חדשות עם קנייטש

השיחה שמסעירה את עולם הישיבות וסיום ש"ס קרבי במיוחד • מעייריב

ההוראה המפתיעה לגבירים של אמריקה, הישיבה הנודדת הגיעה למקום מבטחים, שבוע נופש למשפחות המפונים והמסר המיוחד לגיבורים החרדים • צפו בתכנית המלאה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
תכנית 'מעייריב' | יום שלישי

תפסיקו להרים לעצמכם

הגאון רבי יצחק פנחס גולדווסר, המכהן כמשגיח בישיבת אור ישראל בפתח תקווה, מסר שיחת חיזוק והשקפה לבחורי הישיבה, אלא שהדברים הנוקבים והמפתיעים שנאמרו בישיבה הליטאית החשובה עוררו סערה ושיח בעולם התורה והיכלי הישיבות.

רק זה

בשתי מילים אלו, פרש ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו את משנתו בנוגע לשאלה למי יש לתרום כעת. לחיילים בצה"ל או לעולם התורה.

בית מדרש אחד - שתי ישיבות

כפי שחשפנו כאן בתוכנית מעייריב, ישיבת שכר שכיר מנתיבות נדדה עם רבניה ותלמידיה בין מקומות שונים בירושלים. השבוע, בעצת ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, הם קיבלו משכן של קבע באורח זמני בקמפוס ישיבת ברכת יצחק באור יהודה. הגר"ד לא הסתפק בעצה, וירד בעצמו להיכל הישיבה, שם מסר שיעור כללי למאות התלמידים.

המסר של יאיר לפיד

יו"ר האופוזיציה אירח את מתנדבי איחוד הצלה, שפעלו בשמחת תורה בחירוף נפש וחילצו פצועים תחת אש. לפיד, שהתרגש מהסיפורים חתם את הביקור: "יש לא מעט דברים שהמלחמה שינתה לנצח. חילונים מסתכלים אחרת על חרדים".

שבוע נופש למפונים

תכנית מעייריב סיקרה בהרחבה את מצב הפליטים - אלפי משפחות שברחו מאזורי הקרבות בדרום. ישנם מאות משפחות, שנמלטו מבתיהם, אך אינם נכללו בקריטריונים של משרדי הממשלה השונים. בדיוק בשביל זה יש לכנסת מוצר בשם אורי מקלב.

סיום הש"ס בשדה הקרב

יהודה יזרעאלי הצטרף ללימוד הדף היומי, כשלומדי המחזור הקודם התחילו מסכת בבא קמא. 7.5 שנים אחרי, הוא מסיים את מסכת קידושין ובכך משלים את לימוד הש"ס. אה. שכחנו לציין. יהודה הוא לוחם בחטיבת הצנחנים. צפו בחגיגות הסיום בכפר עזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר