ישראל במלחמהישראל במלחמה
בניגוד לדרישות התביעה

חייל הצית מטבח וחדרי מגורים בקריה - זה העונש המגוחך שצפוי לקבל

החייל, שהועמד לדין על שורת עבירות חמורות אותן ביצע בבסיס הקריה בתל אביב במסגרת סכסוך עם חברו, צפוי להישלח לעבודות שירות בלבד | צבא

בני סולומון | כיכר השבת |
בסיס הקריה בתל אביב (צילום: משה שי/פלאש 90)

בית הדין הצבאי צפוי להטיל עונש עבודות שירות על חייל המואשם בהצתת מטבח וחדרי מגורים בבסיס הקריה בתל אביב, זאת בניגוד לעמדת התביעה הצבאית שדורשת עונש של שנה וחצי מאסר בפועל.

לפי הפרסום של דורון קדוש בגלי צה"ל שחשף את פרטי המקרה, החייל מואשם בשורת עבירות חמורות בהן גרימת נזק רב לרכוש צבאי ואף פגיעה בחיילת ששאפה עשן ונפגעה קל כתוצאה מאחת השריפות אותן הצית בבסיס.

מכתב האישום כנגדו עולה כי החייל ביצע את שורת העברות במסגרת סכסוך עם חייל אחר המשרת בבסיס אולם, כאמור, בית הדין הצבאי צפוי לגזור עליו עבודות שירות צבאיות ולא מאסר בפועל כפי שדורשת התביעה.

ל'כיכר השבת' נודע כי התביעה הצבאית ביקשה להטיל על החייל עונש מאסר בפועל של 18 חודשים. לאחר שנשמעו טיעוני הצדדים, הופנה החייל לבחינת התאמה לריצוי עונש מאסר בדרך של עבודה צבאית.

תגובת דובר צה"ל: "החייל הורשע על-פי הודאתו בהצתת שריפה ביחידתו, במספר מקומות, במבנה המגורים. המעשים בוצעו על-מנת להפליל חייל אחר המשרת ביחידה, ולהביא להדחתו ממנה. כתוצאה מן המעשים ניזוקו חפצים של חיילים שונים וחלקים ממבנה המגורים, וחיילת אחת נפגעה משאיפת עשן.

"לאחר הרשעת החייל, נשמעו טיעוני התביעה הצבאית וההגנה לעונש. גזר הדין יינתן על-ידי בית הדין הצבאי המחוזי בהמשך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר