חדשות עם קנייטש

ויכוח סוער בציונות הדתית בעקבות חוק הגיוס • מעייריב

ההסלמה החמורה בצפון - סיכוי גבוה למלחמה כוללת, המכתב הדרמטי של ראש הישיבה על חוק הגיוס, העימות בציונות הדתית על גיוס חרדים, ההקשחה בעמדות של המועצת הספרדית והמשלוח מנות המקורי של האדמו"ר מסאסוב (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

המלחמה בצפון קרובה מתמיד

לראשונה מאז פרוץ המלחמה, הרוג בקרית שמונה כתוצאה מפגיעה ישירה של טיל ששוגר מלבנון על ידי מחבלי חיזבאללה. בצה"ל לא הגיבו להסלמה שהתרחשה בבוקר אולם גורמים בכירים במערכת הביטחון סבורים כי תגובה משמעותית משמעותה מלחמה מיידית בצפון. כך או כך, נראה כי המלחמה בוא תבוא והשם יעזרינו.

ראש הישיבה עושה סדר

חוק הגיוס המסעיר בתקופה האחרונה את מדינת ישראל, גורם לבלבול פנימי גם בקרב לומדי התורה. ראש ישיבת יד אהרון, הגאון רבי יהושע אייכנשטיין, פרסם מכתב ארוך ומנומק המסביר את סיבת אי גיוסם של לומדי התורה לצה"ל, לצד חובת הכרת הטוב כלפי אלו המוסרים את נפשם ומקיימים את ובת ההשתדלות. המכתב שפורסם לראשונה בכיכר השבת, עורר הדים נרחבים גם מחוץ למגזר החרדי.

עמדה נחרצת

ראש הישיבה וחבר מועצת החכמים הגאון חכם משה צדקה, ביקש לפרסם את דעתו על גיוס לומדי התורה. עמדתו של ראש ישיבת פורת יוסף היא שאין לגייס גם לא את אלו הנחשלים אחריך היות וכל הימנעות מעוונות המצויים לצערינו בתוך הצבא, גורמים להיחלשות הצבא.

עימות פנימי

בעוד יו"ר הציונות הדתית, השר בצלאל סמוטריץ' מקשיח עמדות כנגד המגזר החרדי וקובע כי עליהם להקים ישיבות הסדר, חבר הכנסת ממפלגתו - יו"ר יעת נועם אבי מעוז, קורא דווקא להמשיך לפטור את לומדי התורה.

כן ירבה וכן יפרוץ

חשיפה: הגאון רבי מאיר ויזמן, מחשובי הר"מים בישיבת ברכת אפרים, החליט להקים ישיבה ספרדית חדשה אשר תמוקם במרכז העיר בני ברק. בעולם הרישום הספרדי, מצפים לתחרות קשוחה היות והקיבוץ המיועד לישיבה נמנה על טובי הלומדים.

משלוח מנות נוסח סאסוב

האדמו"ר מסאסוב, שהופיע לטיש פורים, הופתע לקבל משלוח מנות ייחודי: דף ובו מסוכמים כ-4 אלפים שעות לימוד שנלמדו ברציפות לרפואתו השלימה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר