"לא הסתירו את השמחה"

נתניהו לראשי הארגונים היהודיים: "תלחצו על קטאר, זה יעזור לחטופים"

ראש הממשלה נאם בפני ראשי ארגונים יהודיים וביקש מהם: ״קטאר יכולה ללחוץ על חמאס כפי שאף גורם אחר לא יכול. אני קורא גם לכם לקרוא לקטאר ללחוץ על חמאס כדי שיותר מבני הערובה שלנו ישוחררו״ (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הישג. נתניהו (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם מוקדם יותר היום (ראשון) בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים, וסיפק מספר כותרות מעניינות בנוגע למלחמה.

נתניהו, היה הנואם המרכזי הערב הגאלה של ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים שנערך במוזיאון הסובלנות ירושלים.

נתניהו אמר בפני המשתתפים: ״שום דבר לא יעצור מבעדנו עד להשגת הניצחון המוחלט שהוא השבת כל החטופים והשמדת חמאס. בעניין השבת החטופים יש דילמות עצומות ומקבלי ההחלטות בישראל מצויים בסיטואציה קשה מאוד. אחי יוני נהרג במהלך נסיון להציל יהודים שנחטפו. קטאר יכולה ללחוץ על חמאס כפי שאף גורם אחר לא יכול. אני קורא גם לכם לקרוא לקטאר ללחוץ על חמאס כדי שיותר מבני הערובה שלנו ישוחררו״.

נתניהו דיבר על בפני ראשי הארגונים על הקשר בין המדינות ואמר: ״אני מעריך את התמיכה של הנשיא ביידן. לפעמים יש בינינו חילוקי דעות, אבל אנחנו מצליחים לגשר עליהם. בתקופה הזאת, הסולידריות חשובה לעם ישראל יותר מתמיד. זה הקשר בין העם היהודי בתפוצות למדינה שלנו שספגה מכה כמוה לא ידענו מאז המשטר הנאצי. נשים שעשו להן מעשים קשים ונחטפו, צעירים שנשרפו חיים, אמהות ותינוקות שנחטפו ואת השמחה לאיד שהם לא הסתירו. זו לא רק המלחמה שלנו, זו מלחמת קיום עבור ישראל ועבור עתיד הציוויליזציה".

״החיילים האמיצים שלנו", הוסיף ראש הממשלה ואמר: "עומדים בפני דברים שאף צבא לא עמד בפניהם. בעזה, 32 אלף מטרות טרור. אין לזה אח רע. כמו מוסול בעירק, כפי שמשווים זאת. כל אזרח שנפגע במלחמה הוא סיפור טרגי. ישראל תפעל כפי שהיא יכולה כדי להגן על עצמה. זה לא מונע האשמות מגוחכות נגדנו, כמו דרום אפריקה שהאשימה אותנו ברצח-עם. לא ייאמן!״.

נתניהו סים את דבריו בדברים חריפים נגד נשיא ברזיל דה סילבה ״על ידי השוואת מלחמתה של ישראל בעזה נגד חמאס, ארגון טרור שמבצע השמדה של אזרחים, לשואה, הנשיא דה סילבה ביזה את זכרם של 6 מיליון היהודים שנרצחו על ידי הנאצים ועשה דמוניזציה למדינה היהודית כמו האנטישמי הארסי ביותר. הוא צריך להתבייש בעצמו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר