הנתונים המלאים

כמעט חצי שנה מאז תחילת המלחמה: 814 אזרחים נרצחו באירועי טרור, 39 מתוכם ילדים

שר העבודה והממונה על הביטוח לאומי יואב בן צור "מפרוץ המלחמה עובדי הביטוח לאומי פועלים מסביב לשעון בחרדת קודש, חמלה ורגישות, ומעניקים סיוע, ליווי ועזרה למשפחות השכולות, לפצועים ולמפונים" (בארץ)

בנייני המוסד לביטוח לאומי בירושלים (צילום: . Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

כמעט חצי שנה לאחר תחילת המלחמה והטבח בבוקר שמחת תורה ה-7 באוקטובר 2023, הביטוח הלאומי מדווח היום (שלישי) כי עד היום, 814 אזרחים נרצחו בפעולות טרור.

מתוך 814 החללים - 39 הם ילדים:

  • 5 תינוקות בגילאי 0-5, כאשר 3 מתוכם מתחת לגיל 3.
  • 5 חללים הם ילדים בגילאי 6 עד 10.
  • 29 ילדים בגילאי 11 עד 18.

בביטוח הלאומי מפרטים את התשלומים שהוצאו עד כה: "עד כה, הביטוח הלאומי שילם כ-19,327,574 ש"ח מענקי סיוע, כגון: מענק לוויה, מענקי התאלמנות, מענק אבל ומענק קבורה למשפחות הנרצחים. יש לציין סכומים אלה אינם כוללים את הגמלאות השוטפות למשפחות החללים, אלא את מענקי הסיוע הראשוניים בלבד".

"בנוסף", מציינים בביטוח הלאומי, "נכון להיום הביטוח הלאומי שילם לכ-65,032 אזרחים נפגעי איבה אזרחיים (כאמור, לא כוחות ביטחון) שטופלו על ידי הביטוח הלאומי וביניהם גם נפגעי הטרור הן ממתקפת ה-7/10, שורדי מסיבות הנובה ונפגעים מפיגועים ומטחי רקטות בצפון ובדרום. כמו-כן, נפגעי האיבה כוללים גם את משפחות החטופים ואלו ששבו משבי חמאס".

סך התשלומים שהועברו עד כה לנפגעי האיבה על ידי הביטוח הלאומי הם כ-1,020,418,857 ש"ח.

כחלק מהליווי של נפגעי האיבה, הביטוח הלאומי יוצר קשר עם המשפחות והנפגעים דרך עובדות השיקום של הארגון, מקיים מפגשים, פגישות בזומם וכיו"ב, כדי לסייע בתקופה מורכבת זו וכדי להנגיש את הזכויות הרבות הקיימות להם במסגרת האובדן הקשה אותו הם חווים.

כמו-כן, הביטוח הלאומי פועל מול שורדי המסיבות של ה-7/10 באופן ממוקד, כאשר כל נפגע מקבל טיפול בהתאם למקום מגוריו בסניף הקרוב לביתו.

כמו כן, במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר עובדי הביטוח הלאומי יזמו שיחות באופן אקטיבי אל 3,702 שורדי המסיבות, כאשר 3,693 מתוכם הוכרו כנפגעי איבה, קרי 99.8%. ישנם שורדים נוספים שהביטוח הלאומי מנסה ברגישות ליצור עימם קשר, אך הם לא ענו או לא רצו סיוע והמעקב יימשך בהתאם למצבם ורצונם של השורדים ומתוך מטרה לסייע.

בנוסף, עובדי הביטוח הלאומי נמצאים בקשר שוטף עם מפיקי המסיבות ומגיעים פעמיים בשבוע למתחמים שנפתחו בכוכב הים ובחוות רונית, לטובת עזרה ומיצוי זכויות. החל מחודש ינואר עובדי הביטוח הלאומי מגיעים כל שבוע וככל שיידרש ביריד שיזמו מפיקי המסיבה במועדון הטראסק שבנמל תל אביב.

כמו-כן, התקיימו מספר מפגשי זום אליהם זומנו כל נפגעי המסיבות להסבר על ההליך, לטובת קבלת גמלה וכן על נוהל חרדה המאפשר טיפולים נפשיים במקרים של טראומה במימון הביטוח הלאומי.

הביטוח הלאומי זיהה את הצורך בהכוונה גם להורים של שורדי המסיבות ויקיים איתם היום מפגש מקוון לטובת הסבר, מיצוי זכויות וכיו"ב.

על מנת להנגיש את הזכויות ככל הניתן, הביטוח הלאומי הקים בתוך האתר הרשמי, אתרים ייעודיים לפי קהלי יעד: משפחות חטופים, שורדי המסיבות, משפחות חללים וכו'.

כמו-כן, נוצר טופס מקוצר לבקשה לגמלה, המבקש פרטים בסיסיים כדי להקל ככל הניתן על ההליך שאותו הביטוח הלאומי מחוייב לקיים על פי חוק התגמולים. כמו-כן נשלח סרטון המסביר את ההליך לנפגעי הטרור ואת הרציונאל שבו.

הביטוח הלאומי הקים קבוצות תמיכה להורים שכולים בערים: רחובות, כפר סבא, חדרה, חיפה, באר שבע ועוד, להורים לילדים קטנים, קבוצות לשורדים שחוו טראומה במהלך שימוש בסמים משני תודעה והתאמת הטיפולים למצב זה, הורחבו המענים בטיפול לנפש ל-36 מפגשים טיפוליים למי שיש צורך בכך וכן סל טיפולים משלימים לשורדי המסיבה, המאפשרים מגוון רחב של טיפולים משלימים עד ל-6,000 ₪ בשנה, בהתאם לרפורמת 'נפש אחת'.

שר העבודה יואב בן צור, הממונה הישיר על הביטוח הלאומי הגיב לנתונים ואמר: "משמחת תורה ועד עצם היום הזה, תחושת השליחות ואחריות הלאומית מלווה אותנו בכל הצמתים והחלטות הגורליות שהובלנו לטובת אזרחי ישראל. אני מבטיח, עובדי הביטוח לאומי ימשיכו לעשות עבודת קודש ולהיות העוגן, הכתף והמשענת לפצועים, משפחות החטופים והמשפחות השכולות בשעתם הקשה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר