חדשות עם קנייטש

שידוך בין ליטאים לחסידים? חבר המועצת: "לא למנוע!" • מעייריב

הפוסק הירושלמי מתיר לעבוד בשב"כ, הכנסת ספר תורה לזכר חלל צה"ל, חבר המועצת בקריאה לשידוכים בין חסידים לליטאים, ההתחייבות של ועד שישי באור ישראל וסערת התפילין בתל אביב (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
(מגיש: איצלה כץ | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

העבודה המוגנת בעולם

גאב"ד דרכי הוראה, הפוסק הגאון רבי אשר וייס סיפר כי נשאל על ידי תלמיד, האם מותר לעבוד ביחידה לאבטחת אישים בשב"כ, היות וייתכן וייאלץ להקריב את גופו מרצון בהגנה על ראש הממשלה. צפו בתשובת הפוסק.

אליהו יאנובסקי הי"ד

משפחתו של חלל צה"ל שנפל בעזה, ביקשה רק דבר אחד. להנציח את בנם בספר תורה חדש לבית הכנסת בבית וגן - אשר מתפלליו השלימו מניין בכל ימות השבעה על בנם. הרבנים הראשיים, נשיא המדינה, פוליטיקאים ואנשי ציבור הגיעו לאירוע המרגש.

חז"ל עוד יעשו יום טוב!

חבר המועצת, הפוסק הגאון רבי יצחק זילברשטיין, הגיב לפנייה של שדכנים במגזר החרדי ובו הם מעלים נקודה קריטית: במגזר החסידי ישנם הרבה בחורים מבוגרים. במגזר הליטאי והספרדי - הבעיה הפוכה. האם ניתן לפתור את הפלונטר?

ואירשתיך לי לעולם

תלמידי ועד שישי בישיבת אור ישראל, הפתיעו את ראש הישיבה כאשר חתמו על מכתב אותו יזם הגר"ע מדלוב, מרבני הישיבה, ובו הם מתחייבים שלא לכתוב הזמנות אישיות לחברים.

מטאטא או קרוסלה?

עונת החתונות בשיאה, ואיתה גם הריקודים המיוחדים... צוות מעייריב לא יכול היה להתעלם מהריקוד המרגש של ראשי הישיבות הגאון רבי דב לנדו והגאון רבי דניאל וולפסון. בתיעוד אחר מחתונת נכדתו של המשפיע הגאון רבי דוד קלצקין, נראים בני המשפחה בריקוד מסורתי ומשעשע במיוחד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר