"מרגישים יותר ביטחון"

בן גביר: "השבוע קיבל האזרח ה-100 אלף רישיון לנשק" • צפו

השר בן גביר סיפר על ההישג של משרדו ואמר: "ברגע שהגעתי למשרד לביטחון לאומי, זה היה אחד הפרוייקטים הכי חשובים שאנחנו ממשיכים אותו. עוד כלי יריה, עוד נשק להציל את עם ישראל" • צפו (חדשות)

| כיכר השבת |
בן גביר היום

יו״ר מפלגת עוצמה יהודית, איתמר בן גביר דיבר היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה שלו בכנסת, ואמר: ״השבוע הגענו לנקודת ציון במשרד לביטחון לאומי, האזרח ה-100 אלף קיבל את רישיון כלי היריה שלו".

"למעשה", אמר בן גביר בפתח נאומו, "מתוך 299,354 בקשות שהוגשו מאז המלחמה, מספר עבודה של יותר מ-20 שנות עבודה, אושרו כבר ליותר מ-100 אלף אזרחים להתחמש, כי נשק מציל חיים! אני זוכר את ההתחלה, אני זוכר את הימים הראשונים שדיברתי על הקלות במתן כלי נשק, הסתכלו עליי בצורה קצת מוזרה, אמרו ״הפלגנות של בן גביר״, אמרו ״ירצחו אנשים״, באמת נרצחו אנשים, כי לא היה מספיק נשק".

לדבריו, "ברגע שהגעתי למשרד לביטחון לאומי, זה היה אחד הפרוייקטים הכי חשובים שאנחנו ממשיכים אותו. עוד כלי יריה, עוד נשק להציל את עם ישראל. ‏אנחנו ראינו לאורך כל החודשים האחרונים כמה נשק הוא מציל חיים, ראינו שכאשר הנשק בעוטף - אזרחים יכלו להגן על עצמם וממדי האסון היו פחותים באותם מקומות".

הנאום המלא של בן גביר, היום

בן גביר הוסיף ואמר: "אנחנו גם רואים היום ברחובות ישראל כשלאזרחים יש נשק, הם מרגישים בטוחים, הם יכולים למנוע ולנטרל מחבלים חמושים. ראינו את זה גם בפיגועים האחרונים, ואני חושב שהעבודה במשרד לביטחון לאומי מוכיחה את עצמה. ‏לצערי, יש מי שמנסה לתקוע מקלות בגלגלים, יש מי שמנסה ליצור טריז, ואפילו לדאוג שאזרחי ישראל יחזירו נשק. הבוקר התבשרתי על עוד עתירה של מירב מיכאלי לבית המשפט העליון בנושא הזה".

"אבל מה שמדהים", הוסיף בן גביר ואמר: "זה לא מירב מיכאלי, זה היועצת המשפטית לממשלה, שבמקום לזרוק את העתירות האלה, לדחות אותם על הסף - היא ממשיכה לגרור רגליים ועושה רושם שהיא דווקא מרוצה שיש עתירות נגד איתמר בן גביר. פשוט היה מדהים לראות איך היא ואנשיה של היועצת מגבים את המינויים של הרמטכ״ל אבל הנחו את המפכ״ל באותה נשימה שלא לעשות מינויים.

"ואני", טען בן גביר בנאום שלו: "עומד על דברים שאני כל הזמן אומר לה: לא יכול להיות שתהיה כאן איפה ואיפה. לדעתי המדיניות הזו של היועצת המשפטית לממשלה נובעת משתי סיבות: אחת, המפכ״ל לא מהקבוצה שלה, לא מהמליאה שלהם, הוא לא היה בסיירת מטכ״ל, הוא לא הגיע מהמקום הנכון, קוראים לו שבתאי וכנראה שזה לא באותה דרגה מבחינתם ולא באותו יחס ואופן כמו ראש שב״כ ורמטכ״ל".

"הסיבה השניה", טען בן גביר, "חמורה לא פחות, הם לא רוצים, הם מנסים לעשות הכל כדי שאני לא אמנה את ראש אגף החקירות הבא במשטרה. אני חושב שהתנהלות הזו היא בעייתית. אני דורש מראש הממשלה להתערב, אני שחושב שראש שהממשלה צריך לקרוא ליועצת, להבהיר לה את המצב, להבהיר בצורה ברורה - דין שבתאי כדין הרמטכ״ל, כדין ראש השב״כ, דין המשטרה כדין השב״כ. המשטרה שלנו, התגלתה בגבורה ב-7/10. לא יכול להיות מצב שיפגעו במשטרה שלנו".

לסיום אמר: "מילה אחרונה לגבי המשלחת שנשלחה לנהל משא ומתן: עם החמאס צריך לנהל משא ומתן רק דרך הכוונת. הדרישה, האופציה היחידה והברורה, זה להיכנס לרפיח, להכריע אותם, ורק על ידי כך להביא לניצחון במלחמה והחזרת החטופים והחטופות שלנו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר