בשיחה שמסר במכינת עלי

שר הביטחון: "נרדוף אחר חמאס, גם אחרי אלו עם החליפות"

שר הביטחון גלנט שעורר עליו זעם, בנוגע לחוק הגיוס המסתמן, הגיע היום למכינת עלי ודיבר על חשיבות לימוד התורה - יחד עם שירות צבאי | צפו בדבריו (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השר גלנט במכינת עלי, היום (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע מוקדם יותר היום (רביעי)לביקור במכינה הקדם צבאית ״בני דוד״ ביישוב עלי. שר הביטחון נפגש עם רבני המכינה אלי סדן ויגאל לוינשטיין, ועם ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ.

שר הביטחון שמע על בוגרי המכינה שנפלו במלחמת ״חרבות ברזל״, ושוחח עם הרבנים על חשיבות הגיוס לצה״ל, ועל היכולת לשלב את לימוד התורה עם שירות משמעותי בצה״ל.

שר הביטחון גלנט אמר לתלמידי המכינה: "אני פוגש את תלמידי המכינה פעם אחר פעם בעזה ובח'אן יונס, בצפון וביהודה ובשומרון וגם במקומות אחרים במבצעים הכי סודיים של מדינת ישראל. אני חושב שיש פה רוח מיוחדת, אבל הרוח הזאת גם כרוכה בתשלום מחיר כבד, שמצד אחד - מעורר גאווה, ומצד שני - יש בו מימד של כאב וסבל שהם בלתי רגילים, למשפחות וגם לתלמידים ובוודאי לרבנים, זה לא דבר של מה בכך״.

השר גלנט במכינת עלי, היום (צילום: אלעד מלכה)

״החמאס", הוסיף גלנט: "לא יכול להמשיך להתקיים כגוף שלטוני ולא כגוף צבאי. אנחנו נרדוף אחריהם בכל מקום, בכל רחבי יו"ש, במזרח התיכון – בכל מקום. לא משנה אם זה מחבלים שהולכים עם מדים ונשק, או כאלו שלובשים בחליפות ומתיימרים להיות מדינאים - כולם. הגוף הרצחני הזה שקוראים לו חמאס יירדף על ידי מדינת ישראל- לוחמיה, בכל מקום, בכל דרך. אנחנו נמצאים בסיומה של תקופה ובתחילתה של תקופה - התוואי שאנחנו נניח בימים אלה יהיה זה שיוביל אותנו שנים קדימה - והאופן שבו נחיה במזרח התיכון״.

״במקום הזה מתקיים משהו נוסף", אמר גלנט והוסיף – "אנחנו נמצאים בבית המדרש, ואני חושב שאמונה ולימוד התורה, זה מהיסוד החשוב ביותר של עם ישראל, וכשאני רואה שזה מתקיים לצד הצטיינות דומה בשדה הקרב, אני רוצה לומר לכם שאני כשר הביטחון גאה בכך שיש חיילים כמוכם בצה"ל כאלה שאוחזים בנשק ביד אחת, ולומדים מהספר ביד השנייה. אני חושב שהדבר הזה משקף דבר מאוד עמוק של חיבור של אמונה ושל יכולת״.

לסיום אמר שר הביטחון: ״הלימוד והלחימה הם שני מקומות שמבטיחים את עתידנו, ובשניהם יש גם ערבות הדדית. היכולת להמשיך ללמוד ומצד שני להיות מסוגלים להגן על מדינת ישראל ועל מה שיש לנו, היא ההוכחה שללא קיום פיזי אין קיום רוחני, זה נכון ברמת הפרט וזה נכון ברמת העם״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר