ישראל במלחמהישראל במלחמה
תפנית בעלילה

הממשלה שוקלת להגיש בקשה לפסילת נשיאת בית המשפט העליון בדיון על עילת הסבירות

הנימוק לפסילה: נאום חריף של השופטת אסתר חיות נגד החוק בו היא הסבירה מדוע מדובר בשינוי מסוכן ואף דיברה נגד מניעי חקיקת החוק (חדשות חוק ומשפט)

יהודה גל | כיכר השבת |
נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות (צילום: פלאש 90)

הממשלה שוקלת להגיש בקשה לפסול את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות מלדון על עילת הסבירות. כך דיווח הערב (רביעי) העיתונאי אבישי גרינצייג ב’כאן חדשות’.

כזכור, השופטת חיות החליטה שכל חמישה עשר שופטי הבגצ ידונו יחד בהרכב מלא בעתירה נגד עילת הסבירות, המועד לדיון נקבע לימים ספורים לפני ראש השנה, כחודש לפני שנשיאת העליון אסתר חיות תפרוש מכהונתה כנשיאה,

כינוס כל ההרכב של שופטי בית המשפט העליון בכדי לדון, הוא חסר תקדים וככל הנראה לראשונה בהיסטוריה, מה שמעלה ספקולציות שונות בין הפרשנים האם זה יביל לפסילת החוק ע"י בגץ או שמא דוקא לאישורו.

במידה והנשיאה חיות תיפסל, תתבטל האפשרות של דיון בהרכב מלא ולהפחתה של שופט אחד נוסף כדי ליצור הרכב של אי זוגי , מה שעשוי גם להשפיע על החלטות השופטים.

הנימוק של הממשלה לפסילה הוא בעקבות התבטאות חריפה של נשיאת בית המשפט העליון נגד החוק בנאום פומבי לפני שבעה חודשים –היא הסבירה מדוע מדובר בשינוי מסוכן ואף דיברה נגד מניעי חקיקת החוק.

הבקשה לפסילת חיות צריכה לעבור דרך היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, ואם היא תסרב – יהיה על הממשלה להחליט אם להגיש את בקשת הפסילה באופן עצמאי.

ההערכה היא שהכנסת לא תגיש בקשת פסילה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר