"הם חלק מהבעיה, לא הפיתרון"

הסוף של אונר"א? זו ההחלטה הדרמטית שהתקבלה היום בצה"ל

בצה"ל מדגישים כי ההחלטה הדרמטית התקבלה גם ללא המעורבות של לפחות 16 פעילי הארגון של האו"ם בטבח על יישובי העוטף: "חרג מהמנדט שקיבל" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ישראלים מפגינים נגד סניף אונר"א בירושלים (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

בצה"ל התקבלה היום (שני) החלטה דרמטית במיוחד בעלת השלכות מדיניות ובינלאומיות רבות, אודות החלשת פעילות אונר"א ברצועת עזה עד כדי סגירת ועצירת כל פעילות הארגון ש-16 מסוכניו ועובדיו תועדו משתתפים בטבח על יישובי העוטף בבוקר שמחת תורה.

בצה"ל מדגישים, כי ההחלטה על סגירת ועצירת פעילות הארגון, אינה קשורה לעובדה כי עובדי הארגון נטלו חלק פעיל במתקפת הפתע של חמס על ישראל, אלא בעיקר בשל העובדה כי הארגון האמון על דאגה לפליטים בכל רחבי העולם, לא עושה דבר ברצועה והוא רק מגביר את מצוקת הפליטים בעזה.

לפי הדיווח ב'כאן חדשות', בכירים בצה"ל טוענים כי ארגון אונר"א חרג מהמנדט שקיבל לטיפול בנושאים הומניטריים הנוגעים למזון ותעסוקה, והוא החל לנכס לעצמו גם פעילויות בנושאי חינוך ובריאות בתוככי הרצועה.

ההחלטה הדרמטית שהתקבלה קובעת כי על ישראל לצמצם באופן משמעותי את פעילות הארגון ברצועה, להחלישו ולטפח חלופות בדמות ארגונים בינלאומיים אחרים שייקחו את מושכות הדאגה לפליטים העזתיים במקום האונר"א.

היום נחשף, כי השחרת הארגון בעולם, ע"י חשיפת העובדה כי עובדי הסוכנות של האו"ם השתתפו בטבח ביישובי העוטף, הינה חלק מתוכנית מערכתית של צה"ל להחלשת הארגון.

יצויין, כי לצה"ל יש חלק גדול בהחלשת הארגון בעולם וכי עם חשיפת התיעודים המוכיחים שעבודי הסוכנות הבינלאומית השתתפו בטבח, גרמה למדינות רבות בעולם, בהם ארה"ב ומדינות אירופאיות מובילות, להודיע על הפסקת המימון באופן גורף עד להבהרת הדברים.

עוד דווח, כי ישראל חסמה את חשבונות הבנק של אונר"א, וכי ארגון המזון של האו"ם כבר אחראי בפועל על חצי מחלוקת המזון לאזרחי רצועת עזה בשבועות האחרונים. כל זאת כאמור כחלק מהתוכנית הצה"לית להחלשת אונר"א - עד לסילוק הסוכנות מהרצועה לחלוטין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר