חדשות עם קנייטש

תחקיר 'מעייריב': אלו הישיבות שייפגעו משלילת התקציבים

"יום שכולו תורה" לאברכי ויז'ניץ מאלעד | חברי המועצת, המשגיח והר"מים בוועידה בבנייני האומה | תלמיד הישיבה סיים את הש"ס - חבריו חגגו לו | פגישת ראש הישיבה עם הינוקא והתפילות לרפואת האדמו"ר מפינסק-קרלין (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מיוחד לגולשי מעייריב

שלילת תקציב הישיבות על ידי בג"ץ והיועמ"שית, עשוי לפגוע בעיקר בישיבות בהן לומדים עד כ-250 או 300 תלמידים, בעוד ישיבות המונות מאות רבות של תלמידים, יוכלו לשרוד את היום יום ולסגור את החודש. איננו באים להמעיט בחומרת שלילת התקציבים מהישיבות הגדולות, אולם מצבן של הישיבות "הקטנות" יותר, עשוי להיות קריטי בחודשים הקרובים.

יום שכולו תורה

בסוף השבוע שעבר, התכנסו האברכים של חסידות ויז'ניץ מהעיר אלעד - ליום שכולו תורה ומבחן מסכם על כל הלכות טהרה בכולל באלעד. ההתכנסות הייתה ביישוב ברקת הסמוך לאלעד ומבודד יותר מרעשי העיר לצורך השקיעות המיטבית בלימוד.

ההדרכה של גדולי ישראל

רגע לפני בין הזמנים, גדולי ראשי הישיבות וחברי המועצת, המשגיחים המפורסמים ואנשי חינוך, חתמו את ועידת החינוך השנתית של איחוד בני הישיבות שנערך בבנייני האומה, שם דנו גדולי עולם בהנהגות הראויות לבן ישיבה בימי בין הזמנים. תיעוד מרהיב.

תנו יקר לתורה!

תלמיד ישיבה מישיבת יסודות התורה בתל אביב בראשותו של ראש הישיבה הגאון רבי ברוך צבי לב, סיים את הש"ס בפעם השלישית בחייו - והוא סה"כ תלמיד שיעור ג'... צוות מעייריב לא יכול שלא להתפעל מהמתמיד העצום הצומח וגדל בתורה לתפארת עם ישראל כולו.

מרבים שלום בעולם

ראש הישיבה הגאון רבי בערל פוברסקי, מזקני חברי המועצת, פגש את הגאון רבי שלמה יהודה בארי - הינוקא, כאשר הכבוד ההדדי המורעף בין שני ענקי עולם, הותיר את הסובבים פעורי פה.

השתדלו והרבו תחינה

בחסידות פינסק קרלין עוקבים בדאגה אחר מצבו של האדמו"ר כאשר הדאגה חוצה את גבולות חצר החסידות ובהיכלי התורה מתפללים להחלמתו המהירה.

בני הישיבות! אשריכם!

צוות מעייריב מביע כאן את הקנאה הצורבת באלפי תלמידי הישיבות ואברכי הכוללים. איננו מקנאים בהם על בין הזמנים המצפה להם (טוב, אולי קצת גם על זה), אלא בעיקר על זמן חורף ארוך מהרגיל, גדוש בשטייגען עוצמתי מתוך תחושת אחריות כללית לגורלו של העם היושב בציון! אשריכם תלמידי חכמים, שדברי תורה חביבים עליכם ביותר!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר