חדשות עם קנייטש

המחלוקת סביב זהותו של רב בית הכנסת הוכרעה... בקלפי • מעייריב

המכתב המפתיע נגד הסיבים האופטיים, שוב פירצה בחיסיון המידע של בחורי הישיבות, ההנחיות החדשות בוועד הישיבות, הכינוס המסתורי בוויז'ניץ, הצאצא החדש בכנסת של בעל התניא וסגירת המעגל מהפיגוע (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתוכנית המלאה (מגיש: איצלה כץ | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן)

קלפי בבית כנסת

חודשים רוויי מאבקים עברו על קהילה קטנה וצעירה ברכסים. האברכים הליטאיים לא הצליחו להגיע לעמק השווה אודות זהותו של רב בית הכנסת שזה עתה הוקם. הגר"י ברנדייס, שכבר תמך באחד המועמדים, התפשר בסופו של דבר והורה על קיום בחירות. גדולי ישראל צפויים להשתתף בטקס ההכתרה של הרב שניצח את הבחירות. כל הפרטים בכתבה שלפניכם בפרסום ראשון.

דרמה בבית שמש

רבני העיר ובראשם המרא דאתרא הגר"מ גולדשטיין, יזמו מכתב דרמטי כנגד התקנת הסיבים האופטיים בעיר. גדולי ישראל, ובראשם ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, חבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין ועוד שורת רבנים, צירפו את חתימתם למכתב.

בחורי ישיבות, ראו - הוזהרתם!

כבר דובר רבות אודות הקלות בה ראשי ישיבות ומשגיחים יכולים לברר בקלות האם תלמידי הישיבות הלומדים במוסדות החינוך שבהנהלתם, הוציאו רישיון נהיגה. בכל פעם שמשרד התחבורה סוגר את הפירצה - ראשי הישיבות מוצאים אחת חדשה. צוות מעייריב, פנה למשרד התחבורה וקיבל הבטחה - שפירצת האבטחה במידע האישי, בטיפול המשרד. מובן שנעקב ונעדכן, ומובן כי מומלץ לבחורי הישיבות והתלמידים לשמור על כללי הישיבה - גם אם אין דרך לתפוס אותם על חם...

חוק הגיוס - מאז ולתמיד

׳ועד הישיבות׳ הנחה הבוקר את מנהלי הישיבות להיערך להחלטת משרד הביטחון להסדר דחיית גיוס חדש לבחורים בעקבות פקיעת חוק הגיוס - תצהיר במקום דיחוי. הבחורים יידרשו לשוב ולהתייצב להגשת התצהיר. בימים הקרובים צפויים לגבש פתרון גם ל-300 בחורים שאיבדו מעמד בן ישיבה.

כינוס חירום מסתורי

דריכות בעולם החסידות בעקבות הכרזת האדמו"ר מויז'ניץ כי כלל חסידי בית ויז'ניץ וידידיו מוזמנים לכנס שיתקיים ביום שלישי הקרוב בבית המדרש הגדול ׳בית ויז׳ניץ׳ בקריית החסידות בבני ברק. האדמו"ר הודיע באופן מפתיע על הכנס במהלך סעודה שלישית במרכז החסידות. האדמו"ר אמר, כי ידבר על נושא מסוים, אולם, נכון לעתה, אף אחד לא יודע על מה ידבר בכנס, שיתקיים כאמור ביום שלישי פרשת וארא, כ״ח טבת.

הצאצא החדש

משתתפי כנס צאצאי האדמו"ר הזקן - בעל התניא זיע"א, הופתעו לגלות השנה כי חבר הכנסת משה שמעון רוט, נציג צאנז באגודת ישראל בכנסת, הופיע כאורח כבוד ואף נאם באירוע.. התיעוד הבלעדי של איש התקשורת יענקי גולדברג - בכתבה שלפניכם.

סגירת מעגל בכניסה לעיר

יאיר וולקן נגע אנוש בפיגוע הירי בכניסה לעיר ירושלים בשכונת גבעת שאול. בשבוע שער הוא הגיע לזירת הפיגוע עם בני משפחתו וחברים, כדי להודות לקב"ה על היותו בחיים. צוות מעייריב התרגש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר