חדשות עם קנייטש

סוער ב'דגל' פתח תקווה: אלמונים הכריזו על הנציגים מטעם המפלגה • מעייריב

פיגוע רצחני בגוש עציון, שיעור ל-1,900 תלמידים, התקנות החדשות של 'גור', הילדים שהודו לראש העיר, ניקוב צמיגים בירושלים, סערת הסליחות המוזיקליות והוראת מפכ"ל המשטרה הגרמני בגלל הרב (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
(צילום: שמואל אריה | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

השם ייקום דמה!

בת שבע נגרי הי"ד עלתה על טרמפ לירושלים יעחד עם ביתה הקטנה. צרור יריות קטלניות קטפו את חייה לעיני ילדתה ההמומה ופצעו את הנהג לרפו"ש. "וניקתי דמם לא ניקתי".

מי שילם על המודעה?

בעיתון מקומי בפתח תקווה פורסמה ברכה לבני התורה בעיר, כאשר על החתום מופיעים יעקב קזן ומאיר צבי בלומנטל כנציגי 'דגל' ו'אגודה' לבחירות הקרובות. קזן מכחיש כל קשר ומנחם שפירא מסרב להגיב. מעניין למה.

אמת מה נהדר

ראש הישיבה וחבר המועצת הגיע לישיבת פוניבז' לשיעור הפתיחה המסורתי על מסכת סנהדרין. ההיכל המורחב ע"ש ראש הישיבה הגאון רבי חיים שלמה לייבוביץ' זצוק"ל שיועד להכיל 900 לומדים ברווח - הכיל מספר כפול מזה של תלמידים שהצטופפו להאזין לשיעור. צפו בתיעוד המרגש.

תקנות חדשות ב'גור'

לקראת שמחת חתונת נכדת האדמו"ר, בת לחתנו הגר"ש רוטשטיין שהחלה היום (שני) בירושלים ונמשכת לאורך כל הערב, פרסמה ההנהגה הרוחנית של החסידות הגדולה והמשפיעה בארץ את התקנות החדשות בסימן "וגילו ברעדה".

יישר כוח ראש העיר!

מאות מילדי בני ברק שהשתתפו בכנס "בני היכלא" בעיר, הודו לראש העיר אברהם רובינשטיין על אירועי בין הזמנים ועל פעילות הארגוון שהציבור הליטאי חושש כי הוא יהיה הארגון הראשון שייסגר על ידי מועמד אגודת ישראל חנוך זייברט.

פנצ'ר מתוזמן

לקיצוניים בירושלים לא מספיק להפריע לבנייתה של הרכבת הקלה. עכשיו הם מפנצ'רים אוטובוסים בשכונת גאולה במרכז העיר. הסיבה הפעם: הפרסומות הדבוקות לדפנות האוטובוסים.

לא צריך למנוע

הרה"ר הגאון רבי דוד לאו מפרסם פסק הלכה בנושא המסעיר את עולם התורה בתקופה הזו של השנה - סליחות בליווי מוזיקלי. הגר"ד לא פוסל את האירועים אך אינו ממהר להמליץ עליהם.

הוראת המפכ"ל הגרמני

רבה הראשי של ברלין הגאון רבי יהודה טייכטל, סירב להסיר את הכיפה מעל ראשו במהלך בידוק ביטחוני. המקרה גרם למפכ"ל המשטרה ולנשיא המשטרה לחדד נהלים בקרב השוטרים הגרמנים. אתם על מעייריב, אנחנו מתחילים!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר