חדשות עם קנייטש

חשיפה: "כמו טיטוס ונבוכדנצר" - המכתב הדרמטי של הליטאים נגד בעלזא • מעייריב 

המינוי החדש בירוחם, שבת הגיבוש של דרך השם, יום הולדת לבית חלקיה, יום הולדת לאלי פרידמן, האדמו"ר שאושפז, הביקור של בני גנץ בישיבה, תיעוד ממעמד הסליחות בכותל, השריפה במאור התלמוד, וההפתעה שחיכתה לבחורי הישיבות הירושלמים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
(צילום: יהודה אריה | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

כמו טיטוס

רבני פרדס כץ מביעים את מחאתם על השחתת בית הכנסת החדש בידי בחורים מישיבת בעלזא. במכתב, עליו חתמו רבנים מכל החוגים והעדות, הושוו תלמידי הישיבה שהשתתפו בוונדליזם לנבוכדנצר וטיטוס.

מודה ועוזב את ירוחם

לאחר שכיהן כרב העיר הדרומית במשך קרוב ל-35 שנה, מודה רב העיר ירוחם הגאון רבי מרדכי יהודה קראוס לתושבי העיר על הזכות שנתנו לו בהנהגתם במשך עשרות שנים, ומפנה את תפקידו לגאון רבי יעקב לאטס - מחשובי דייני ברכפלד. ומי יכריע את גורלה המוניציפלי של העיר?

דרך ייחודית

המעבר החד כל כך בין ימי בין הזמנים אב בהם כולם ששים בגיל, לבין ימי זמן אלול בהם כולם רועדים, הובילו להחלטת הנהלת ישיבת דרך השם על מעברון מיוחד ביישוב חרב לאת בצפון השרון. כך זה נראה.

כל ההתחלות קשות - ומתוקות

בעיריית ירושלים החליטו לפנק את תלמידי הישיבות תושבי העיר הלומדים בשלל ישיבות ברחבי הארץ בערכת פינוק מיוחדת ומתוקה לקראת זמן אלול. אליעזר ראוכברגר ואיחוד בני הישיבות ארגנו את החלוקה. גם אנחנו מפרגנים לבחורי הישיבות וגם קצת... מקנאים בהם... אפילו הרבה.

הזמן בוער

ולא כמטפאורה. בישיבת מאור התלמוד פרצה שריפה יממה בלבד לאחר תחילת הזמן בחדר האוכל של הישיבה בליל שבת. בנס, מלבד הגנרטור, לא היו נפגעים בנפש. תורה מגנא ומצלא.

דאגה רבה

בעולם התורה והחסידות עוצרים את שאון היום יום לטובת תפילות לרפואתו של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק הסובל מבעיות בלב ובכליות. הוא אושפז בבית החולים הדסה בירושלים.

ימי שנותינו 70 שנה

וזהו הגיל המדוייק של המושב החרדי בית חלקיה. תושביו ורבניו חגגו את יום היווסדו של המושב בשבוע שעבר עם נפתלי קמפה - שהוא במקרה נכדו של הגאון רבי אליעזר קמפה - ממיסדי היישוב. וגם - מקהלת ילדים מילדי היישוב. שווה צפייה.

במשוך היובל

הזמר והיוצר החרדי אלי פרידמן חוגג יום הולדת 50 ומסכם 30 שנות יצירה בהם הפך לחלק מהפסקול המוזיקלי החרדי בעשורים האחרונים. חבריו חגגו לו בפתח תקווה.

קול דודי דופק

המלך בשדה ובני עדות המזרח כבר השתתפו באמירת הסליחות אותם הם נוהגים החל ממוצאי שבת הראשונה של חודש אלול. אלפים עשו זאת בכותל המערבי. חטאנו לפניך, רחם עלינו!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר