכיון (צילום: גיל יערי/פלאש 90)

אחרי האסון הקשה מנשוא אתמול (שני) ברצועת עזה, עם ישראל קם לבוקר קשה וכואב -הקשה ביותר מאז תחילת התמרון הקרקעי. "כיכר השבת" עם התגובות הבוקר של הפוליטיקאים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתמול חווינו את אחד הימים הקשים ביותר מאז פרוץ המלחמה. אני מבקש לחזק את המשפחות היקרות של לוחמינו הגיבורים שנפלו בשדה הקרב. אני יודע שעבור המשפחות הללו, חייהן ישתנו לעד. אני דואב על חיילינו הגיבורים שנפלו. אני מחבק את המשפחות בשעת יגונן וכולנו מתפללים לשלום פצועינו. צה״ל פתח בבדיקה של האסון. אנחנו חייבים להפיק את הלקחים הנדרשים ולעשות הכל כדי לשמור על חיי לוחמינו. בשם גיבורינו, למען חיינו, אנחנו לא נפסיק להילחם עד לניצחון המוחלט".

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "בוקר קשה מנשוא, בו עוד ועוד שמות של טובי בנינו – מגש הכסף במלוא מובן המילה – מתווספים למצבת הגבורה, במלחמה שאין צודקת ממנה. מאחורי כל שם נמצאת משפחה שעולמה חרב עליה באחת, משפחה שאנו מאמצים אל ליבנו ביגון ובכאב, ובה בעת בגאווה - על גבורת הדור, על השליחות והרעות, על הדבקות במטרה ועל אהבת העם והמולדת".

עוד אמר הרצוג: "הקרבות העזים מתקיימים במרחב מאתגר ביותר, ואנחנו מחזקים את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון שפועלים בנחישות אינסופית למימוש מטרות הלחימה. בשם העם כולו אני מנחם את המשפחות ומתפלל לרפואת הפצועים. גם בבוקר העצוב והקשה הזה אנחנו חזקים וזוכרים שביחד ננצח".

שר הביטחון יואב גלנט אמר: "בבוקר הקשה והכואב בו בשורת האיוב מגיעה לבתים רבים בישראל, לב כולנו עם המשפחות היקרות בשעתן הקשה מכל. זו מלחמה שתקבע את עתיד ישראל בעשרות השנים הבאות - נפילת הלוחמים היא ציווי להשגת מטרות המלחמה. שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחות חללי המערכה ואיחולי החלמה לפצועים".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ: ״זהו בוקר קשה לכל עם ישראל, עם היוודע האסון הנורא שאירע אתמול בדרום הרצועה. אני מבקש לחזק ולשלוח תנחומים מעומק הלב למשפחות הנופלים ולאחל החלמה לפצועים. בבוקר הקשה הזה עלינו להיות מאוחדים, לזכור את המחיר הכבד שאנו נאלצים לשלם על המלחמה הצודקת כל כך ואת המטרה הנעלה עליה נפלו גיבורינו - להבטיח את עתידנו, להשיב את בנותינו ובנינו ולדאוג לנצח ישראל. ‏במיוחד היום, אנו שולחים חיזוק לכל חיילי צה"ל ומפקדיו. כולנו מאחוריכם.״

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "בוקר קשה וכואב, הלב שבור ומרוסק, שולח תנחומים וחיבוק ענק למשפחות. דווקא עכשיו ברור יותר מתמיד - את המלחמה אסור להפסיק, את הלחימה אסור לצמצם. חייבים להמשיך להכניע, לרסק ולכסח את האויב הנאצי בעזה, בכל הכוח. דמם של מאות מטובי בנינו הלוחמים הי"ד לא נפלו לשווא, הלוואי שנהיה ראויים להם ונקיים את צוואתם שנכתבה בדם - ריסוק ומיטוט החמאס והחזרת כל החטופים. יהי זכרם ברוך".

יו״ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ: "בשורות קורעות לב הבוקר. תנחומים מעומק הלב למשפחות הגיבורים, עם ישראל כולו מחבק אתכם בלב שבור ודואב. המחויבות שלנו היא שנפילת הבנים לא תהיה לשווא. הגיבורים הללו הם עמוד האש לפני המחנה שמורים לנו את הדרך להמשך המערכה המוסרית של עם ישראל, עד שננצח את פני הרוע, עד שנגדע את החושך. יהי זכר הנופלים ברוך".

השר יואב בן צור: "הבוקר, אומה שלימה מרכינה ראש וממררת בבכי על נפילתם של חיילנו גיבורי העוז והרוח שנפלו אמש ברצועת עזה במערכה העיקשת והבלתי מתפשרת מול אויבנו. ‏המלחמה שנכפתה עלינו קשה מנשוא, היא גובה מאיתנו קורבנות רבים על מנת שנוכל לחיות בביטחון ובשלווה על אדמתנו. מי ייתן ונהיה ראויים להם".

השרה אורית סטרוק: "על לילה קשה של אסון קשה, מאמצי חילוץ והצלה, תפילות ותחינות. בוקר קשה של שמות קורעי-לב. מצדיעה ללוחמינו הגיבורים, שנפלו במלחמה שאין צודקת ממנה. מחבקת בכאב את משפחותיהם, הגיבורות לא פחות. אנו מחויבים להמשך הלחימה בעזה, עד רדתה. זו מלחמת-חיינו ואנו נחושים לנצח בה!".

חברת הכנסת מיכל וולדיגר: "הצער משתלט על הכל, תופס בלב את כל המקום. אין דרך להכיל את הכאב, אין מה לומר מול העצב הלא נגמר, מלבד אמונה. אמונה בריבונו של עולם, אמונה בחיילים שלנו ובמטרה הגדולה, שגדולה מכולנו. יהי זכרם ברוך".

ח״כ אלעזר שטרן: "הלב נשבר פעם נוספת הבוקר. מדינת ישראל מאבדת 21 לוחמים גיבורים שנפלו בהגנה על הבית. שרק נהיה ראויים להם. אני מבקש לחזק את המשפחות בשעה קשה זו, ושולח איחולי החלמה מהירה לכל הפצועים. יהי זכרם ברוך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר