מחיר ההתנפלות

אונר"א השהתה את כניסת משלוחי הסיוע לתושבי צפון רצועת עזה

לדברי עובדי ארגון הסיוע של האו"ם, תושבי רצועת עזה מתנפלים ובוזזים את משאיות הסיוע ובשל כך אין להם אפשרות לגשת ולהעניק להם סיוע מסודר (חדשות)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
כניסת משאיות סיוע הומניטרי לעזה (צילום: Photo by Abed Rahim Khatib/Flash90)

סוכנות הסעד לפליטים פלשתיניים של האו"ם, אונר"א, דיווחה במהלך היום (שבת) כי נאלצה להשהות את משלוחי הסיוע לצפון רצועת עזה, שם לדבריה: "בלתי אפשרי לבצע פעולות הומניטריות". הדברים מגיעים על רקע הדיווחים על רעב בקרב אנשי האזור. 

הרעב של האזרחים העזתיים גורם להם להתנפל על משאיות הסיוע ולבזוז באופן קשוח את המזון וארגזי התרופות ובשל כך התנאים אינם מאפשרים חלוקה מסודרת

צה"ל פוצץ בניין השייך לסוכנות הסיוע של אונר"א בעזה‌‌ (צילום: מהרשתות החברתיות)

ייתכן גם כי מי שבוזז את משלוחי הסיוע אלו אנשי חמאס המצויים בשטח הרצועה, לפי הודעת דובר צה"ל, בפשיטה בימים האחרונים על מספר מבנים אותם חמאס הסב למתחם לחימה, הלוחמים איתרו פצצות מרגמה ומחסניות בתוך שקים של אונר"א. כמו כן, אותרו והוחרמו קלאצ'ניקובים, קליעים, רימונים, מטענים, רחפנים, משגרי RPG, מטעני רסס ואמצעי תקשורת.

כזכור, ארגון הטרור של האו"ם, אונר"א, נחשף במערומיו בחודש האחרון לאחר שהתברר כי חלק גדול מעובדיו לוקחים חלק בארגון הטרור חמאס, כאשר מספר מהם אף השתתפו באופן פעיל ב'טבח שמחת תורה'.

בעיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' כתבו העורכים טור דעה העוסק בארגון אונר"א והקשרים שלו לארגון הטרור.

בכתבה מתייחסים כמובן העורכים לחשיפה של ישראל אודות המחבלים שהיו פקידים באונר"א ולעובדה כי כ-1200 מעובדי אונר"א מזוהים עם חמאס.

הכותבים כתבו כי "תפקידו של אונר"א הוא למנוע מהפלסטינים להמשיך בחייהם. היא חוסמת יישוב מחדש ובניית מדינה, ומחזיקה את פליטי הדור השלישי והרביעי ממתינים במחנות טרור לחזרה בסופו של דבר לאחר השמדת ישראל. היום שאחרי מלחמת עזה יהיה בהיר יותר אם אונר"א וחמאס ייצאו יחד מהבמה", מסכמים העורכים את הדברים החשובים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר