חדשות עם קנייטש

מציאות עגומה: כמה כסף באמת המדינה משלמת לאברכים ובחורים? • מעייריב

התסכול החרדי על כולם, התוכנית של גנץ עם החרדים שהוכחשה, הדינר המפואר של תולדות אהרון, השירה של ראש הישיבה בטחינת החיטים וההוראה החדשה של האדמו"ר מויז'ניץ לרגל הזזת השעון הלילה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

זעם תסכול

משבר הגיוס - החמור ביותר מקום המדינה, מותיר את הח"כים החרדים כשהם מלאים בזעם ותסכול על כולם, אך בעיקר על עצמם. חברי הכנסת מאשימים את ביבי, סער, היעומ"שית, גלנט וגנץ, אך רבים במגזר מאשימים... דווקא אותם.

גיוס תמורת בחירות?

השר בני גנץ מכחיש בתוקף את הדיווח על המדעים שהתקיימו לכאורה בינו לבין המפלגות החרדיות על הקדמת הבחירות בתמורה לחקיקת חוק גיוס שיהיה מוסכם על המועצות החרדיות. במפלגות החרדיות יש מי שטוען בתוקף כי המגעים אכן התקיימו. צוות מעייריב לא משוכנע למי להאמין.

כמה זה עולה לנו?

בדיקה מיוחדת של אתר כיכר השבת מעלה, כי תקציב עולם התורה באם יבוטל, עשוי לפגוע בשליש ועד מחצית מהסכום אותו מקבלים המוסדות התורניים מהמדינה. אין זה דבר של מה בכך, אולם למי שטוען כי סוף העולם הגיע - מומלץ לזכור כי הפרנסה משמים. רק השליחים משתנים.

להגדיל תורה ולהאדירה

בחצר חסידות תולדות אהרן התכנסו לארוע מרומם לכבודה של תורה, מיוחד במתחם ה'דיסיטי', במעמד נערך סיום מפואר על לימוד חצי ש"ס - במסגרת גפ"ת על סדר הדף יומי. אשריכם תלמידי חכמים.

שמחה של מצווה

הגאב"ד וראש הישיבה, הגאון רבי משה שטרנבוך, הגיע עם קבוצה מצומצמת ממקורביו לטחינת חיטים במאפיית המצות. הגר"מ הגיע לטחון חיטים עבור אפיית המצות, וכפי שתוכלו לראות בתיעוד, הוא טחן בעצמו את גרגירי החיטה ועקב מקרוב אחר הטוחנים האחרים שהצטרפו. במהלך הטחינה, הגאון רב מוישה, התרגש מאוד ופצח בשירה הידועה על הציפייה למשיח - 'אימתי קאתי מר'.

שעון קיץ בויז'ניץ

אם אתם בבני ברק בשבת, והחלטתם להתפלל בויזניץ, אז הקדימו את ההכנות, כי על פי החלטת האדמו"ר בשבתות הקיץ יקדימו את קבלת השבת ברבע שעה לפני זמן ירושלים. גוט שאבעס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר