השפעות שליליות

מטריד: אחוזי הסטרס והחרדה זינקו מפרוץ המלחמה | הנתונים

נתונים מטרידים עולה ממחקר שפורסם לאחרונה, שבדק אנשים בשנה שעברה ובשנה זו | לפי הנתונים, 43% מהעובדים העידו שהם סובלים מסטרס וחרדה, לעומת 24% בלבד שנה שעברה - לפני המלחמה (בריאות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
החרדות עלו | ארכיון (צילום: שאטרסטוק)

המלחמה הארוכה והמתישה נותנת את אותתיה, גם בפן הנפשי, ובמחקר חדש שהתפרסם היום (שלישי) בכאן חדשות, מוכח, כי הישראלים סובלים מסטרס וחרדות, הרבה יותר בהשוואה לשנה הקודמת.

על פי המחקר שנערך ביחידת המחקר במוסד לבטיחות ולגהות ו השתתפו בו כ-1,500 ישראלים עובדים שענו על השאלון בקיץ 2023, לפני המלחמה, וענו עליו שוב בתקופה האחרונה אחרי חודשי מלחמה ארוכים. עולים ממצאים מטרידים.

43% מהעובדים העידו שהם סובלים מסטרס וחרדה, לעומת 24% בלבד שנה שעברה - לפני המלחמה. 39% דיווחו על רמת שחיקה גבוהה מאוד, לעומת 25% לפני המלחמה.

הלחץ והחרדה פוגעות גם בצורה פיזית, על פי המחקר, אחוזים גבוהים של עובדים דיווחו על כאבי שריר-שלד שפגעו בתפקוד שלהם. 41% מהעובדים דיווחו שהם סובלים מכאבים כאלה, לעומת 19% בלבד לפני המלחמה. לפי זה מובן שמספרם הוכפל.

ראש מחלקת המחקר במוסד לבטיחות ולגהות ד"ר לליב אגוזי: "כשאנשים נמצאים במצב כזה אנחנו יודעים שהם בסיכון מוגבר לעשות תאונות, לטעויות, לפאשלות, ביצועים פחות טובים". לפי ד"ר אגוזי, "סיכון לבריאות שלהם זה בטווח יותר ארוך, כמעסיקים זה לא אחריותנו, אבל אנחנו צריכים לקחת בחשבון ולשמור עליהם. בין אם זה לתת יותר מנוחה ולאפשר את המנוחות, לא להאיץ בהם ולהוסיף לגורמי הלחץ על ידי זה שנדחף אותם לעוד ועוד. להיפך, אנחנו צריכים להיות אלה שנווסת להם את הלחץ ולא נפעיל עליהם יותר לחץ".

נקודת אור במחקר מעלה, כי 57% מהמשיבים ציינו שהעבודה שלהם תורמת או תורמת מאד להרגשתם הכללית, לעומת 13% בלבד שהעידו שהעבודה מקשה עליהם רגשית בזמן המלחמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר