חדשות עם קנייטש

חשיפה: זו ההוראה במיר ברכפלד בגלל המלחמה | מעייריב

מפעל החסד הפיראטי שהפך לעצום במודיעין עילית, הידרדרות במצבו של זקן חברי המועצת החסידית, התפתחות בחוק הגיוס, תלמידי ישיבת חידושי הרי"מ - גור עם הינוקא והג'ינגל של עטרת לפורים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

יוזמת הענק

אברך חרדי ממודיעין עילית, החליט לאסוף מידי יום את מנות האוכל הנותרות מפעם בפעם בצהרונים בעיר, ולחלקם למשפחות ברוכות ילדים. גם הוא בעצמו לא חלם לאלו ממדים יגיע מפעל החסד שלו. הצצה נדירה.

הידרדרות חמורה

עולם התורה והחסידות עוקב בדאגה גדולה אחר מצבו של זקן חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, האדמו"ר מביאלה, שהבוקר חלה החמרה של ממש במצבו הבריאותי והוא הובהל לבית החולים שערי צדק בבירה. עצרת תפילה תתקיים הערב בכותל המערבי לרפואתו של רבי בצלאל שמחה מנחם בן ציון בן חנה פעשא בתוך שאר חולי ישראל.

ההוראה לת"תניקים של מירפלד

ראש ישיבת יר ברכפלד הגאון רבי נועם אלון, ביקש מתלמידי הישיבה, כי בעת הזו - עת מלחמה, ראוי להרבות בלימוד התורה גם על חשבון איסוף הכספים לת"ת הישיבה המסייע לחתנים והוריהם בהוצאות הגדולות. רה"י הרגיע את החתנים החוששים מירידה בתרומות - ואמר להם כי מביטול תורה אין תועלת וההפך הוא הנכון. דווקא לימוד התורה יגביר את הסייעתא דשמיא לת"ת. כל הפרטים על השינויים במירפלד - בכתבה שלפניכם.

התפתחות בחוק הגיוס

הנציגים הפוליטיים הבכירים ביהדות התורה ושס החלו לעסוק באופן אינטנסיבי בסוגיה לקראת הצבת גבולות ועקרונות במו"מ הפוליטי המסועף שצפוי להיות מול מערכת הביטחון והממשלה. על פי המסתמן, הפוליטיקאים החרדים, הבינו כי הפעם אין הרבה ברירות, והחוק החדש יהיה דרקוני הרבה יותר ממה שהיה עד היום וכנראה יסכימו לשיטה שנדחתה בעבר - של יעדים ומכסות.

המבחן של הגוראים הצעירים אצל הינוקא

בחורי ישיבת 'חידושי הרי"ם' של חסידות גור, בראשות ראש הישיבה הגאון רבי חיים יהושע שור, חתן האדמו"ר מגור, הגיעו השבוע לביקור חיזוק במעונו של הגאון הינוקא הרב שלמה יהודה בארי. המתגורר בראשון לציון. בחורי הישיבה, שנבחנו על כל סדר מועד, גילו בקיאות נפלאה בכל שאלה שנשאלו ממסכתות סדר מועד. לקראת סיום הביקור, מסר הגאון הינוקא שיחת חיזוק לבחורים, והדגיש את מעלתם הגדולה של הזוכים ללמוד תורה, ושבכוחם להגן על כל העולם, וברכם ואת ראש הישיבה שיזכו להאיר את העולם.

הג'ינגל של עטרת

צוות מעייריב חושף לראשונה את הג'ינגל המיוחד שהופק בישיבת עטרת ישראל לקראת חג הפורים ההולך ומתקרב. את המילים כתב בחור ישיבה מוכשר במיוחד בשם אבי אסולי - שגם ביצע את השיר...

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות