שאלה קשה לעיכול

היועמ"שית לבן גביר: "למה נותנים לאסירים ביטחוניים אוכל לא בריא?"

בדיון  שהתקיים על תנאי המחבלים בכלא, נציגיה היועמ"שית דרשו הבהרות מהשר לביטחון פנים והשב"ס: "מדוע לא מגישים לאסירים הביטחוניים פירות במקום נקניקיות" | בן גביר תקף בתגובה: "אין גבול לניתוק" • מאז מתקפת החמאס תנאי המזון של האסירים הוחמרו בהוראת השר הממונה  (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י' בניסן תשפ"ד | 18.04.24
רוצחי נוח'בה כלואים בישראל (צילום: Chaim Goldberg/Flash90))

דיון חריג התקיים השבוע בנושא האסירים הביטחוניים בבתי הכלא והתייחס לנושא התזונה הניתנת למחבלים, במסמך שפורסם הבוקר (חמישי) ב"ישראל היום" נחשף כי המשנה ליועמ"שית עו"ד שרון אפק, וראש מחלקת הבג"צים עו"ד ענר הלמן, דרשו מהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומשב"ס, הסברים לתפריט המזון שניתן לאסירים הביטחוניים בכלא - ובהם מחבלי הנוח'בה שהשתתפו במתקפה הארורה.

על פי המסמך שנחשף בכתבתו של אמיר אטינגר, במהלך סיכום דיון מקדים שהתקיים בעניין החמרת תנאי המחבלים בכלא - ביקשו נציגי היועמ"שית מהשב"ס וממשרד השר הסברים על כך שהוסרו הפירות מהתפריט שמוגש לאסירים הביטחוניים בכלא, בניגוד להמלצת גורמי מקצוע ודיאטנים. הנציגים אף תהו כיצד הסרת הפירות מהתפריט, שעליה החליט בן גביר, אינה פוגעת בבריאותם של האסירים ואף לא משמרת את בריאותם לטווח הארוך - כפי שמחייב החוק בפקודת בתי הסוהר.

עוד נשאל מדוע מוגשות למחבלים נקניקיות פעמיים בשבוע - ולא בתדירות פחותה יותר, משום שאלו נחשבות לבשר מעובד, לא טרי ולא בריא. ברקע, ההמלצה המקצועית להפחית את כמות הבשר המעובד שניתן לאסירים הביטחוניים כדי לשמור על בריאותם.

לפי הדיווח, השאלות של נציגי היועמ״שית נשאלו במסגרת דיון כדי לגבש תשובה לעתירה של האגודה לזכויות האזרח. העותרים טענו לסוגיות הללו של היעדר פירות ומתן מנות בשר מעובדות בדמות נקניקיות יתר על המידה, כך שנציגי היועמ"שית טוענים כי הם רצו לבדוק את העובדות בבתי הכלא.

תגובת מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים: "לאחרונה הוגשה עתירה לבג"ץ בעניין המזון הניתן לכלל האסירים הביטחוניים המוחזקים בבתי סוהר בישראל. על מנת לבחון את הטענות ולגבש מענה לעתירה, התקיים דיון רב משתתפים, שמטרתו הבנת התמונה העובדתית ועמדת גורמי המקצוע. כל השאלות שהועלו בדיון נגזרו מהעתירה ומפניות נוספות בנושא, ותכליתן היתה כאמור בירור העובדות לאשורן".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר:

״אין גבול לניתוק של היועצת המשפטית לממשלה, אין גבול להזיה. בזמן שהחטופים שלנו מקבלים בעזה רבע פיתה ליום, בזמן שהחטופים והחטופות שלנו עוברים התעללות בעזה — ליועצת המשפטית לממשלה חשוב שאצל כל מחבל בתא יהיה סלסלת פירות.

הגיע הזמן שממשלת ישראל תאמץ את עמדתי ותקבל החלטה מאוד מאוד ברורה: שמי שמנהל את הדברים, זה הממשלה, לא היועמ"שית״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר