לאחר יישור ההדורים

הנשיא הרצוג ישתתף בטקס הרשמי לציון מרד גטו וורשא

נשיא המדינה ישתתף בטקס הרשמי לציון 80 שנה למרד גטו ורשה יחד עם נשיא פולין ונשיא גרמניה. הרצוג יגיע לפולין לאחר שהיחסים הדיפלומטיים הסתדרו (בעולם)

יצחק הרצוג (אבשלום ששוני, פלאש 90)

נשיא המדינה יצחק הרצוג ימריא ביום רביעי, כ"ח בניסן תשפ״ג, לביקור רשמי בפולין בהזמנת נשיא פולין אנדז'יי דודה.

בפתח הביקור, יתקבל הנשיא על ידי נשיא פולין אנדז'יי דודה בארמון הנשיאותי של פולין שבוורשה. לאחר פגישה מדינית ישתתף הנשיא בטקס הרשמי לציון 80 שנה למרד גטו וורשה יחד עם נשיא פולין ונשיא גרמניה.

בהמשך יתארחו הנשיא ורעייתו ונשיא גרמניה ורעייתו בארוחת צהריים בהזמנת נשיא פולין. טרם הפגישה ישאו שלושת הנשיאים הצהרות משותפות לתקשורת.

בהמשך היום ישתתף הנשיא בטקס בבית הכנסת "נוז'יק" בוורשה וייפגש עם חברי הקהילה היהודית. את ביקורם יחתמו נשיא המדינה ורעייתו בקונצרט מיוחד לציון 80 שנה למרד גטו וורשה באולם הקונצרטים הלאומי של פולין.

כזכור, לפני כשנתיים, הפרלמנט בפולין אישר את הצעת 'חוק הרכוש', לפיו היכולת של ניצולי השואה וצאצאיהם לדרוש את רכושם שנגזל מהם בימי המלחמה - תוגבל.

החוק עורר את זעמה של ישראל כבר בשלב מוקדם. בהמשך הוא עבר ב"סיים", בגרסתו החריפה ביותר, ללא התיקונים שהוכנסו בו לאחר לחץ אמריקאי בסנאט הפולני. התיקונים שבוטלו היו אמורים לאפשר ארכה של שלושה חודשים להגשת תביעות חדשות ואי החלת החוק על תביעות קיימות. החוק החדש שאושר מאפשר לבטל גם תביעות קיימות.

בפולין גם טענו כי המסעות הישראליים משמשים לתעמולה אנטי פולנית, כשהם מנסים להסתיר את המעורבות הפולנית ברצח יהודים. רק לפני כשבועיים מנכ״ל משרד החוץ, רונן לוי (מעוז) עמד בראש משלחת הכוללת נציגי משרד החוץ, משרד החינוך והשב״כ אשר ביקרה בוורשה, נפגשה עם נציגי ממשלת פולין והגיעה להסכמות עקרוניות שיאפשרו את חזרת משלחות הנוער הישראליות לפולין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר