"חש סכנה לחייו"

הותר לפרסום: זהו העוזר הפרלמנטרי הבכיר - החשוד במעורבות בירי בשומרון

חברו של החשוד מאושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק בירושלים ולפי החשד הוא זה שירה בפלסטיני • הוא חשוד בשיבוש הליכי חקירה לאחר הירי • מעצרם של השניים הוארך עד ליום רביעי | משטרה

קובי רוזן | כיכר השבת |
מעצרו של אלישע ירד (צילום: חיים גולדברג/פלאש 90)

הותר לפרסום: אלישע ירד, ששימש כעוזרה של חברת הכנסת מעוצמה יהודית לימור סון הר מלך, נעצר בחשד למעורבות בירי לעבר הפלסטיני בעימותים בבורקא בליל שבת. ירד חשוד בשיבוש הליכי חקירה.

כזכור, בליל שבת התרחש עימות אלים בין תושבי המאחז 'עוז ציון' בשומרון לבין פלסטינים מהכפר הפלסטיני בורקא הסמוך לשכם.

במהלך העימותים, נורו לעבר המתיישבים זיקוקים והושלכו לעברם אבנים וסלעים. אחד הסלעים פגע ביהודי בשם יחיאל אינדור, שלפי החשד, הגיב בירי ממנו נהרג הפלסטיני.

חברו ששהה בזירה, אלישע ירד, חשוד גם במעורבות בירי אולם בעיקר בניסיונות לשיבוש החקירה ברגעים שלאחר הירי. הוא נעצר והובא בפני שופט להארכת מעצר.

בבית המשפט הוחלט להאריך את מעצרם של השניים - יחיאל אינדור ואלישע ירד עד ליום רביעי. אינדור לא הופיע בפני השופט בשל היותו מאושפז לאחר ניתוח שעבר בראשו לאחר פגיעת אבן מידי פורע פלסטיני.

לטענת אינדור, ירד וחבריהם, הירי בוצע מתוך הגנה עצמית בשל האמצעים בהם השתמשו התוקפים הפלסטינים, ובפרט לאור העובדה שיחיאל אינדור נפגע קשה בראשו.

אלישע ירד, התפטר מתפקידו אצל לימור סון הר מלך בשל ביקורת שהייתה לו על ממשלת הימין. בין השאר אמר את הדברים הבאים: "לצערי הרב לא ראיתי שינוי במדיניות הביטחונית של הממשלה הנוכחית. צעדים מתבקשים כמו מעצר מסיתים, פתרון שורש לבעיית הטרור וכו' לא קרו, במקום זאת ראינו את אותו קו חשיבה מעוות המאמין שבאמצעות מעצרים מנהליים של יהודים יהיה אפשר "לשמר את השקט" המדומה".

אלישע ירד ולימור סון הר מלך (צילום: אריק מרמור/פלאש 90)

בימין זועמים על מעצרו של ירד. לטענת רבים, העובדה שהפורע הפלסטיני שהשליך סלע על יחיאל אינדור ופצע אותו קשה, עדיין מסתובב חופשי בעוד שאינדור הפצוע נאלץ להשיב באש - עצור, מעידה על חוסר משילות רק לצד אחד של המפה הפוליטית.

חברת הכנסת לימור סון הר מלך, שכאמור, מכירה באופן אישי את עוזרה לשעבר אלישע ירד, הגיבה: "כשסייר בטחון בת"א מחסל מחבל הוא זוכה לתשואות אבל כשיהודי מגן על חייו בבנימין מפני המון ערבי הקם להורגו הוא נעצר בעודו פצוע. מערכת הביטחון רודפת את תושבי בנימין האוחזים במסירות בארצנו".

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, קראה לגרש את משפחתו של ירד: "הגיע הזמן לומר את זה בקול ברור וצלול: בממשלת נתניהו יש מפלגה של תומכי מחבלים. תומכי טרור. אם רוצים לגרש משפחות מחבלים – אפשר להתחיל בגירוש משפחת המתנחל המחבל" אמרה.

אלישע ירד בבית המשפט (צילום: חיים גולדברג/פלאש 90)

אלישע ירד בעצמו, הגיב לאירועים. בסרטון שפרסם במוצאי שבת, טרם מעצרו, תוקף ירד את התנהלות מערכת אכיפת החוק: "זה לא סיפור חדש. זאת לא הפעם הראשונה שיהודי שמגן על עצמו נעצר בחשד לרצח".

הוא הוסיף את המקרה שהתרחש לפני כשנה סמוך לאריאל שבשומרון: "לפני שנה נעצר יהודי שהגן על עצמו מהמון ערבי זועם שניסה לבצע בו לינץ'. הוא עבר חקירות קשות וכואבות. דברים מזעזעים".

"לבסוף התבררה האמת. זו הייתה הגנה עצמית" אמר ירד והשווה זאת למקרה מליל שבת: "כמו אז - גם היום. אל תאמינו לשקרים של התקשורת. אל תיפלו בפח של המחלקה נגד יהודים (הטעות במקור. ק"ר) של השב"כ".

"אין פה דרישה של האמת והצדק" מאשים אלישע ירד. "יש פה ניסיון להילחם במתיישבים האמיצים שמיישבים את ארצנו" סיים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות