קולות של הכלה

העיתונאי שלום ירושלמי: "להשלים עם זה שחרדים לא הולכים לצבא"

ערב כניסתו לתוקף של צו הביניים שהוציא בג"ץ בנושא חוק הגיוס, קורא העיתונאי הוותיק שלום ירושלמי להתרגל לכך שחרדים לא יתגייסו: "הקרע הלאומי הזה שרק הופך אותנו למשוסעים לא שווה את הכמה מאות חרדים הללו שאולי יתגייסו ואולי לא" (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
(צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

בצל צו הביניים שנתן בג"ץ בסוף השבוע, ולפיו החל ממחר תעצר העברת תקציבים לישיבות שיש בהן חייבי גיוס, העיתונאי הישראלי שלום ירושלמי מתייצב לצד החרדים.

בריאיון שהעניק היום (ראשון), למתי טוכפלד ברדיו 'גלי ישראל', אמר טוכפלד: "מיום שאני עיתונאי וזה כמה עשרות שנים - שאני מלווה את הסוגיה הזו של 'שוויון בנטל'.

"עבר כל כך הרבה זמן ושוב דבר לא מתקדם, להפך, אנחנו רק הולכים מעמיקים את השסע והקיטוב בכל שנה שעוברת".

הוא הוסף ואמר: "אנחנו צריכים להגיע למצב שבו אנחנו אומרים - הקונפליקט הזה הוא בלתי פתיר! אי אפשר לגייס חרדים. יש להציל את החברה הישראלית, להציל את הנשמה הלאומית שלנו מכל הקרע הנוראי הזה שמלווה אותנו ומפלג בינינו מאז קום המדינה".

לדבריו, "כמו שהשלמנו עם זה שמיעוטים לא הולכים לצבא השלים עם זה שגם חרדים לא הולכים לצבא. כל הכוח וכל החוקים שתפעילו לא יביאו לגיוס חרדים, ואגב הצבא עצמו לא רוצה גיוס המוני של חרדים ולכן אני אומר שכל הקרע הלאומי הזה שרק הופך אותנו למשוסעים לא שווה את הכמה מאות חרדים הללו שאולי יתגייסו ואולי לא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר