חזרה לשישי באוקטובר

מחאות נגד הממשלה בתל אביב, ירושלים וקיסריה | תיעוד וסיקור נרחב

אלפי אנשים יצאו הערב מביתם, על מנת למחות נגד הממשלה ולהביא לחילופה, לטענת המשטרה, ההפגנה בתל אביב אושרה, אך המפגינים הפרו את הסיכומים הראשוניים | תיעוד וסיקור (חדשות בארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ו' באדר ב' תשפ"ד | 16.03.24
המחאות הערב בתל אביב ובקיסריה (צילום: דוברות המשטרה)

חזרנו לשישה באוקטובר: אלפים יצאו הערב (מוצאי שבת) מביתם, כדי להביא להחלפת הממשלה בזמן המלחמה. ההפגנות התקיימו בשני מוקדים מרכזיים, בתל אביב ובקיסריה.

משטרת ישראל אישרה את הבקשה לקיום המחאה הערב, בהתאם לתנאים שנקבעו עם המארגנים, ברחוב קפלן 22 ת"א, במדשאה סמוך למתחם שרונה. לרשות המוחים נסגר רחוב קפלן בחלקו, במטרה לאפשר איזון בין חופש המחאה באופן לגיטימי, לבין חופש התנועה תוך פגיעה מינימלית בשגרה.

למרות האישור שניתן ונקבע מתחם מוסדר למחאה בשיח עם המארגנים ובמקביל למחאה שאושרה ע"י המשטרה , התקבצו מספר מפגינים על דרך מנחם בגין באופן בלתי חוקי והחלו להפר את הסדר, תוך הדלקת מדורות על הכביש וחסימה של תנועת כלי הרכב.

ההפגנות הערב בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)

במקביל מספר מפגינים - מהמחאה, ירדו לאיילון וחסמו חלק מהכביש תוך שהם מתעמתים עם השוטרים.

בעקבות כך, הוכרז ע"י קצין משטרה כי ההפגנה בלתי חוקית ועליהם לפנות את הצירים. בשלב זה מפירי הסדר לא נשמעים להוראות והמשטרה נאלצת להפעיל אמצעים לפיזור הפרות הסדר במטרה להפסיק את העבירה.

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה את הפרות הסדר, הגורמות למשטרה להפנות כוחות שעוסקים במשימות אבטחה ושמירה על בטחון הציבור. נפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר ולא ישמע להוראות השוטרים".

עוד נמסר: "משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק , יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור".

ההפגנות הערב בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)

המחאה בקיסריה

לפני זמן קצר, הסתיימה המחאה שהתקיימה בסמוך לבית ראש הממשלה בקיסריה בהשתתפות מאות מפגינים , במסגרתה חלק מהמוחים הפרו את הסדר תוך הדלקת אבוקות ופגיעה בסדר הציבורי .

המחאה בקיסריה נגד הממשלה - פוזרה (צילום: דוברות המשטרה)

כוחות משטרה פעלו במקום לצורך שמירת הסדר הציבורי, עצרו 4 מפרי סדר, בחשד להדלקת אבוקות ושימוש בחומר דליק .

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש המחאה בגבולות החוק ותפעל נגד כל הפרת סדר אלימה, פגיעה בשוטרים, אזרחים ותשתיות והתפרעות המבוצעת בניגוד לחוק".

המחאה בירושלים

במהלך מחאה המתקיימת מדי סופ״ש בירושלים, לאחר סיום תהלוכה לכיכר פריז, החלו עשרות מוחים להפר סדר תוך חסימת צירי התנועה בצומת. במקום הופעל רימון עשן וחלקם התיישב על הכביש וחסם את התנועה בניגוד לחוק.

המחאה בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

בעקבות כך, כוחות המשטרה ומג"ב שאיבטחו את המחאה והתהלוכה ואפשרו אותה, פועלים כעת לשמירת הסדר לאחר שהוכרז למשתתפים כי מדובר בהפרת סדר.

השוטרים הדפו את אלו שהפרו את הסדר בחזרה אל המדרכה, בכדי לאפשר את המשך תנועת כלי הרכב בצומת ולהשיב את הסדר במקום, לצד קיום המחאה כחוק.

עד כה נעצרו על ידי המשטרה 2 מפרי סדר והם מועברים לתחנת המשטרה לחקירה. כעת הכביש פתוח לתנועה סדירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר