כל עדכוני המלחמה

הרוג ופצועים מפיגוע קשה ליד גדרה; נמשכת פעילות צה"ל בבית החולים נאצר | מתעדכן

באירוע בו נפל סמ"ר נועם חבה נפצע קשה לוחם נוסף מגדוד 202 של הצנחנים | לול ענק נפגע במטח לקרית שמונה, הנזק נחשף הבוקר: "מכוונים את האש לחקלאים" | נתניהו שוחח עם ביידן והגיב לתוכנית האמריקנית: "דוחים על הסף תכתיבים בינלאומיים" | צה"ל: יותר מ-10 מחבלים חוסלו בח'אן יונס, תקפנו מטרות רבות ברחבי הרצועה | כתבה מתעדכנת (בארץ)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ז' באדר א' תשפ"ד | 16.02.24
(צילום: דובר צה"ל)

14:45 - האזרח שחיסל את המחבל בזירה בצומת מסמיה סיפר לשוטרים: "ראיתי את המחבל מהצד השני של הכביש יורה לעבר רכבים, יצאתטי מהרכב, יריתי עליו כמה כדורים והסתערתי לעברו".

14:30 - כוחות מג״ב פרסו מחסומים בכניסות למחנה הפליטים שועפאט כדי למנוע אפשרות של בריחת מעורבים לאזור. במקביל גורמי החקירה עדיין מוודאים את זהותו של המחבל, שככל הנראה משועפאט.

14:00 - מפקד מחוז המרכז במשטרה: המחבל ירה באקדח, אזרח שעבר בסמוך יצא מרכבו - חתר למגע ונטרל את המחבל. המחבל ככל הנראה פעל לבדו.

13:53 - נקבע מותו של פצוע נוסף בפיגוע הירי הרצחני.

13:30 - נקבע מותו של אחד הפצועים בפיגוע הקשה.

13:08 - מד"א: בהמשך לפיגוע ירי סמוך לצומת מסמיה, חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח אסותא באשדוד וקפלן, 5 פצועים, בהם: צעיר כבן 20 במצב אנוש תוך פעולות החייאה, צעיר כבן 20 במצב קשה, נער כבן 16 במצב קשה, גבר בן 65 במצב קשה ואישה בת 65 במצב בינוני.

13:00 - בשבועות האחרונים לוחמי יחידת מגלן של עוצבת הקומנדו הביאו לפגיעה משמעותית בחטיבת חאן יונס וחיזקו את האחיזה המבצעית במרחב. עד כה חיסלו לוחמי היחידה עשרות מחבלים בהיתקלויות מטווח קצר, במארבי צלפים ובתקיפות אוויריות על חוליות נ"ט ועמדות תצפית של האויב.

במהלך פשיטה על מבנה, בהכוונה מודיעינית, נשלח כלב מיחידת עוקץ לסריקה ראשונית, הלוחמים הבחינו דרך המצלמה שעל הכלב כי יש מחבל חמוש במבנה, פשטו על המבנה, נתקלו במחבל פנים אל פנים וחיסלו אותו. כמו כן, הלוחמים חיסלו מספר מחבלים נוספים שירו לעבר כוחותינו.

במהלך הפשיטות על תשתיות טרור איתרו הלוחמים אמצעי לחימה רבים במרחב, ביניהם, רובי קלאצ'ניקוב, רימוני הלם ורסס, כדורי אקדח ווסטים ומחסניות.

(צילום: דובר צה"ל)

12:55 - פיגוע הירי הקשה: לוחם שהיה במקום נטרל את המחבל. חשש כי במקום מחבל נוסף, כוחות הביטחון פתחו בסריקות.

12:50 - דוברות מד"א: בהמשך לאירוע ירי בכביש 40 סמוך לצומת ראם מסמיה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל-3 פצועים במצב קשה. היורה נוטרל. עדכון בהמשך.

12:45 - דיווח ראשוני על 3 פצועים באורח קשה מפיגוע ירי בצומת ראם מסמיה.

12:30 - לוחמי יס״מ מרחב העמקים של המחוז הצפוני, רס״ר סתיו יעיש ורס״ר עמית רחמי, מספרים בראיון לדובר משטרת ישראל נצ״מ אלי לוי בתוכנית מבט למשטרה על ההערכות של יס״מ עמקים לתרחישים של נסיונות פלישת מחבלים לגזרת יישובי הגלבוע עמק המעיינות וסביבת העיר עפולה ואפשרות של נסיונות חקיינות למתקפת הטרור הטבח והפשעים שביצעו מחבלי חמאס בבוקר שמחת תורה.

״מאז ה-7 באוקטובר אנחנו מקיימים תרגילים בשטח פתוח וביישובים הסובבים אותנו, הוכנסו אמצעים חדשים ואנחנו מחדדים מידי יום את היכולות שלנו. כל לוחמי יס״מ עמקים מתגוררים בגזרה לכן זו לא סיסמה לומר שאנחנו מגנים על הבית״.

רס״ר יעיש אף שרת במהלך מלחמת חרבות ברזל בשרות מילואים כקצין שריון, בתום המילואים בעזה הוא חזר והצטרף לפעילות המשטרתית ביס״מ העמקים.

(צילום: דוברות המשטרה)

11:45 - עוצבת הקומנדו, שייטת 13 וכוחות מיוחדים נוספים ממשיכים לפעול כנגד ארגון הטרור חמאס בתוך בית החולים נאצר שבחאן יונס, הפעולה מבוססת על מידע מודיעיני המעיד על פעילות טרור של חמאס בבית החולים.

עד כה, עצרו הכוחות במהלך הפעילות מעל 20 מחבלים שלקחו חלק בטבח הרצחני ב-7.10 ועשרות חשודים שנלקחו לחקירה.

כמו כן, במהלך הסריקות במרחב בית החולים לוחמי מגלן איתרו מרגמות, רימונים ואמצעי לחימה נוספים השייכים לארגון הטרור חמאס.

צה״ל ימשיך לפעול בהתאם לדין הבינלאומי נגד ארגון הטרור חמאס, הפועל באופן שיטתי מתוך בתי חולים ותשתיות אזרחיות.

(צילום: דובר צה"ל)

10:45 - כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב עצרו הלילה שלושה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון; ביניהם מבוקש שירה לעבר כוחות הביטחון.

במהלך הלילה, הלוחמים עצרו שלושה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון. בכפר עקבה שבמרחב חטיבת מנשה עצרו הלוחמים מבוקש שירה בעבר לעבר כוחות הביטחון והחרימו אקדח.

במבצע שערכו הכוחות בכפר סילת א-דהר שבשומרון נעצרו שני מבוקשים ותוחקרו חשודים רבים. בעיר חברון שבמרחב חטיבת יהודה החרימו הכוחות אלפי שקלים שעל פי החשד יועדו לפעילות טרור.

המבוקשים שנעצרו ואמצעי הלחימה שהוחרמו הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו.

עד כה נעצרו מתחילת המלחמה מעל 3,100 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, מעל ל-1,350 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

10:00 - במהלך המטח לעבר אזור קרית שמונה ומרגליות נפגע לול ענק ובו 9,000 עופות. הבוקר התגלה הנזק הנרחב, תושבי היישוב מסרו: "פעם נוספת אנחנו רואים שחיזבאללה מכוון את האש לחקלאים ולמקור הפרנסה שלנו. הוא יודע שאנחנו אלו ששומרים על הגבול. הציפייה שלנו מהמדינה היא לחסל את האיום שנקרא חיזבאללה".

08:50 - חיל האוויר תקף ביממה האחרונה מטרות רבות של ארגון הטרור חמאס ברחבי הרצועה. בין המטרות שהותקפו, מפקדות מבצעיות של הארגון, מבנים צבאיים, עמדות שיגור ומטרות נוספות. כמו כן, הותקפו מהאוויר מספר מטרות על מנת לסייע לכוחות הקרקעיים הפועלים ברצועה.

בדרום הרצועה, צוות הקרב החטיבתי של הצנחנים ממשיכים בפשיטות על יעדי טרור וחיסלו מספר מחבלים ביממה האחרונה. במהלך הקרבות, לוחמי סיירת צנחנים זיהו שני מחבלים על ידי רחפן, אחד המחבלים ירה לעבר הרחפן ושני המחבלים חוסלו. בנוסף, חשפו הכוחות מטען שהוטמן במרחב בו פעלו וניטרלו אותו.

עוד במרחב חאן יונס, צוות הקרב של חטיבה 7 חיסלו 12 מחבלים במספר היתקלויות שונות.

במרכז הרצועה, צוות הקרב של חטיבת הנח״ל חיסל מספר מחבלים לאורך היממה האחרונה.

באחת הפעילויות, זיהה כוח של חיל האוויר חוליית מחבלים בקרבת הכוחות הקרקעיים. תוך דקות אחדות מכלול האש החטיבתי תקף את החולייה וחיסל מספר מחבלים.

בצפון רצועת עזה, חטיבת האש 215 הכווינה כלי טיס שתקף מספר מטרות של ארגון הטרור חמאס, במהלך התקיפות חוסל סייען של מפקד גדוד צברה.

בתקיפה נוספת, כלי טיס תקף רכב וחיסל בו שלושה מחבלים השייכים לארגון הטרור חמאס.

תיעוד מהתקיפות בעזה (צילום: דובר צה"ל)

08:00 - סוכנות הידיעות הלאומית הלבנונית פרסמה כי שלושה נהרגו בתקיפת בית בקנטרה שבדרום לבנון. תנועת "אמל" הודיעה לפני כן כי ההרוגים הם חבריה, ומתו "במהלך קיום חובתם הלאומית והג'יהאד ובהגנה על לבנון והדרום".

07:30 - צה"ל התיר לפרסום כי סמ"ר נועם חבה, בן 20 מירושלים, לוחם בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים, נפל בקרב בדרום רצועת עזה. הי"ד.

באותו קרב נפצע לוחם מגדוד 202 של חטיבת הצנחנים באורח קשה, וחיילים נוספים נפצעו בדרגות שונות. כל החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

07:15 - לאחר שיחתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמש, מהבית הלבן נמסר כי שני המנהיגים דנו במשא ומתן לעסקת חטופים חדשה עם חמאס.

"הנשיא הבהיר כי הוא מחויב לפעול ללא לאות כדי לתמוך בשחרור כל החטופים בהקדם האפשרי, מתוך הכרה במצבם המזעזע לאחר 132 ימים בשבי חמאס. הנשיא וראש הממשלה דנו גם במצב בעזה ובדחיפות בהבטחת כך שסיוע הומניטרי יוכל להגיע לתושבי הרצועה שנמצאים במצוקה", מסר הבית הלבן.

"הנשיא גם העלה את המצב ברפיח, וחזר על עמדתו כי אין לפעול צבאית שם ללא תוכנית אמינה וניתנת לביצוע להבטחת שלומם של האזרחים ותמיכה בהם".

07:00 - ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב הלילה אחרי שיחה נוספת עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן: "הבהרתי בישיבת הקבינט את עמדתי ביחס לדיבורים שנשמעים לאחרונה על כפיית מדינה פלסטינית על ישראל.

עמדתי מסתכמת בשני המשפטים הבאים:

1. ישראל דוחה על הסף תכתיבים בינלאומיים בעניין הסדר קבע עם הפלסטינים. הסדר כזה יושג אך ורק במשא ומתן ישיר בין הצדדים, ללא תנאים מוקדמים.

2. ישראל תוסיף להתנגד להכרה חד-צדדית במדינה פלסטינית. הכרה כזו בעקבות הטבח של ה-7 באוקטובר תעניק פרס עצום לטרור שלא היה כדוגמתו ותמנע כל הסדר עתידי לשלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר