קידם את בתו?

אחרי שהכחיש: נחשפו תמונות משופט העליון שמספרות אחרת

אחרי שהכחיש את השתתפותו באירוע של משרדה של בתו עורכת הדין, הערב נחשפו תמונות של שופט העליון חאלד כבוב באירוע. זאת לכאורה בניגוד לכללי האתקה של השופטים (משפט)

בני סולומון | כיכר השבת |
חאלד כבוב (צילום: ליאור בן ניסן / POOL / Flash90)

הערב (רביעי) פורסמו ב'כאן חדשות' תמונות של שופט בית המשפט העליון חאלד כבוב באירוע פתיחת משרד עורכי הדין של בתו. זאת לאחר שהכחיש את השתתפותו באירוע.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת' לפני כחודש, השופט כבוב הופיע אחר כבוד במספר פוסטים ברשתות החברתיות של ביתו, ובכך קידם לכאורה את משרד עורכי הדין של בתו בניגוד לכללי האתיקה. כך דיווח אבישי גרינצייג בכאן חדשות.

בדף האינסטגרם של המשרד של כבוב הבת, יש תמונת ענק של שופט העליון, כשהוא עצמו מצולם על רקע התמונה. לפי הדיווח, גם בתמונת הפרופיל של משרד עורכי הדין, רואים תמונה של כבוד השופט יחד עם ביתו, ובפוסט נוסף שמקודם בתשלום, רואים תמונת ענק נוספת של האב במשרד.

בסרטון התדמית של המשרד, רואים את בתו של כבוד השופט פותחת את הדלת של המשרד, כאשר מאחור ניצבת תמונת ענק של אביה השופט עם גלימה ופטיש. כבוב הבת גם העלתה במספר הזדמנויות פוסטים של אביה, כשהוא מגיע לביקור במשרדה ומאחוריו תמונה במדי שופט.

מה הבעיה שאב דואג לביתו, החשש הוא שמדובר במוסר כפול, שכן בכללי האתיקה של השופטים נכתב: "לא יעשה שופט שימוש במעמדו כשופט לקידום עניין שלו או של אחר, וכן לא יפיק שופט טובת הנאה ממעמדו כשופט - בין טובת הנאה חומרית בין אחרת - אם במישרין ועם בעקיפין".

השופט כבוב מסר בזמנו בתגובה לכאן חדשות: "בתו של השופט היא עורכת דין בעלת משרד עצמאי. השופט אינו מעורב בעיצוב משרדה או בכל היטב אחר של פעילותה, ואף הקפיד שלא להגיע לאירוע הפומבי של חנוכת משרדה החדש". עוד נמסר מטעמו של השופט כבוב בעקבות פניית כאן חדשות כי "מכל מקום הפוסט הוסר". לפי התמונות שפורסמו הערב נראה לכאורה שהוא כן השתתף באירוע.

תגובת השופט חאלד כבוב באמצעות דוברת הרשות השופטת: "תשובתו של השופט כבוב לנציב ניתנה ביחס לאירוע שהתקיים לפני כחודש בו לא השתתף. בעת כתיבת המענה לנציב נשמט מזיכרונו של השופט כי השתתף באירוע אחר שהתקיים לפני כשבע שנים. לשופט לא הייתה כל כוונה להטעות את הנציב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר