"מותחים את הבל"

חמאס לא יאשר גם הלילה את עסקת החטופים | זו הסיבה

לאחר מספר יממות מורטי עצבים בישראל - בכירים בחמאס טוענים: "גם הלילה לא תתקבל תשובה חיובית לעסקה עם ישראל" | כל הפרטים (אקטואליה)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
יחיא סינוואר (Abed Rahim Khatib/Flash90)

מסתמן: גם הלילה חמאס לא צפוי לאשר את עסקת החטופים עם ישראל. לפי הדיווח של העיתונאי אהוד יערי, בחמאס מתעקשים לקבל ערבויות בינלאומיות על כך שישראל תסיים את הלחימה באופן סופי.

אולם, מהדיווח של העיתונאי רביב דרוקר עולה, כי על אף דרישת החמאס כלפי ישראל להפסיק את הלחימה באופן סופי והסירוב המוחלט בישראל לאשר דבר כזה, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, לוחץ על ישראל להסכים להפוגת ענק בת 4 חודשים מהלחימה בעזה.

נכון לעכשיו, ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גלנט ושאר חברי הקבינט - מסרבים באופן רשמי להסכים להפוגה כה גדולה, אולם אין לדעת עד כמה הלחץ האמריקני יגבר ככל שיחלפו הימים.

כזכור, כבר בשבוע שעבר תמה לה ועידת פריז - שם עסקו ראשי מערכת הביטחון בהם ראש המוסד דדי ברנע, ראש השב"כ רונן בר, נציגים אמריקניים, מצריים וקטארים, שם הושגו הבנות ונוצר מתווה לו ישראל יכולה להסכים.

המתוווה שהושג בפריז כלל הפוגה של עד חודשיים מהלחימה ושחרור מחבלים רבים מבתי הכלא בישראל - בהם גם מחבלים שהשתתפו בטבח על יישובי העוטף במסגרת מתקפת הפתע של חמאס בבוקר שמחת תורה.

אולם, חרף ההתנגדויות הרשמיות של ראשי מפלגות הימין בקואליציה - סמוטריץ' ובן גביר, בישראל לא צפו כי שיערים את הקשיים העיקריים ויעכב את ביצוע העסקה שעל פניו נראית משתלמת לחמאס, יהיה דווקא ארגון הטרור הרצחני.

אמש נחשף, כי בהנהגת החמאס שוררים חילוקי דעות קשים בין איסמעיל הנייה מהזרוע המדינית ליחיא סינוואר מהזרוע הצבאית. בעוד סינוואר היה נחשב לבעל הדעה הנצית יותר והנייה נחשב לפרגמטי, כעת סינוואר לוחץ לביצוע עסקה עם ישראל בעוד הנייה מתנגד.

בעזה מעריכים כי ככל הנראה סינוואר, המסתובב חודשים רבים במנהרות החמאס כשהוא מוקף בחטופים ישראלים כאמצעי הגנה, הותש מהבריחה הבלתי נגמרת, בעוד הנייה מסתובב בחו"ל ללא תחושת הפחד התמידי המאפיינת את מחבלי החמאס ברצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר