חדשות עם קנייטש

הפוסק הכריע: בערים החרדיות "כולם יראי שמים" • מעייריב

דרעי החליט: כל הז'יטונים על אלעד, הפיצול במועצת הליטאית, השריפה בישיבת פוניבז', פגישת הגר"ש אלתר עם הגר"ד לנדו, ההסתבכות של 'מעייני' וכותרות השבועונים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתכנית המלאה (עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

הקרב המכריע

ההבנה נפלה אצל דרעי. אלעד זה המקום היחיד שישיב לש"ס את הכבוד האבוד שלה. מועמדותו האפשרית של מנחם שפירא לראשות העיר בני ברק מפחיתה את סיכוייו של בוסו באופן משמעותי, עליזה בלוך לא נחשבת לאשת ש"ס. מה נשאר? בוטבול והעיר אלעד. הקרב הצפוי שם יהיה מעניין במיוחד.

וטו על הווטו

בתאריך כ"ד סיון חשפנו כאן בתוכנית כי דגל התורה צפויה להטיל וטו מוחלט על מועמדותו של חנוך זייברט לראשות העיר בני ברק. אולם מסתבר כי יש חברי מועצת שמעוניינים לכבד את ההסכם עם אגודת ישראל בבני ברק. ספויילר - יהיו השלכות גם על אלעד.

"ועשית ככל אשר יורוך"

הקמפיין האלמותי של המפלגות החרדיות צפוי לאבד מהמומנטום שלו בבחירות הנוכחיות בפרט בערים אלעד ובני ברק. הרב אהרון בוטבול פסק שכאשר שני המתמודדים יראי שמים - ההכרעה תלויה במצביע ולא בהוראות חברי המועצת. רבים יתקשו להעדיף את החסיד בוגר "סלבודקה" על פני הספרדי בוגר ישיבת "חמד" והם רק חיכו לפסיקה שתאשר להם לעשות ככל שליבו חפץ.

"הצילו, שריפה!"

ספק שהגיע לאחת הפנימיות של ישיבת פוניבז' בבני ברק, הבחין בעשן מיתמר מחדרי הפנימייה. הזעקות שלו הצילו חיים רבים. 28 תלמידים נפגעו משאיפת עשן ופונו לבתי החולים באזור.

מפגש פסגה

זו לא הפעם הראשונה שענקי העולם הגאון רבי דב לנדו והגאון רבי שאול אלתר נפגשים. הפעם השיחה נסבה סביב תפילות הימים הנוראים. הגר"ד אף בירך את הגר"ש בברכת שנה טובה.

חרם דרבנו גרשום

אסור לחדור לפרטיות האחר. אבל ההאקרים שפרצו למחשבים של בית החולים מעייני הישועה לא שמעו על כך מן הסתם וייתכן כי גם את צוואת רבי יהודה החסיד הם לא מקיימים בהידור. כך או כך, המידע הרגיש כבר החל לדלוף...

סופש במעייריב

גם השבוע אנו מנתחים את כותרות השבוענים במגזר החרדי, כשהפעם יש הבדל קצת יותר חד בין השבועון משפחה שבחר בפוליטיקה לשבועון בקהילה שמתמקד בנעשה בעולם ובחוק הגיוס. גוט שאבעס!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר