חסיד אומות העולם

"סיכן את חייו בעוטף": ארבל העניק מעמד תושב קבע לחמיד אבו עראר

שר הפנים משה ארבל, העניק מעמד תושב קבע לחמיד אבו עראר, אב לתשעה מערוער שבנגב, ששכל את אישתו וסיכן את חייו בעוטף להציל חיי עשרות חיילים בשבעה באוקטבר

מישאל לוי | כיכר השבת |

מתוך הערכה עמוקה, ולאחר שקיבל את המלצות הוועדה המייעצת, העניק היום (רביעי) שר הפנים משה ארבל מעמד תושב קבע לחמיד אבו ערער, אשר שכל את אשתו פאטמה וחירף את נפשו להציל חיי לוחמי צה״ל, במתקפת הטרור של ארגון חמאס.

בשמחת תורה, חמיד ואשתו נורו ברכבם על ידי מחבלי החמאס ולדאבון לב אשתו, אזרחית ישראלית נרצחה וחמיד נפצע. סמוך לאירוע, על אף פציעתו, יצר קשר חמיד עם חיילי צה"ל והזהיר אותם מפני המחבלים תוך סיכון חייו ובכך הציל חיי עשרות חיילים.

בעקבות האירוע, נותר חמיד לטפל לבדו בתשעת ילדיו, אזרחי ישראל, קטינים, אשר לחלקם אתגרים רפואיים.

בחוות הדעת שהוגשה לשר על ידי הוועדה נכתב כי: מדובר במבקש אשר חווה אירוע טרור מהקשים שידעה מדינת ישראל ואשר אשתו ההרה נרצחה בדם קר ע"י מחבלים מתועבים לנגד עיניו.

במקרה מסוג זה, מדינת ישראל אינה יכולה להישאר אדישה ולא להיות מעורבת בעובדה שמדובר בתא משפחתי הכולל תשעה ילדים קטינים, אזרחי ישראל שנותרו יתומים מאם והמבקש נותר עמוד השדרה היחיד לילדיו.

״היום הזה", אמר השר ארבל, "הוא יום חשוב בו אנו מראים לעולם שאנחנו במאבק נגד הרוע, נגד החושך, השותפות שלנו בני אברהם היא חזקה ואמיצה. הפעולה האמיצה שעשית תוך סיכון חיים רגעים ספורים אחרי שרצחו בדם קר לנגד עיניך את רעייתך, והצלת חיים של עשרות חיילים, המעשים שלך והדברים שלך נגעו בלבבות של כולנו, אזרחי ישראל וחיילי צה״ל.

"כולם אסירי תודה לך, משרד הפנים מודה לך ומכריז על היותך חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אני רואה זכות להיות זה שמעניק לך את תעודת הזהות שלך, הבשורה שאתה וילדיך הינם חלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית היא בשורה עבור המדינה ואזרחיה כולם״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר